anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55X8505C - zużycie prądu w trybie standby

profile.country.PL.title
akm1997
Poszukiwacz

Sony KD-55X8505C - zużycie prądu w trybie standby

Witam. Nie potrafię ogarnąć zużycia prądu w trybie standby. Mam miernik, więc to weryfikuję. Od razu po zgaszeniu zużyci wynosi 22-24 W i trwa kilkadziesiąt minut (podobne opinie można znaleść w sieci). Po pewnym czasie zużycie prądu spada do 0,6 W. Niestety tylko czasami. Nie raz (mniej więcej w połowie) w połowie przypadków, gdy rano sprawdzam zużycie nadal wynosi ponad 20 W. To o wiele za dużo. Jedyną opcję jaką znalazłem, która może wpływać na zużycie prądu jest aktualizacja przewodnika po kanałach w trybie standby - mam wyłączoną. Wyłączoną mam również opcję programowania timerów nagrań poprzez program Video&TV SideView.

Sieć mam podłączoną po sieci LAN. Wi-Fi wyłączone. Bluetoth włączony, żeby działał gładzik.

Czy ktoś ma jeszcze jakiś pomysł?

 

5 ODPOW. 5
profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Może telewizor ściąga z sieci jakieś materiały ze Smart TV? Tak jest np. w dekoderach nc+ non-stop w trybie pobierania ~20 W czy to włączone czy w trybie stand by. Pobierają VOD do wypożyczalni. 

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Było to już chyba poruszane w

 

https://community.sony.pl/t5/telewizory/kd-49x8005c-pobor-mocy-w-trybie-czuwania-23w/m-p/2117916/hig...

 

no i chyba dobrego wytłumaczenia nie było.

 

Można jeszcze byłoby ustawić miernik z rejestracją czasu i sprawdzić jaka energia została pobrana w jednostce czasu (np. w nocy w trybie czuwania) co dałoby potem po podzieleniu średnią moc w tym okresie.

 

Potencjalnie to dobre pole to reklamacji za niezgodność ze specyfikacją.

profile.country.PL.title
akm1997
Poszukiwacz

Dziękuję za odpowiedzi.Mam miernik podłączony cały czas, U mnie sytuacja jest trochę inna, bo pobór ponad 20 Wtrwa kilkadziesiąt minut, a czasami nawet cały czas po wyłączeniu. Minimalne zużycie wg. miernika to 0,6 W. Aby je uzyskać muszę zrobić tak. Po wyłaczeniu telewizora pilotem, wyciągnąć kabel z gniazdka, a potem włożyć z powrotem nie włączając telewizora. Wówczas zużycie prądu w trybie standby jest takie, jakie powinno być.

Telewizora nie chcę oddawać, bo mi się podoba.

Może ktoś z Sony się wypowie w tym temacie.

profile.country.PL.title
akm1997
Poszukiwacz

Witam. Zmierzyłem dzisiaj "średnionocne" zużycie prądu wyłączonego telewizora i wyszło mi 5,7 W, a więc 10X za dużo. Przyznaję też, że źle zinterpretowałem problem. Otóż nie jest tak, że telewizor nie przechodzi w oszczędny tryb zużycia energii, tylko rotacyjnie zużywa to 0,6 W (wg. mojego miernika), to znów 22-24 W.

tricz1
Nowicjusz

Czy problem został rozwiązany?

Sony jest niepoważne w tym temacie, pobór prądu zgodnie ze specyfikacją to 0,5W.

Mój telewizor nigdy nie przechodzi do takiego zużycia. Zawsze jest to około 20W.