anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XG8096 - paskudny vertical banding nieuznany przez serwisanta door-to-door

profile.country.PL.title
DariuszSagan
Użytkownik

Sony KD-55XG8096 - paskudny vertical banding nieuznany przez serwisanta door-to-door

Witam,

W moim telewizorze występują pionowe pasy ciemniejszego podświetlenia na całej powierzchni matrycy (!) które na dodatek są regularnie rozmieszczone, widać je podczas poziomego ruchu kamery na jasnych powierzchniach, szczególnie oglądając np. filmy przyrodnicze. Jaki to wywołuje dyskomfort nawet nie będę mówił. Szczerze mówiąc czuję się oszukany, ponieważ wybrałem Sony na podstawie obserwacji i porównań wielu telewizorów na ścianie, w sklepie. Po tym jak odkryłem tą wadę w swoim telewizorze, wróciłem do sklepu żeby jeszcze raz ocenić obraz w "sztuce na ścianie" - nie dopatrzyłem się tego defektu. Wezwałem serwis door to door, pan przyszedł, wypisał papier że obraz w normie, powiedział "przecież to nie plazma" i poszedł. Dlaczego czuję się oszukany? Bo ten defekt dla mnie dyskwalifikuje ten telewizor i gdybym był świadomy podczas zakupu, że może być taki "rozrzut", że jest ryzyko wystąpienia takiego kwiatka, na pewno nie wybrałbym go. I proszę nie mówić mi że to norma. ŻADEN telewizor w sklepie, w rodzinie, u znajomych, o podobnym rozmiarze, nie prezentuje takiego defektu obrazu (mówimy o podobnej oraz niższej półce cenowej). Ja rozumiem że problem nierównomierności podświetlenia dotyka ogólnie technologii LCD. Wiem, znam temat ciemnych rogów, cloudingu, przecieków światła. Ale taki "kaloryfer" na całym ekranie? Jestem mega rozczarowany. Co mogę jeszcze zrobić? Czy firma SONY nadal uważa że to norma? Mimo że o 1000 zł tańsze telewizory nie prezentują czegoś takiego?Vertical banding.jpg

24 ODPOW. 24
profile.country.PL.title
banan129
Poszukiwacz

Masakra, nie kupię już nic sony. Oprócz ps5 😉
profile.country.PL.title
krys198666
Użytkownik

Tylko kupując konsole zwróć uwagę na regulamin gwarancji, wymiana na
używana po regeneracji. Mam ps2, ps3, ps4, i ps4 pro już więcej nie kupię
żadnego produktu Sony. Mój ojciec który zapoczątkował kult Sony w rodzinie
również kupił Sony Bravia nie 65 tylko 70 cali zarówno mój jak i taty tv
maja podwyższony clouding tylko w tym 70 calowym dodatkowo wygiął się ekran
górny lewy róg przegiął się do środka opinia centrum serwisowego
oddziaływanie czynników zewnętrznych może jak u mnie są to insekty mamy już
adwokata oba były zgłoszone z tytułu rekojmi w NeoNet, który nie wywiązał
się bo minął termin 14 dni w poniedziałek w obu przypadkach wiozę pisma z
informacja ze będziemy naliczać odsetki. W poniedziałek za wiozę tez do
Pani rzecznik wszystkie ekspertyzy listy e maile bo kobiecie chyba ciężko w
to uwierzyć i szczerze to się jej nie dziwie... . Nie wiem ile będzie to
trwało ale im nie popuszczę. Przynajmniej nauczę syna grać w szachy a tak
byśmy przed tv siedzieli 😛
--
Pozdrawiam Krystian Lubieniec.
profile.country.PL.title
DariuszSagan
Użytkownik

Brawo.

Trzeba walczyć, nie wolno popuszczać, jak będziemy odpuszczać to producenci i sklepy będą robiły co chciały. Będziemy dostawać kit za ciężko zarobione pieniądze.

 

Następnym razem pomyśle totalnie alternatywnie. Szkoda że wcześniej nie słyszałem o telewizorach TCL.

Leon110578
Poszukiwacz

20200617_083157.jpgWitam, a spotkał się może ktoś z prześwietleniem na matrycy loga stacji? Kupiłem ostatnio ten telewizor i po jakimś czasie na danym programie zostaje coś takiego jak na zdjęciu na ekranie. Serwis stwierdził, że uszkodzona jest matryca i wymienili telewizor na nowy. Niestety w nowym to samo więc zasugerowali, że wina może być po stronie dekodera, ale na poprzednim telewizorze przez kilka lat nic takiego nie było.

profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj

wklejam odpowiedź, jaką udało nam się uzyskać od kolegów z Supportu. Mam nadzieję, że ich sugestie okażą się pomocne:

-----------

Problemem może być faktycznie dekoder. 

Najprostszym testem jest odłączenie dekodera od telewizora, i uruchomienie np. Youtube lub Netflixa. Jeśli nie bedzie widocznego logo programu, podłączamy spowrotem dekoder i sprawdzamy.

.............
Daj znać w przypadku dodatkowych pytań.

Pozdrawiam, Agnieszka_J