anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XE9005 - czasami pojawiają się ustawienia wyjścia gdy gram na PS4 PRO

profile.country.PL.title
ajtee91
Użytkownik

Sony KD-55XE9005 - czasami pojawiają się ustawienia wyjścia gdy gram na PS4 PRO

Cześć,

 

Mam pytanie, czy to normalne, że czasami jak gram na PS4 PRO np. Fifa 18 która obsługuje HDR pojawi mi się pasek z nazwą wyjścia i obecną rozdzielczością u góry ekranu i po 1 sekundzie znika. Obraz nie przerywa, ale troche to irytuje. Mam odpowiedni kabel z Fast Ethernet. Co może być problemem? Na XD9305 również mam podobny problem. Norma?

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Czy szukałes juz odpowiedzi w archiwalnych wątkach? Podobny problem był już chyba poruszany

profile.country.PL.title
ajtee91
Użytkownik

Tak. Na Reddicie. Wyłączenie informacji o inpucie załatwia sprawę. Macie dziurę w sofcie.

Wysłane z iPhone'a
profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

To nie dziura w sofcie, tylko pewnie PS4 zmienia parametry sygnalu (najpewniej dzwieku) i telewizor to sygnalizuje.

 

Takie samo zachowanie mozna zaobserwowac np. na kanale National Geographic HD nadawanym z satelity albo w Vectrze. W 99% przypadkow przy rozpoczeciu przerwy reklamowej pojawia sie pasek informacyjny, bo nadawca zmienia parametry nadawania dzwieku. Podobnie zachowuja sie tez TV konkurencji.

 

Podlacz Playa przez kino domowe i nagle problem cudowanie zniknie. :wink:

 

It's a feature not a bug.

 

 

profile.country.PL.title
zielony161291
Poszukiwacz

"Podobnie zachowuja sie tez TV konkurencji."

Nie prawda. TV konkurencji nie mają z tym problemu np Samsungi i LG działają prawidłowo. A moje pytanko brzmi: jak mam się tego pozbyć jak nie mam kina domowego? Za każdym razem jak wpada trofeum na PS4 wyświetla się ten irytujący pasek i przycisza głośność do minimum. Czasami tak po prostu bez jakiejkolwiek zmiany na ekranie też się wyświetla. Rozumiem że źródło np PS4 czy odtwarzacz blu ray może zmieniać parametry sygnału tylko po co mnie o tym TV informuje?! Co za geniusz inżynierii to wymyślił? Można wyłączyć jakoś ten pasek informacyjny w Sony AG8? Pierwsze posty na ten temat widzę z 2016 a sony do dzisiaj olewa problem. BRAWO! Jak to ciężko zaktualizować oprogramowanie TV w dzisiejszych czasach. No masakra!

profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

U mnie na C+ podczas meczu się to pojawia. Np. na początku 2 połowy. Można to wyłączyć w menu ale nie będziesz miał też informacji o programie po przełączeniu kanału.

profile.country.PL.title
zielony161291
Poszukiwacz

OK. Nie potrzebuje informacji o kanale. TV używam głównie do ps4 i filmów na blu ray. Możesz napisać dokładniej jak to wyłączyć?

profile.country.PL.title
Mopato
Użytkownik

Jak będe w domu ok.21 to mogę sprawdzić bo nie pamiętam ale jak przeszukasz forum to było to już poruszane.

profile.country.PL.title
zielony161291
Poszukiwacz

Ustawienia-ustawienia kanałów-wyłącz pasek informacyjny. Tylko pytanie czy w AG8 tego nie przeoczyli. Dużo ostatnio poczytałem i widzę że nie jest to takie oczywiste że coś co było problemem kiedyś w nowym tv zostało poprawione. Też nie mam jak tego sprawdzić teraz bo jestem za granicą a w domu będę dopiero w sobotę. Na razie dzięki za pomoc. Mam nadzieję że da się to wyłączyć. Taka niby błahostka a irytuje strasznie.

profile.country.PL.title
DawidP1
Użytkownik

Z wpadajacym trofeum miałem taki sam problem w horizon zero dawn z włączonym hdr. Problem rozwiazalem w ustawieniach ps4 dźwięku jakimś cudem miałem przestawione na DD więc przestawilem na domyślny Linear PCM i z trofeum nie było problemu. Ale pasek informacyjny i tak raz na jakiś czas w różnych grach wyskakiwal i musiałem wyłączyć baner w ustawieniach tv.