anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony kd-65xh9005 a Xbox series x

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

Sony kd-65xh9005 a Xbox series x

Witam w załączeniu zdjęcie , czemu nie mogę ustawić zmiennej częstotliwości odświeżania ani trybu dolby vision??

Co do częstotliwości to coś wyczytałem w innym temacie że ma być aktualizacja kolejna telewizora bo nie obsługuje nadal tak? Ale dolby vision telewizor posiada... Gdy spróbuję ustawić w  opcji HDMI na ulepszone "tylko dolby vision " to ta opcja mi się do wciśnięcia pojawia ale nie mogę wtedy ustawić 4k120hz, mam rozumieć że albo 120 albo dolby vision?? Xbox podłączony kablem ultra speed pod HDMI 4 (hdmi 3 earc podłączony jest do amplitunera)

IMG_20201114_085823.jpg

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Albo Dolby Vision albo 4K 120. Musisz wybrać w ustawieniach HDMI 3 lub 4 (masz 2 osobne ustawienia sygnału rozszerzonego) . Nie jest to wina TV czy Sony tylko te 2 funkcje nadają sprzeczne informacje o sygnale i nie współgrają ze sobą - mam nadzieję że to się kiedyś zmieni.

 

Zmiennej częstotliwości odświeżania jeszcze nie ma - ma być podobno  w aktualizacji.

 

Bonus 1: jeżeli masz amplituner i nie wspiera 4k 120 to Klocka pod HDMI 4 a Ampli pod HDMI 3 i działa jak złoto.

Bonus 2: Klocek wspiera już HDMI-CEC - warto włączyć w ustawieniach konsoli żeby urządzenia się na wzajem włączały i wyłączały. Było ot już w PS3 ...Microsoft dopiero teraz to wprowadził. :slight_smile: 

 

 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
S3phi40T
Poszukiwacz

Albo Dolby Vision albo 4K 120. Musisz wybrać w ustawieniach HDMI 3 lub 4 (masz 2 osobne ustawienia sygnału rozszerzonego) . Nie jest to wina TV czy Sony tylko te 2 funkcje nadają sprzeczne informacje o sygnale i nie współgrają ze sobą - mam nadzieję że to się kiedyś zmieni.

 

Zmiennej częstotliwości odświeżania jeszcze nie ma - ma być podobno  w aktualizacji.

 

Bonus 1: jeżeli masz amplituner i nie wspiera 4k 120 to Klocka pod HDMI 4 a Ampli pod HDMI 3 i działa jak złoto.

Bonus 2: Klocek wspiera już HDMI-CEC - warto włączyć w ustawieniach konsoli żeby urządzenia się na wzajem włączały i wyłączały. Było ot już w PS3 ...Microsoft dopiero teraz to wprowadził. :slight_smile: 

 

 

profile.country.PL.title
Kamil89
Użytkownik

  • Super dzięki kolego za rzeczowe nakreślenie sytuacji. A co do cec to odpuszczę wystarczy że niewiadomym sposobem ten Sony tv już w nocy wielokrotnie sam z siebie włącza i wyłącza mi amplituner. Jakby mi tak świrowal jescze z konsolą to już wgl bym nie wyrobił..