anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55X8005c - nierównomierne podświetlenie matrycy

wladyslawus
Poszukiwacz

Sony KD-55X8005c - nierównomierne podświetlenie matrycy

Dzień dobry,

od kilku dni posiadam Sony KD-55X8005c. Nurtują mnie ciemniejszy obraz z każdym z rogów w odległości ok. 3-4 cm od rogu. Różnica jest mniej lub bardziej, ale zawsze widoczna w stosunku do całego ekranu. Podobne zjawisko występuje na moim monitorze pc, który ma matrycę IPS. Ponieważ mam jeszcze parę dni, aby towar zwrócić, pytanie, czy to wada, którą można wyeliminować, czy uroda serii i w każdym następnym egzemplarzu będzie dokuczać? Najbardziej widoczny jest prawy dolny róg na bladej czerni oraz na bieli jawi sią jakby było coś na matrycy w tym miejscu, co jest niezależne od wyświetlanego obrazu. Czy ktoś już miał podobny temat i jak rowiązał problem?

 

Władysław 

14 ODPOW. 14
profile.country.pl_PL.title
Sony_Polska
Community Team

Witamy,

 

naszym zdaniem zjawisko normalne, które wystepowac może w mniejszym bądź większym stopniu.

Jeśli zjawisko jest uciążliwe, nasila się, zakłóca odbiór, sugerujemy dla pewności wizytę serwisu. 

 

Pozdrawiamy

Zespół Sony

wladyslawus
Poszukiwacz

W jaki sposób zgłosić potrzebę sprawdzenia matrycy oraz jak od strony formalnej wygląda sprawa? 

luki2786
Użytkownik

masz poprostu klauding, ja mam tv 55x8507 i powiem ci ze trafilem naprawde na fajna sztuke bo brak klaudingu. Pociesze cie tym ze przed sony mialem samsunga 6800 gdzie wkladano chinskie matryce i wystepowal klauding, z dnia na dzien sie nasilal, potem mialem 4 tv 6640, cztery dla tego ze kazdy jeden mial tak duzy klauding ze poprostu w nocy widziales same biale plamy. Kupowalem w saturnie i mialem mozliwosc zwrotu kasy lub wymiany na nowy, dopiero 5tv okazal sie ok i to wlasie byl sony. Pokaz jakies fotki, albo pakuj i jedz wymienic tv

wladyslawus
Poszukiwacz

Zdjęcie na białym tle najbardziej irytującego rogu, tj. prawy dolny. Pozostałe są dla mnie w normie. Wydaje mi się, że klauding to są białe przebicia, które lewdo widzę na filmie testowym. Róg jest ciemny i jest widoczny na prawie każdym obrazie niezależnie od pory dnia, jaby stanowił część wyświetlanego obrazu.WP_20160417_21_26_56_Pro.jpg

luki2786
Użytkownik

klauding to nie jest. Twoim problemem jest banding czyli ciemne plamy na bialbym tle. Nie wygląda to źle. Ja bym ivtak reklamowal

wladyslawus
Poszukiwacz

Pytanie, czy to reklamować, w sensie zaprosić panów z serwisu do siebie, czy wymieniać do skutku telewizor na nowy? 

luki2786
Użytkownik

wymiana na nowy

misztal2012
Poszukiwacz

Witaj powiedz mi ogarnales temat z tymi czarnymi rogami bo ja wczoraj kupilem ten tv i mam podobnie ? Pozdr

wladyslawus
Poszukiwacz

Telewizor oddałem i wziąłem kolejny, który ma banding i clouding, ale on nie jest widoczny przy normalnym oglądaniu tv. Widać trochę przy korzystaniu z komputera, ale też nie przesadnie. Tamto, to była wada ekranu, bo nie znikała niezależnie od obrazu.