anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

profile.country.PL.title
Ferruu
Poszukiwacz

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

W dniu dzisiejszym zauważyłem czarne plamy na matrycy.  plamy występują z prawej, lewej i górnej części ekranu. TV nie ma nawet 2 lat i jest uruchamiany bardzo rzadko. Obstawiam uszkodzona matrycę. Jak sądzicie?

20220424_155151.jpg

20220424_154920.jpg

115 ODPOW. 115
profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

PS. Oprócz plam na ekranie doszedł problem z HDMI 2.1. Niby jest ale konsola ostrzega przed opóźnieniami sygnału, które zresztą faktycznie występują. Nie da się grać na ustawieniach Dolby Vision. To tak na marginesie. 

profile.country.PL.title
buldomaniak
Poszukiwacz

Mam ten sam problem z nowszym modelem. Dnia kupiłem 25.09.2022 kupiłem telewizor SONY XR-65X90J w Sony Centre i po 3 miesiącach użytkowania pojawiły się szare plamy tak jak na innych modelach które widać w tym wątku. Widać, że to kurz wewnątrz, telewizor ma raptem 4 miesiące, tego jest coraz więcej. Jest sens zgłaszania reklamacji jeśli reklamacja nie działa co widać po wcześniejszych wpisach? Miałem inne telewizory LCD wcześniej w tym samym pokoju i nigdy nie miałem czegoś takiego.

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

Rozmawiałem z prawnikiem i z rzeczoznawcą/biegłym sądowym - to jest wada fabryczna. SONY Polska dobrze o tym wie ale ma to w 4 literach bo dla SONY Polak to nie klient. Moja sprawa została przekazana do kancelarii prawnej i zapewne znajdzie swój finał w sądzie. 

@buldomaniak Ja na Twoim miejscu nie ruszałbym gwarancji i szedł w rękojmię (prostrza droga i łatwiejsza). Jak będziesz potrzebował pomocy rzeczoznawcy czy prawnika to dam Ci namiary.

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

*prostsza (przepraszam za błąd) :slight_smile: 

profile.country.PL.title
buldomaniak
Poszukiwacz

dzięki

profile.country.PL.title
Mareks
Poszukiwacz

Mój telewizor 85 kd-xh9096 tydzień temu też zauważyłem ciemne plamy podczas reklamy, jak włączyłem tablice testowe to  jest  ich więcej. Kupiłem 23.03.2022 r w Euro rtv nie ma jeszcze roku.  Zgłosiłem reklamację w ramach rękojmi a oni zgłosili do serwisu. W przyszłym tygodniu mają zabrać do serwisu. Ciekawe co postanowią i czy ewentualna naprawa coś pomoże. Jeżeli powiedzą, że przez kurz to chyba by musiał stać w laboratorium  z oczyszczaczem powietrza żeby to się nie działo. Telewizor wisi w salonie w domu pod miastem więc się kurzy minimalnie a może nawet mniej jak w każdym domu. A jak skończyły się wasze reklamacje bo wygląda to na wadę fabryczną tego modelu.  Poza tym telewizor ma bardzo ładny obraz. 

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@Mareks Źle zrobiłeś. Żadnego serwisu. W ramach rękojmi odstępujesz od umowy. A tak teraz Twój TV trafi do serwisu, tam go rozkręcą (choć nie powinni) i „wyczyszczą” a za kilka tygodni/miesięcy problem wróci. Te plamy to WADA FABRYCZNA. Tego się NIE NAPRAWIA.

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@Mareks …a ten tekst o kurzu to zwykła bezczelność a wręcz chamstwo sugerujące, że klient w chlewie mieszka. W moim przypadku TV również wisi na ścianie. Tam gdzie przez lat kilkanaście wisiały też inne telewizory, które miałem wcześniej.

Powtarzam: SONY ma polskiego klienta tam gdzie słońce nie dochodzi i uważa go za idiotę. Stąd te „złote myśli” ich serwisu. 

profile.country.PL.title
Mareks
Poszukiwacz

Zażądałem zwrotu pieniędzy. Niestety mogą wysłać do serwisu i usunąć wadę. Ale przy powtórzeniu się problemu muszą zwrócić pieniądze. Wydawało mnie się że to najlepsza obca. Oczywiście mogą stwierdzić, że brud i kurz wielki w pomieszczeniu i odrzucić, tylko że wisi w salonie w domu pod miastem gdzie kurz jest niewielki i systematycznie sprzątany. Jeżeli tak to powinni sprzedawać ten model w komplecie z oczyszczaczem powietrza. Chyba, że są inne pomysły.

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

@Mareks Przeczytaj uważnie cały wątek jeszcze raz. Niczego Ci nie naprawią. Nie łudź się. Sprzęt posiada wadę fabryczną której usunąć się nie da. 

 

„Konsument, który chce skorzystać z rękojmi, może domagać się wymiany produktu na nowy, naprawy produktu albo obniżenia ceny (ze wskazaniem kwoty obniżki). Konsument może również złożyć oświadczenie o odstąpieniu od umowy, pod warunkiem że wada ma charakter istotny.”