anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
JAREPAN
Poszukiwacz

SONY KD 55XH9505 zawiesza się na programie TVP 4K

Witam,

Wygląda na to, że nowy zaawansowany telewizor Sony i TVP 4K to źródło nowych problemów. Wcześniej TV działał stabilnie, poza sytuacjami, kiedy pilot od tego TV obsługujący też dekoder SAT przez HDMI, gubił łączność z dekoderem i trzeba było ponownie uruchamiać TV. Ale to wada, którą można jakoś ogarnąć, bo występuje czasami po przełączaniu źródła sygnału pomiędzy Androidem a dekoderem SAT. Zresztą gdzieś czytałem, że Sony chce usunąć ten problem usuwając funkcję sterowania innym sprzętem (poza Sony) w aktualizacji (!) - no ta ja już wolę się z tym męczyć.

Gorszym problemem jest to, co okazało się po uruchomieniu emisji 4k przez TVP - nie da się obejrzeć całego meczu EURO 2020 bez restartu lub zawieszanie się TV. Zrozumiałbym, gdyby chodziło tylko o wczorajszy mecz naszej reprezentacji ale problem zaczął pojawiać się regularnie.

Na zmianę albo samoczynny restart albo czarny ekran z niedziałającym pilotem  i przyciskiem  w obudowie, za to z działającym dźwiękiem. W tym drugim przypadku jedynym rozwiązaniem aby zapanować na TV, jest wyjęcie  wtyczki z gniazdka. Twardy reset jak w starych i już zapomnianych wersjach Windows. Tak raz albo dwa na jedną połowę meczu. Nie wiem czy to jest problem programowy czy błędy niewydolnej elektroniki. Tak czy inaczej trudno się pogodzić z tym, że ten typ tak ma.

Czy znacie ten problem w tym modelu i jakiś sposób na jego rozwiązanie?

Czytałem na forum, w przypadku problemów z zawieszaniem się innych modeli, o pomysłach trzykrotnego pod rząd przywracania ustawień fabrycznych ale kojarzy mi się ze splunięciem trzy razy przez plecy. Chociaż,  gdyby to było skuteczne …

Czy dokumentować i udowadniać wadę przed serwisem, która może być wrodzona dla modelu i jeszcze mało znana?

Dzięki za każdą wskazówkę.

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Jest sposób aby trochę to poprawić w swoim KDHX9505.

Po włączeniu kanału TVP4K natychmiast zmieniam na ustawienie ścieżki audio na pierwszą od góry pozycję Dźwięk Polski Dolby Atmos- DD+2/0 i nie obserwuję tych problemów z czarnym obrazem, brakiem sterowania pilotem itp.
Prawdopodobnie detekcja większej ilości kanałów audi Dolby Atmos powoduje zbytnie obciążenie procesora i systemu co powoduje w/w reperkusje w użytkowaniu tego tv.
nie poprawiono tego w ostatniej dostępnej aktualizacji firmware we wrześniu ub. roku.

Jesli oglądamy z satelity programy UHD z pozycji Hot Birda np CANAL+ 4K i inne testowe to nie ma tam takich wielokanałowych emisji dźwięku i nic się złego nie wydarza.

Dla tego tv to zbyt dużo do zrobienia i źle to działa . 
To najwyższy topowy model z 2020 roku LCD za który zapłaciłem 6500 PLN jak widać przepłacony 😞
Aktualizacji brak Android TV w wercji 9 to jakaś kpina a akualizacje bezpieczeństwa dawno nie aktualne.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

45 ODPOW. 45
profile.country.PL.title
raf_02
Użytkownik

Potwierdzam, to co JAREPAN napisał, miało miejsce u mnie na dwóch telewizorach. W weekend uruchomiłem KD75XH9505 u moich rodziców i w trakcie oglądania meczu, czarny ekran, słychać tylko dźwięk, pilot nie reaguje, wyjęcie wtyczki z gniazdka i działa. Wziąłem to na karb, że nowy tv, że system musi się ułożyć. Wczoraj z kolei mecz Niemyc-Francja i to samo na moim KD85XG9505. Czyżby ten słynny procesor X1 Ultimate nie wyrabiał, czy może znowu problem z Hbb, który swego czasu występował i zawieszał działanie tv i pomogło wyłączenie tego w opcjach?

profile.country.PL.title
danek70
Użytkownik

Potwierdzam, Sony KD-49 XH8505 to samo, tyle, że częstotliwość mniejsza...

profile.country.PL.title
EdekMeteoro
Poszukiwacz

W moim KD-55AG9 były te same objawy wyczyściłem w nim pamięć podręczną wszystkich aplikacji i jest od wczoraj bezproblemowe oglądanie TV 4K 😎

profile.country.PL.title
adlesni61
Poszukiwacz

Mam to samo , oled 65AG9

profile.country.PL.title
andrzejbanas
Poszukiwacz

Witam!

U mnie występuje ten sam problem.  Pudło jest jeszcze na gwarancji. Dajcie znać co zrobiliście, czy serwis wam w czymś pomógł.

pzdr

Andrzej

profile.country.PL.title
raf_02
Użytkownik

Najlepiej dzwoń do pomocy technicznej, niech założą sprawę, będziesz wtedy miał nr i pewnie po jakimś czasie dostaniesz odpowiedź. Przypuszczam, że to jakaś aktualizacja załatwi, ale im więcej osób im to zgłosi, tym większe szansa, że się za to wezmą. Choć to tylko moje przypuszczenie. 😀

profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Problem może leżeć po stronie TVP, które dopiero wprowadza kodek HEVC. W sieci jest wysyp problemów związanych właśnie z 4k TVP i to na najróżniejszych telewizorach. Oczywiście do supportu warto zawsze pisać, może to coś przyspieszy.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Niestety jest to wina telewizorów, u mnie KD-77AG9 i KD-43XG8305 na kanale z satelity z Astry Demo 4k też potrafi się ponownie uruchomić i tak było od samego zakupu, na TVP 4K też się raz ta sama sytuacja przytrafiła. Na jakimś tanim telewizorze Philips 50PUS6523 takiego problemu nie zaobserwowałem.

profile.country.PL.title
JaB1973
Poszukiwacz

Taka jest właśnie odpowiedź z serwisu Sony. Wyczyść pamięć podręczną. I tak za każdym razem. Po uruchomieniu dowolnej aplikacji ciągłe zawieszanie się . Zamiast wypuścić aktualizację oprogramowania doradzają czyszczenie pamięci. Trzeba rozwiązać problem a nie leczyć objawy. Podchodzą olewczo do tematu.