anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XE9005 - czasami pojawiają się ustawienia wyjścia gdy gram na PS4 PRO

profile.country.PL.title
ajtee91
Użytkownik

Sony KD-55XE9005 - czasami pojawiają się ustawienia wyjścia gdy gram na PS4 PRO

Cześć,

 

Mam pytanie, czy to normalne, że czasami jak gram na PS4 PRO np. Fifa 18 która obsługuje HDR pojawi mi się pasek z nazwą wyjścia i obecną rozdzielczością u góry ekranu i po 1 sekundzie znika. Obraz nie przerywa, ale troche to irytuje. Mam odpowiedni kabel z Fast Ethernet. Co może być problemem? Na XD9305 również mam podobny problem. Norma?

19 ODPOW. 19
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Nie jest to żaden błąd oprogramowania, po prostu źródło sygnału zmienia rozdzielczość/kodowanie i pojawia się stosowna informacja na ekranie. Jeżeli nie chcemy mieć takiej informacji to można ten baner wyłączyć (instrukcja na dole). Nie możemy raz narzekać na wyskakującą informację, a po wyłączeniu bannera, na to że się nie wyświetla. Telewizor wykonuję swoją pracę.

 

1. Przycisk home

2. Ustawienia

3. Ustawienia kanałów

4. Baner informacyjny -> należy wyłączyć.

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

@zielony161291, kolego, pojawia się to w innych telewizorach i to jest prawidłowe zachowanie. Jeśli w Twoim przypadku się nie pojawia, być może dla innych odbiorników miałeś inne ustawienia PS4 (np. tv innego producenta wynegocjował z PS4 inne parametry np. dźwięku, np. brak dźwięku przestrzennego, i te się nie musiały zmieniać podczas rozgrywki).

 

Wymyślił to geniusz inżynierii, który jeśli zaprojektował pasek informacyjny o źródle, to ten pasek wyświetla informacje o tym źródle, zmienia się informacja, pasek wyskakuje znowu. No geniusz... Ten sam geniusz dał możliwość wyłączenia tej informacji, zadając sobie sprawę, że ludzie często wykorzystują TV jako monitor do konsoli czy tunera i nie potrzebują tak bardzo tej informacji. :slight_smile:

 

To bardziej niedoskonałość PS4, albo danej gry, że nie potrafi trzymać parametrów podczas całej rozgrywki, tylko przy trofeach coś zmienia.

profile.country.PL.title
zielony161291
Poszukiwacz

"...Jeśli w Twoim przypadku się nie pojawia, być może dla innych odbiorników miałeś inne ustawienia PS4 (np. tv innego producenta wynegocjował z PS4 inne parametry np. dźwięku..."

Co za różnica w jaki sposób to się dzieje? Skoro tamte tv nie wyświetlają tego irytującego paska co chwile mają dla mnie zwyczajnie lepsze rozwiązania zastosowane i tyle. Jestem zniesmaczony podejściem sony do tematu i tyle. Pierwszą wzmiankę na temat tego paska ktoś napisał na forum w 2016r. Ja kupuję TV w 2019 i mam ten sam problem. I to ma być normalne? Dalej piszesz: "...Ten sam geniusz dał możliwość wyłączenia tej informacji..." Poczytaj dobrze na forum. Właśnie nie w każdym TV sony jest możliwość wyłączenie tego paska. Tu jest największy problem. Jak wcześniej napisałem będę w kraju w sobotę to dopiero sprawdzę czy owy geniusz :slight_smile: umieścił taką opcję w sony AG8. Jak tak to nie jest jeszcze tak źle. Przynajmniej dla mnie. Ale na forum inni piszą że wyłączenie tego paska wiąże się z brakiem informacji o danym kanale więć osoby które oglądają telewizję już muszą pogodzić się z jedną wadą. W innych wątkach na forum przeczytałem że sony ma zwyczajnie strasznie czułe tv na te zmiany parametrów i to rzekomo jest problemem. Powinni nad tym popracować/ wymyślić jakieś rozwiązanie.

 

Mam 3 samsungi i 1 LG w domu i na żadnym nie ma problemu. Fakt, są to starsze TV, najmłodszy ma chyba ze 3 lata. Za niedługo kupuję nowy TV do salonu (zależy mi tylko na wielkości 65' za możliwie jak najniższą cenę, raczej tylko rodzice będą go używać). Padło na samsunga qe65q60r i nie omieszkam sprawdzić jak tam sprawa będzie wyglądała. TV na rok 2019, model budżetowy i jak się okaże że tam nie ma z tym żadnego problemu to to chyba padne ze śmiechu.

