anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

profile.country.PL.title
Ferruu
Poszukiwacz

Sony KD-55XH9096 plamy na matrycy

W dniu dzisiejszym zauważyłem czarne plamy na matrycy.  plamy występują z prawej, lewej i górnej części ekranu. TV nie ma nawet 2 lat i jest uruchamiany bardzo rzadko. Obstawiam uszkodzona matrycę. Jak sądzicie?

20220424_155151.jpg

20220424_154920.jpg

115 ODPOW. 115
profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik

Tak samo uszkodził mi się zaraz po gwarancji telewizor innej firmy, której byłem wierny.

Zmieniłem na Sony ale widzę, że problem ten sam. Głównie dlatego teraz nabyłem OLED bo mucha nie wleci, ale to rozwiązanie ma problemy z wypalaniem i być może po dwóch latach znów trafi mi zmienić markę.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Niestety postęp technologiczny i ciągłe dążenie to posiadania czegoś nowszego lepszego sprzyja producentom i nie opłaca im się robić długowiecznego sprzętu jak to było kiedyś dla przykładu mam jeszcze w piwnicy zapakowaną wieżę od Sony z roku 1995 i tak się złożyło, że przez chwilę kiedy nie miałem tv w mieszkaniu wieża została rozpakowana, aby coś grało w domu i po 10 latach Wtyczka od prądu wpięta to gniazdka pilot w rękach i co? wszystko działa CD, kaseciak wzmacniacz bez problemu... Dziś, juto, pojutrze i w przyszłości już takiej elektroniki nie będzie... Smutna prawda i musimy się do tego przyzwyczajać... 

profile.country.PL.title
niunianiunia
Użytkownik

Takiego sprzetu z tamtych lat na pewno już nie będzie (zresztą dotyczy to także samochodów), ale płacąc za taki badziew tyle kasy to powinni roszczenia z tytułu rękojmi,reklamacji czy gwarancji rozpatrywać jak przystało na cywilizowany kraj, a nie q... wpisywać w użytkowanie że tam nie można bo to, tam nie wolno bo tamto to do ..uja gdzie ten szmelc można używać. Kupić i zostawić w kartonie. Na moim badziewiu żona zauważyła to już po niecałym tygodniu od zakupu. Także przypuszczam, że to na pewno było od początku.

profile.country.PL.title
niunianiunia
Użytkownik

i jakie rozwiązanie.U mnie je... sony olało temat z resztą jak i ME.

profile.country.PL.title
DjPutin
Użytkownik

U mnie telewizor już raz poleciał na czyszczenie w ramach gwarancji. Kazali sobie podpisac papier, że nastepna usłuuga czyszczenia będzie odpłatna. Kpina, nigdy nie miałem TV, który by sie brudził na matrycy. Sony naprawdę kpina z klientów. Mają świadomość, że stworzyli serię telewizorów z wadą fabryczną. Przykra sprawa. Wypadałoby to nagłośnić bo skoro Sony dało ciała, to powinno za to odpowiadać i nawet jeżeli już to takie czyszczenie powinno być darmowe.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

Widocznie jakieś trfebe modele macie panowie.... Ojciec ma xh9060 ja x94j i z żadnym nie ma problemów... 

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

Tak. Mamy trefne modele i to jest nasza wina bo sami je sobie skręciliśmy. 😁 A! Jeszcze coś… Mało, że mamy trefne modele (które - jak już wiemy - sami sobie skręciliśmy) to jeszcze zdaniem SONY „Dojczland” (od siedziby centrali) żyjemy w chlewie. Zaje-curwa-biste podejście do klienta. Dzięki Bogu i Hansowi z centrali europejskiej mogą nam je raz wyczyścić. Hurrrrra! 😁

profile.country.PL.title
p.letniowski
Użytkownik

Co do pozwów... Absolutnie sprawa nie jest przegrana ale trzeba się nastawić na długotrwałą batalię. U mnie niestety po drodze wyskoczyły inne ważne rzeczy i kwestia telewizora spadła w hierarchii problemów do rozwiązania na dalekie miejsce. Jedno jest pewne… Nigdy więcej SONY. Głównie z uwagi na niewiarygodnie bezczelne podejście do klienta.

profile.country.PL.title
Darcus11
Użytkownik


@DjPutin  napisał(a):

....Sony naprawdę kpina z klientów. Mają świadomość, że stworzyli serię telewizorów z wadą fabryczną. Przykra sprawa. Wypadałoby to nagłośnić bo skoro Sony dało ciała, ...


Proponuję ustalić producenta matrycy i wtedy nagłośnić.

To samo spotkało mnie w telewizorze Panasonic, której to firmie byłem od zawsze wierny.

Uszkodzeniu uległa zakrzywiona matryca, której producentem jest SAMSUNG. Także przed manifestacją jakie to złe są matryce SONY ustalić rzeczywistego ich producenta.

profile.country.PL.title
SonyESaudio
Użytkownik

A czego się spodziewać po samsungu wszystko co wezmą w łapy to spitolą... snapa 8 gen 1 też spieprzyli przez co flagowe telefony się grzały... To samo z matrycami czy to w tv czy smartfonach... A ludzie to kupują i myślą że mają super tv czy smartfon z bzdurne nie naturalnymi fotami i kolorami i kiepską jakością samej matrycy...