anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-49XG8096 - problem z obrazem, pikseloza

profile.country.PL.title
KubaJ123
Nowicjusz

Sony KD-49XG8096 - problem z obrazem, pikseloza

Cześć,

mniej więcej pół roku temu zakupiłem telewizor Sony KD-49XG8096 i ostatnio (choć nie pamiętam, czy wcześniej to występowało) zauważyłem problem z obrazem. W trakcie oglądania serialu ("Wikingowie" - Netflix) przy scenach z ogniem (wyrazistych, jasnych) pojawia się pikseloza i nie wiem czy to problem związany z obrazem czy samą aplikacją.

Wygląda to tak (link: https://youtu.be/Vo9UvKGlDF0😞

Problem potrafi pojawić się także na scenach zimowych, np. z szybkimi zbliżeniami na lód. Na razie omawianą pikselozę zauważyłem tylko na aplikacji Netflix. Oglądam na standardowych ustawieniach trybu "Kino Pro". Spotkał się ktoś z tym problemem? Czy może to oznaka pierwszych problemów z telewizorem?

 

Pozdrawiam,

Kuba

 

7 ODPOW. 7
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

czy w problem pojawia się zawsze na jasnych scenach, czy tylko na niektórych? Czy w tym momencie zaobserwowałeś problemy z internetem, np. na innych urządzeniach? Czy podobne sceny z innych źródeł (inne aplikacje lub z płyt) również wyglądają w ten sposób?

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
KubaJ123
Nowicjusz

Dzień dobry,

dziękuję za odpowiedź. Problem pojawia się tylko na niektórych scenach - co ciekawe, jak do nich wracam, żeby sprawdzić, czy pikseloza się powtórzy, to tak - powtarza się na tych samych scenach (sprawdziłem na wszelki wypadek na laptopie jak to wygląda, ale tam pikselozy nie zauważyłem na tych samych scenach). Nie zaobserwowałem problemu z internetem, z którym telewizor łączy się poprzez Wi-Fi. Na razie nie pamiętam, żeby problem powtórzył się na innych aplikacjach (YouTube, Ipla). Ciężko mi sprawdzić tę samą scenę na w różnych aplikacjach.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
KubaJ123
Nowicjusz

Ponawiam pytanie, czy to problem z aplikacją czy z telewizorem? Podłączyłem Internet telewizora po kablu, więc wykluczam problemy z siecią. Problem pojawia się z na scenach na pierwszym planie w trakcie szybkich ruchów obiektów (płomienie, mróz, szybkie sekwencje). 

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Smolki06
Poszukiwacz

Posiadam sony xg8396 i u mnie również podobne rzeczy się dzieją. Rzadziej na netflix, ale często na youtube i mam tak od nowości. Wydaje mi się, że problem leży w nie wyrabianiu jakiegoś podzespołu w telewizorze. Może to być wadliwy procek który nie nadąża za obróbką obrazu bądź coś innego. U mnie również dochodzi systematyczne lekkie rwanie co daje do zrozumienia, że ewidentnie coś w tv nie wyrabia szczególnie gdy odpale coś w 4K. U mnie telewizor poszedł tydzień po kupnie do serwisu, ale można było się spodziewać że nic nie zrobią i według nich wszystko w porządku. Pewnie podłączyli jakiegoś pena z filmem 4K i szukali przyczyny, a tu efekty widać dopiero na platformach takich jak netflix czy youtube tylko ich to pewnie nie interesuje, bo wine zrzucą na wadliwą bądź niestabilną aplikację.

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Na youtube jest rosyjskojęzyczna recenzja modelu xh90 i autor właśnie mówi, że procesor x1 nie wyrabia się z obróbką obrazu i efektem są " kwadraty" w niektórych miejscach. Modele z lepszym procesorem tego nie mają. W dodatku android 9 w serii "g" ma ponoć wg autora tego filmu sporo błędów, które dają się we znaki użytkownikom...

profile.country.PL.title
KubaJ123
Nowicjusz

Dziękuję Panowie za wasze informacje. No cóż, słabo, że kupując telewizor za tyle pieniędzy, człowiek spotyka się z jakimiś dziwnymi problemami, z którymi nawet chyba support nie potrafi sobie poradzić. Może oddam w przyszłości na gwarancję i zobaczę, czy coś naprawią...

profile.country.PL.title
Smolki06
Poszukiwacz

Kolego nie ma sensu oddawać na gwarancję ponieważ nic z tym nie zrobią, a tylko zostaniesz bez tv na miesiąc czasu. Nie trzeba być ekspertem by widzieć gołym okiem, że coś nie wyrabia w telewizorze. Być może wymiana płyty głównej na nową dała by jakiś lepszy efekt, bo jak wiadomo podzespół podzespołowi nie równy i jednym ten tv będzie działał spoko, a trafi się felerna sztuka raz na 100 telewizorów i mamy problemy. Podam przykład z innej beczki, ale tej samej bajki. Kupując procesor do pc z możliwością OC jednym podkręci się przypuśćmy z 3,4Ghz do 3,9Ghz bez integracji w napięcie i będzie działał stabilnie, a drugim ten sam procesor przy 3,6Ghz już będzie miał problemy ze stabilnością oraz temperaturami i wtedy już trzeba bawić się w podbijanie napięcia co za tym idzie jeszcze większe temperatury. Tak że dużo zależy od tego na jaką sztukę się trafi i myślę, że tak samo przekłada się to na podzespoły w tv. Możliwe że procek grzeje się za bardzo i dlatego wychodzą takie kwiatki, a przecież ciepło z tv bije konkretne (przynajmniej u mnie). Ja z tym problemem przemęczę się jeszcze trochę, ale mam w planie wykończyć płytę główną i wtedy oddać na serwis. Niech wymienią na nową, a nóż się uda, że to problem rozwiąże