anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD-65XH9096 jakość obrazu !!!

profile.country.PL.title
MiroIno
Poszukiwacz

Sony KD-65XH9096 jakość obrazu !!!

Od 6 miesięcy posiadam Sony KD-65XH9096, który współpracuje z modułem CI (nc+). Do tej pory jakość obrazu bez zastrzeżeń. Od kilku dni co kilkadziesiąt sekund pojawiają się zakłócenia - piksele. Siła sygnału TV SAT 100%, jakość powyżej 83%. Co może być przyczyną, proszę o podpowiedzi.

31 ODPOW. 31
profile.country.PL.title
Lumbagoo
Doradca

Tylko na satelicie taki problem? Jeżeli na innych źródłach nie występuje to problem najprawdopodobniej leży po stronie sygnału. 

profile.country.PL.title
MiroIno
Poszukiwacz

Tak problem tylko na satelicie. Rozpatruję trzy opcje: konwerter (chociaż jakość powyżej 80), tuner TV i moduł CAM CI. Jutro przetestuję TV na pożyczonym dekoderze nc +. To pozwoli wykluczyć jedną z opcji.

Maciej79
Nowicjusz

Mam podobny problem. Od miesiąca nie oglądam TV wcale! 

Wezwałem serwis SONY i dostawcy sygnały sieci kablowej. 

Problem do dziś nie rozwiązany. Wg serwisu jest to konflikt z kodowaniem sygnału od operatora sieci kablowej po ostatniej aktualizacji TV...

Zgłosili sprawę co Europejskiego Centrum Sony i tyle...

Zasugerowano zamianę modułu na zewnętrzny dekoder... 😞 - brak słów...

profile.country.PL.title
BubRb5
Poszukiwacz

Dopisuję się do tematu... 

Obraz "dropi", klatkuje"....generalnie niestabilny, zamazany.. etc.

Karta CI+ Polsat.

 

Sprawdzone konwertery, kable, i inne.... zaoczna diagnoza tuner TV do wymiany. (głowica).

 

ALE... nie mogę się doprosić serwisu............. ! o co tu chodzi !

profile.country.PL.title
Sebol74
Użytkownik

To jest problem płyty głównej, która "nie toleruje" gniazda CI+. Miałem to samo. Po wyjęciu karty problem zniknął. Ale teraz po wymianie płyty głównej nie czyta karty w ogóle. Zgłosiłem rękojmie bo mam dosyć tego badziewia. Nie chce mi się pisać o innych problemach związanych z tym TV. (mam ten sam model tylko w wersji 75")

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Kurde co się dzieje z tym sony,mam to samo model tegoroczny xr65x90j moduł ci  z vectry tek klatkuje i piksele że się oglądać nie daje . Na samsungu zero problemu

profile.country.PL.title
BubRb5
Poszukiwacz

A nie wiecie, przypadkiem, czy w okresie gwarancji, po roku użytkowani - można w markecie wymienić taki TV na inny....  np droższy... ?

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Nie wiem do końca czy to problem płyty głównej jak tu nie którzy piszą. Mam 2 telewizory Sony, W655 i XH9096 oba z kartami CI od kablówki Toya i właśnie od kilku dni momentami jest pikseloza, szarpanie obrazem na obu telewizorach. Nie wierzę że w obu poszły płyty główne. Jeden 6 letni bez androida drugi 10 miesięczny wiadomo, android i oba te same objawy, obstawiam że coś z sygnałem.

profile.country.PL.title
BubRb5
Poszukiwacz

Dopowiem - u mnie jest moduł CAM i karta CI+ Polsat.

 

1. Netflix, Youtube czy inne odtwarzanie internetowe - obraz idealny....  nawet 4K

2. przyłączone inne elementy poprzez USB... z PEndrive czy inaczej... obraz idealny...

 

Pixeloza zawsze po przełączeniu na programy TV Sat (mam tylko SAT) ....  zawsze.... taka pixeloza, że obraz aż zanika...