anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55X85L zawiesza się i restartuje...

profile.country.PL.title
Krzysztof03
Poszukiwacz

Sony KD-55X85L zawiesza się i restartuje...

Witam wszystkich!

 

Czy ktoś może spotkał się z problemem zawieszania się i samoczynnego restartu tv Sony KD-55X85L? Opiszę jak wygląda problem. Tv losowo (trudno mi znaleźć jakąś prawidłowość) zawiesza się i restartuje. Objawia się to zarówno podczas oglądania TV jak i w aplikacjach np. Prime. Obraz się zatrzymuje, pojawia się pikselizacja i buczenie z głośników - po krótkiej chwili następuje restart telewizora i ponowne uruchomienie do menu Google TV. Wygląda to tak jak na załączonym zdjęciu. Dzieje się to stosunkowo rzadko, ale jest strasznie irytujące.

Szukałem w internecie, nie znalazłem informacji na temat podobnego problemu z tym modelem. Ale znalazłem podobne przypadki z innymi starszymi modelami. Próbowałem różnych rzeczy które znalazłem (włączyłem Prostą Kontrolę IP, Wyłączyłem Lokalizację i Diagnostykę, Wyłączyłem Kanały interaktywne, RS232 support, Bravia Sync). Bez rezultatu. Robiłem też twardy reset i czyszczenie systemu do ustawień fabrycznych. Niestety miałem wrażenie że po resecie problem nawet występuje na początku szybciej (dopóki Android się nie ułoży???)...

 

Jak myślicie czy to problem z hardware czy software? Ktoś ma jakiś pomysł co z tym fantem zrobić?

Pozdrawiam

Krzysztof

 

IMG_20240804_105515~2.jpg

 

1 ODPOWIEDŹ 1
profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Standardowa sytuacja, brak ramu, google tv i mało wydajne podzespoły, jeśli tv jest jeszcze na gwarancji a sądząc po nazwie modelu najprawdopodobniej tak, warto to zgłosić supportowi sony, serwis powinien wymienić płytę główną lub nawet cały tv.