 

"To bardziej niedoskonałość PS4, albo danej gry, że nie potrafi trzymać parametrów podczas całej rozgrywki, tylko przy trofeach coś zmienia." Fakt. Ps4 nie jest doskonałe ale problem pojawia się także przy innych sprzętach podłączonych do TV. Na forum niektórzy pisali o problemach przy dekoderach (co akurat w tym przypadku mogę zrozumieć że sprzęt nie ma większego znaczenia bo to producent telewizji zmienia jakość nadawanego sygnału) ale ja miałem też problem w np odtwarzaczu blu ray. Z tym żę będąc szczery to już jest moje czepialstwo bo pasek wyskakiwał tylko gdy z menu filmu wybrałem play i gdzy załączał się film wyskakiwał ten pasek na chwile. Nie przeszkadza ale jak pisałem wcześniej. Na innych TV które posiadam problemu nie ma.

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik


@zielony161291  napisał(a):

Co za różnica w jaki sposób to się dzieje? Skoro tamte tv nie wyświetlają tego irytującego paska co chwile mają dla mnie zwyczajnie lepsze rozwiązania zastosowane i tyle. Jestem zniesmaczony podejściem sony do tematu i tyle. Pierwszą wzmiankę na temat tego paska ktoś napisał na forum w 2016r. Ja kupuję TV w 2019 i mam ten sam problem. I to ma być normalne?


Jesteś zniesmaczony tym, że telewizor obsługuje więcej standardów i wyświetla informację kiedy wykryje inny standard na wejściu? Stare Unimory z serii Siesta wyświetlały w trakcie odbioru danego kanału informację, kiedy nadawca przełączał się na nadawanie stereo. Uwaga, telewizory monofoniczne z tej samej serii tego nie robiły! Ty się wściekasz, że telewizor stereofoniczny wykrył sygnał stereo i o tym poinformował... Telewizory tak mają, jeśli któryś z Twoich nie wyświetla takiej informacji, to znaczy, że po prostu do zmiany parametrów nie dochodzi, bo obsługuje ich mniej - "zyskujesz" brak paska, tracisz obsługę jakichś formatów. Ustaw sobie PS4 i BD tak, żeby stale przesyłało sygnał w ten sam sposób i będzie po problemie.

 


Poczytaj dobrze na forum. Właśnie nie w każdym TV sony jest możliwość wyłączenie tego paska. Tu jest największy problem. Jak wcześniej napisałem będę w kraju w sobotę to dopiero sprawdzę czy owy geniusz :slight_smile: umieścił taką opcję w sony AG8. Jak tak to nie jest jeszcze tak źle. Przynajmniej dla mnie. Ale na forum inni piszą że wyłączenie tego paska wiąże się z brakiem informacji o danym kanale więć osoby które oglądają telewizję już muszą pogodzić się z jedną wadą. W innych wątkach na forum przeczytałem że sony ma zwyczajnie strasznie czułe tv na te zmiany parametrów i to rzekomo jest problemem. Powinni nad tym popracować/ wymyślić jakieś rozwiązanie.

 

Ale my jesteśmy w temacie o XE90, wszystkie Android TV bodaj od serii XD mają możliwość wyłączenia tego paska. Nie wiem, ja z Androidami FullHD. Mało tego, również nie wszystkie starsze telewizory innych producentów mają możliwość wyłączenia tej informacji. Mi się ten pasek pojawiał na samsungu serii F przy korzystaniu z dekodera do kablówki i przy odbiorze przez moduł CI na niektórych kanałach (np. NatGeo), pojawia się też na Sony XE93 i na LG C8, mały Samsung serii J nie reaguje na przykład na zmianę między Dolby Digital a PCM, ale na pasku informacja o sygnale audio przy wejściu HDMI po prostu się nie pojawia, więc nie ma się co zmieniać.

profile.country.PL.title
O-rzEcH
Poszukiwacz

Czesc. Posiadam sony bravia KD-55XF7596+ Ps4 I u mnie ten pasek tez czasmi wyskakuje najczesciej po wyjsciu z gry. W trakcie gry sporadycznie. Mysle ze jest to zwiazane z dzwiekiem. Nie jest to specjalnie doluczliwe ale przyznam ze na wczesniejszym samsungu zadne paski nie wyskakiwaly dlatego bylem na poczatku zdziwiony tym faktem. Myslalem ze moze cos z kablem albo ustawieniami ale widze ze w tv sony jest to normalne chyba.

profile.country.PL.title
zielony161291
Poszukiwacz

"Jesteś zniesmaczony tym ze telewizor obsługuje więcej standardów i wyświetla informację kiedy wykryje inny standard na wejściu?"

