anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

SONY KD-65XF9005 - problem z dźwiękiem 5.1

profile.country.PL.title
heaton2211
Nowicjusz

SONY KD-65XF9005 - problem z dźwiękiem 5.1

Witam , 

Mam problem z dźwiękiem przestrzennym DD/DTS itp. ale tylko z innych programów niż z wbudowanego odtwarzacza multimedialnego . 

Mam film na USB w 4K z dźwiękiem DD/ DTS itp odpalam film poprzez Odtwarzacz multimedialny od razu na AMP mam pokazany dźwięk 5.1 . 

Natomiast jak ten sam film puszczę poprzez KODI/VLC/MX PLayer/Nova Player , dźwięk leci w 2.0 ......

Czy TV może kastrować dźwięk dla innych programów ? Bo ustawienia raczej są ok jak w OM leci ładnie dźwięk 5.1.

Czy ktoś mi jest w stanie pomóc ? szlag mnie trafia . Zostałbym przy wbudowanym odtwarzaczu ale nie mam tam możliwości edycji napisów a czarne tło wokół napisów i ich wielkość to porażka. 

Będę wdzięczny za jakieś rady ! 

Dzięki. 

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Janwikto
Użytkownik

Nie tylko dźwięk może być "kastrowany" . Również rozdzielczość może być ograniczana. Podobnie jest z HDR Dolby Vision - odtwarzacz natywny odtwarza z DV video z USB a VLC odtwarza ten sam plik bez DV.

Trzeba z tym żyć

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Masz źle skonfigurowane playery , musisz w ustawieniach pogrzebać,  standardowo nadają w stereo

profile.country.PL.title
heaton2211
Nowicjusz

Wszystkie ? To jest możliwe ? 
to może ktoś pomoże ustawić mx player ponieważ ja walczyłem i nic 🤷🏻‍♂️

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

jeżeli chodzi o kodi to zacznij od ustawienia ilośći kanałów potem zaznacz opcję Passtrought(przekazywanie)

profile.country.PL.title
kryniu3
Poszukiwacz

Jeśli chodzi o kodi to wejdź w ustawienia, system, przełącz na tryb ekspercki, przekazywanie dźwięku na tak, i tam zaznaczasz formaty dźwięku. Atmos też leci.