anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-65X8505C problem z Cyfrą+ (NC+) (moduł CAM)

smakyneo
Poszukiwacz

Sony KD-65X8505C problem z Cyfrą+ (NC+) (moduł CAM)

Mam problem z modułem CAM/CI+ Cyfry+.

 

1. Ciągle wyskakuje prośba o podanie kodu do blokady rodzicielskiej.

Nie można jej wyłączyć, przez co przełączanie kanałów trwa wieczność.

 

2. Po około 4-6 godzinach oglądania telewizor się zawiesza, nie można wejśc w żadną opcję menu, pomaga tylko i wyłącznie, wyciągnięcie wtyczki z kontaktu (tak jak by już pamięci RAM, brakowało).

 

Dodam, że używany moduł jest z oryginalną kartą Cyfry+ oraz pełnym pakietem NC+.

 

Czy ktoś ma podobne problemy, jak sobie z nimi poradzić?

Tagi (5)
12 ODPOW. 12
profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Ad. 1. Skontaktuj się w tej sprawie z Supportem Sony.

 

Ad. 2. Wgraj najnowszą aktualizację i zobacz czy TV nadal się zawiesza.

 

Pozdrawiam

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

A czy w ustawieniach modułu CAM nie możesz wyłączyć kontroli rodzicielskiej?

Ja w swoim W809C mam włożony moduł Technisat TechniCrypt CX i po wejściu w jego ustawienia mogę zmienić w zakładce 'Kontrola rodzicielska' ustawienia klasyfikacji wiekowej.

smakyneo
Poszukiwacz

Odkopuję temat.

Przetestowałem już większość dostępnych modułów CAM na polskim rynku.

Wyżej wymienione problemy nadal występują w telewizorze.

Ostatnio testowany moduł to AlphaCrypt Light, oczywiście nadal telewzior zawiesza się po wyjścię z stanu StandBy dłuższym niż 4h. Nie reaguje na żadne przyciski w pilocie, nie można przelączyć kanału ostatnio wybranego przed wyłączeniem.

Po burzliwych rozmowach z supportem Sony (kazano mi ciągle restartować telewizor co jest, dla mnie żadnym rozwiążaniem) telewizor trafił do Poznańskiego serwisu SONTRONIC, gdzie telewizor przetestowano na karcie nc+ (wersja na kartę, nie abonamentowa z modułem nc+) i stwierdzono, że działa poprawnie. Oczywiście u mnie nie działa.

Mam nawet nagrany film, że przełączanie kanałów tak samo zawiesza się na kanałach FTA bez modułu w telewizorze, jak i z modułem na kanałach kodowanych.

Mam już dość tego telewizor bo jest to bardzo frustrujące jak człowkie chce włączyć sobie po pracy wieczorem TV i obejrzeć coś w nim, a musi wcześniej 3 minuty go restartować.

Czy mogę w jakiś sposób oddać ten TV do Sony i wymusić zwrot pieniędzy?

To jest porażka aby TV za 10k tak działał. 10-cio letni telewizor LG który mam także w domu działa 100x lepiej niż ten.

profile.country.PL.title
dg7777
Poszukiwacz

W instrukcji telewizorów z 2016 jest napisane, że jeżeli w module CAM CI+ jest aktywna blokada rodzicielska, to modul ten może pracować wolniej i z problemami. 

profile.country.PL.title
marekjs
Poszukiwacz

Mam Alphacrypt Pro. 

Wyłącz blokadę rodzicielską w ustawieniach CI.

Szybciej przełącza (ale i tak aplikacja TV muli - wina Sony) jak włączysz dekodownie z karty tylko.

profile.country.PL.title
dg7777
Poszukiwacz

Co to znaczy, że muli? Znacie jakiś film to obrazujący? Czy we wszystkich modułach tv się zawiesza? Czy to wina tej blokady rodzicielskiej?

profile.country.PL.title
marekjs
Poszukiwacz

Witam,

Podejrzewam, że wszystkie wersje tak mają. U mnie "delikatnie" szybciej przełączają się kanały FTA, ale i tak rośnie mi ciśnienie. Oddałbym ten telewizor, ale lubię Plexa, Netflixa na 65" w świetnych kolorach. Dzieci kochają wybieranie głosowe też.Pomimo, że mam pełny pakiet NC+ to wolę nie oglądać bajdurzenia w TV, bo ciśnienie rośnie mi podwójnie: od tego bajdurzenia i wolnej aplikacji TV na Sony. Moja żona niestety ma nawyki do TV, ale jak to będzie powodem rozwodu, to wykaże winę Sony w sądzie między innymi.

Myślę, że nie jestem jedynym właścicielem Sony TV w konflikcie żona-mąż przez ten telewizor. Mam rację?

profile.country.PL.title
marekjs
Poszukiwacz

Dodam, to nie jest wina blokady rodzicielskiej tylko koszmarnie wolnej aplikacji TV

profile.country.PL.title
dg7777
Poszukiwacz

Brzmi groźnie skoro rozwód rozważasz 🙂 Natomiast co to dokładnie znaczy wolno? Kanały zmieniają się 10sekund, 5, a może 2? Masz porównanie do dekoderów np. w nc+?