Nie. Widzę ze Kolega mnie nie rozumie. Jestem zniesmaczony tym ze telewizor nachalnie mnie informuje ze wykrywa co jakis czas inne paramatry na wejsciu. Widzisz róznicę? To tak jak by tv informował mnie co chwila ze jest zajebisty bo obsługuje wiecej standardow na wejsciu niz inne moje  telewizory i sie tym chwali co jakis czas. Powiedz mi do czego moze mi sie to przydac podczas grania w gry np.? Gram sobie w grę spokojnie (i jak sam napisałeś konsola nie jest doskonała czy tam gra i ze nie potrafi trzymac parametrow podczas calej rozgrywki tylko co jakis czas cos zmienia) i telewizor nachalnie mnie o tym informuje. Po co ja sie pytam? Według mnie powinno byc tak ze tv informacje o tych drobnych zmianach (swoja droga nie do zaobserwowania dla zwyklego uzytkownika) powinien zachowac dla siebie, a jak użytkownik ma ochote sprawdzic te parametry bo akurat ma taki kaprys, sam klika na pilocie i+ i pasek pokazuje jakie parametry sa w danej chwili wyswietlane. Nie uwazasz ze bylo by to lepsze rozwiazanie niz nachalne informowanie mnje przez telewizor: "hej, jestem zajebistym telewizorem sony ktory wykrywa wszystko na wejsciu nie to co konkurencja" i napierdzielanie tym co jakis czas po oczach uzytkownikowi?

"...jestesmy w temacie o XE90"

Po co mam zakładac nowy temat jak chodzi o to samo tylko na innym tv?

Nie mowie ze wszystkie inne tv dzialaja prawidlowo i nie reklamuje samsunga czy lg. Tez maja swoje wady. Ale ten problem wystepuje juz od dawna w sony i jest ignorowany.

"Telewizory tak maja, jesli ktorys z twoich nie wyswietla takiej informacji to znaczy ze poprostu do zmiany parametrow nie dochodzi bo obsługuje ich mniej" - i paradoksalnie jest to lepsze bo nie przeszkadza w normalnym uzytkowaniu telewizora. Wyswietla parametry tylko podczas właczania i później jest juz spokój.

Sorry za brak pl znaków ale pisałem z telefonu na szybko w robocie :slight_smile:

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Ciężko to sklasyfikować jako problem, więc raczej nikt nie będzie go rozwiązywał. Telewizor robi swoje i tyle, nie chcemy informacji to wyłączamy baner i po kłopocie. Rozumiem, że może to przeszkadzać ale to że nasz TV czyta tyle formatów obrazu/dźwięku to raczej dobra informacja.

 

Dla uspokojenia, to tak w AG8 można wyłączyć pasek informacyjny

profile.country.PL.title
O-rzEcH
Poszukiwacz

Tylko wlasnie ten komunikat o rozdzielczosci na ps4 wystepuje nie regularnie . Czasami sie wyswietla czasami nie. Jakby mialo to jakas regularnosc to by bylo wiadomo ze tak musi byc . A ten pasek raz wyskoczy raz nie. Nie wiadomo od czego jest to zalezne.

profile.country.PL.title
zielony161291
Poszukiwacz

Potwierdzam. W AG8 mozna to wyłączyć. Teraz mozna używać komfortowo telewizor!

Jednak z tym ze nie jest to wada sie nie zgodzę. W modelach w których nie można wyłączyć tego paska nie wyobrazam sobie grania na ps4. Gdybym nie miał tej mozliwości w swoim tv napewno zostałby szybko zmieniony. Pozostaje miec tylko nadzieje ze we wszystkich nowych tv beda pamiętali przynajmniej o mozliwosci wyłączenia tego paska.

Pozdrawiam.

profile.country.PL.title
zielony161291
Poszukiwacz

Do:  

 

Koledzy wyżej dobrze to wyjaśnili. Telewizor wykrywa zmiane na wejściu i informuje o tej zmianie (nie ważne jaka by ona nie była czy to rozdzielczość czy dźwięk czy co tam jeszcze). To jest normalne. Tylko ktoś nie przewidział sytuacji w spżętach takich jak np. ps4 gdzie konsola lub moze gry tworzone na nia (nie wiem - mało istotne) jest na tyle niedoskonała ze np. nie trzyma stałego 1080p albo w przypadku wyświetlania komunikatów np trofeów poda inne parametry dźwięku na telewizor i telewizor to wyświetla. To tak jak byś podczas oglądania telewizji włączył jakiś odtważczacz dvd blu ray czy co kolwiek innego tv wyświetli informacje ze podłączono odtwaczacz sygnał np 1080p. Problem w tym ze to juz właczony sprzet zmienia co jakis czas ta informacje i telewizor nie potrzebnie wyswietla ten pasek. Albo ktos tego nie przewidzial albo przewidział i po prostu uznał ze rozwiązaniem bedzie wyłączenie paska.