anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

profile.country.PL.title
Ferruu
Poszukiwacz

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

W dniu dzisiejszym zauważyłem czarne plamy na matrycy.  plamy występują z prawej, lewej i górnej części ekranu. TV nie ma nawet 2 lat i jest uruchamiany bardzo rzadko. Obstawiam uszkodzona matrycę. Jak sądzicie?

20220424_155151.jpg

20220424_154920.jpg

115 ODPOW. 115
profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

U mnie to teraz trzeba się co 1,5 roku bujać z plamami. Masakra, nigdy więcej Sony!

profile.country.PL.title
niunianiunia
Użytkownik

Niestety, ale już nie czyszczą na swój koszt. Najlepiej nie kupować tego badziewia. 




Wysłano z telefonu
profile.country.PL.title
DJ.Artur-1970
Nowicjusz

Witam.  Mam ten sam problem 75 cali . 2 lata gwarancji sklepowej i nie uznali tych plsm na ekranie.  To pytanko gdzie ten telewizor trzymać żeby nie miał dostępu do kurzu.. Naszczescie za rok kończy się gwarancja sklepowa i mam rozszerzoną o 5 lat wtedy zgłoszę awarię.. ale ogólnie to nie polecam tych modeli...

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

Wg. SONY telewizor powinieneś trzymać w pudełku w folii. To są odpowiednie warunki do przetrzymywania tych modeli. Taki np. salon w domu czy mieszkaniu to broń Boże nie! Tylko pudełko i folia. :wink:

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Nie wiem jak to jest z waszym Tv ,ale dla przykładu mój x94j oraz ojca xh9060 nie mają z tym problemu. Co najlepsze to to ,że xh9060 mojego ojca już śmiga 4 lata jest na bieżąco aktualizowany i wszytko działa bez problemu nawet CAM... U mnie cam nie działa, ale mam dekoder więc obejdzie....

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

Jak to jest, że po każdej krytycznej w stosunku do SONY wypowiedzi pojawiasz się Ty - SonyESaudio - starając się rozmyć temat tak jakby go nie było? Co? Przyznaj… Ile Ci płacą?

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

To jakiś kiepski żart z tym kurzem i matrycą. U mnie po pierwszym czyszczeniu oczywiście problem wrócił, już dawno po gwarancji. Ja nie wiem, co trzeba zrobić, żeby ten problem nie wracał, trzymać to TV w laboratorium. W teorii jak ktoś ma trochę umiejętności, to może sobie to sam wyczyścić, ale do tego trzeba mieć warunki w domu dobre i dużo miejsca. Tu powinien polecieć jakiś zbiorowy pozew, bo to wada konstrukcyjna...

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Raz na jakiś czas czytam i piszę jak to jest w moim przypadku i tyle... macie pecha... A ja nie mam 😀

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

 @SonyESaudio Skoro problem Cię nie dotyczy to po jaki czort tu się pojawiasz? Poinformować, że zarówno Ty jak i Twój ojciec, dziadek i prababka nie macie opisywanych tu problemów? Ze wszystkimi innymi rzeczami jakie posiadasz też tak masz czy tylko z marką SONY jesteś tak mocno zżyty? Nikt tu nie twierdzi, że plamy na matrycy dotyczą wszystkich, którzy kupili te modele telewizorów więc Twoje informacje są raczej bezwartościowe i nic nie wnoszą do dyskusji. Ewidentnie nie rozumiesz też istoty problemu, która tu jest poruszana czyli wyjątkowo bezczelnego podejścia marki do klienta. Także bądź łaskaw i idź z Bogiem pod inny wątek na tym forum. 

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@DjPutin Oczywiście, że jest to wada fabryczna. Najwyraźniej dotyczy ona sporej grupy użytkowników bo gdyby były to przypadki incydentalne to SONY nie robiło by aż takich problemów i wymieniałoby telewizory na nowe. Skandalicznym przy tym jest przekierowanie winy za ww. wadę fabryczną na konsumenta przy jednoczesnej sugestii, że żyje on w syfie stąd kurz pod matrycą jego telewizora. To mnie chyba wku*wia najbardziej. Bardziej niż same plamy. Bo wady jak to wady - zdarzają się i zdarzać się będą.