anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-49XH9505 a dźwięk 5.1

profile.country.PL.title
pezet202
Poszukiwacz

Sony KD-49XH9505 a dźwięk 5.1

Witam serdecznie. Przymierzam się do zakupu flagowca z tego roku a dokładnie KD-49XH9505. W specyfikacji technicznej znalazłem informację że wspiera Dolby Audio, Dolby Atmos oraz DTS. Nie rozumiem tylko co kryje się pod pojęciem Dolby Audio? Gdyż jest to pojęcie ogólne. Posiadam soundbar JBL 5.1 z odłączanymi tylnymi głośnikami. Niestety nie wspiera on Dolby Atmos, ale narazie mi to nie przeszkadza. Z czasem zmienię na JBL 9.1 który to obsługuje. Narazie chce pozostać przy JBL 5.1. Obsluguje on dekodery dźwięku Dolby Digital, Dolby Pro Logic II oraz DTS. Jeżeli będę oglądał film z Netflix co ma dźwięk w Dolby Digital 5.1, to czy ten tv to obsługuje i będzie miał dźwięk 5.1 w soundbar? Soundbar obsługuje taki dźwięk, więc czy tv taki wypuści? Bo w specyfikacji technicznej tv jest ogólnikowo Dolby Audio. Jak mam to rozumieć? Jakie to są kodeki? Żebym mógł się cieszyć dźwiękiem 5.1. Oczywiście tv i soundbar podłącze po HDMI arc. 

4 ODPOW. 4
profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Bez obaw. Będzie dźwięk 5.1. 

profile.country.PL.title
pezet202
Poszukiwacz

Dźwięk 5.1 będzie jak ścieżka dźwiękowa będzie w DTS. Natomiast jak będzie w Dolby Digital to też? Czyli mam rozumieć że Dolby Audio to inaczej Dolby Digital?  

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik
profile.country.PL.title
pezet202
Poszukiwacz

Dzięki. Czyli pod pojęciem Dolby Audio kryją się wszystkie kodeki Dolby. Więc jak piszesz dźwięk będzie 5.1. Dzięki 🙂