anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

Otóż od pewnego czasu mam pewien problem z automatycznym nawiązywaniem połączenia z siecią ethernet z moim routerem. Zaczęło się to dziać gdzieś mniej-więcej pół roku temu? Nie wiem czy to się stało po jakimś updejcie systemowym nie pamiętam..

 

Ale hm sytuacja wygląda następująco. Jak włączę tv (przeważnie wieczorami po pracy) to nie chce mi się połączyć z Routerem i jest taki wykrzyknik. Dopiero działa internet na TV jak zresetuje router lub ponownie przeprowadzę ręczną konfigurację sieci .. Dziwna sprawa. Router mam dobry i go resetowałem nawet do domyślnych ustawień.

 

Nie chce resetować TV do fabrycznych bo kurcze mam już sporo poinstalowanych aplikacji i ustawionych .. Za dużo roboty miałbym 😞 a sam nie wiem czy to też by zadziałało. 

 

Po WiFi nie ma problemów zawsze łączy jak włączę sam TV, gorzej własnie  z Ethernet. Kabel ethernet mam dobrej klasy i nawet zmieniałem na dwa inne - efekt ten sam. 


Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Ogólnie jak raz dziennie ręcznie zresetuje ruter to jest ok i mogę z tym żyć.. Ale wiadomo wolałbym by działało tak jak powinno. 

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Serwis! Polecamy kontakt z nimi

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Tylko, że ethernet działa gdy zresetuje ruter więc sam modem wbudowany w TV działa. I terz nie wiem czy to podlega pod serwis? Nie ma innego rozwiązania? Jakoś nie mam ochoty pakować TV i odsyłać :slight_smile:

 

Oczywiście na pewno jak zgłoszę do serwisu to powiedzą czy resetowałem android :wink: a ja tego nie robiłem bo musiałbym wszystko od nowa konfigurowac. 

 

Czy jeśli wezmę przywracanie fabrycznych ustawień w opcji pamięć i resetowanie to wówczas również kalibracja trybów ekranowego zostanie przywrócona do stanu początkowego? Bo mam go skalibrowany i nie wiem jak sie zachowa TV gdy będę chciał przywrócić ustawienia fabrycznie.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Na czas testów wyłącz sobie wi-fi w tv, podłącz kabel sieciowy. Na routerze ustaw automatyczne przyznawanie adresów DHCP i w zasadzie to wszystko. Po podłączeniu kabla po chwili powinien pojawić się internet. 

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego spróbuj jeszcze tego:home,ustawienia,aplikacje i jedziesz na dół,aż znajdziesz network settings,wtedy wchodzisz inaciskasz wyczyść dane,może to zadziała.

Kosecki
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Hmm sposób z odłączeniem wifi i DHPC na ruterze - próbowałem i niestety 😞 chyba, że zle coś robie w routerze :(. 

 

Ale sposób z wyczyszczeniem network settings! bardzo mądre! Jutro sprawdzę bo przeważnie tv nie chce łączyć na nastepny dzien :slight_smile: .

 

Trochę to dziwne.. nie chciałbym odsyłać tv przez taką usterkę. Za dużo pakowania itp. Coś po prostu TV nie lubi mojego routera.. Bo ogólnie jak ręcznie zaincjuje połączenie z poziomu TV to wykrywa router ale musze zmienic mu numer IP czyli 192.168.8.xxx na inny! Dziwne? Router resetowałem do fabrycznych ustawień i nic to nie dało.. 

Może warto przypisać ręcznie do routera moje urządzenia? Nie mam ich dużo bo mój PC, Xbox one, TV i smartfon.  Może jak ręcznie zostaną dodane ich MAC to wtedy bdzie ok? 

Z początku jak kupiłem TV to razej nie pamiętam bym miał ten problem z siecią.. Skleroza :slight_smile: Już prawie mija rok.. Bardziej podejrzewam, że jakoś stało się to po któreś z kolei aktualizacji może z androida 6 do 7.0? Możliwe, że pomogła by wyczyszczenie i przywrócenie całego systemu do domyślnych ustawień? Ale raczej mam kompletnego lenia... I niechciałbym wszystkiego od nowa instalować i konfigurowac w tym tryby obrazu i mojej kalibracji jakosći obrazu 😞

Z drugiej strony mam Router w tym samym pokoju i może wystarczy WiFi? Zależy mi na oglądaniu filmów z Netflixa itp może takie wifi wystarczy?  Oczywiście często trafiam na filmy w ultra HD z HDR i niewiem czy jednak nie lepiej dalej się meczyc z ethernetem. 




profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Wi-fi wystarczy. Jeśli chcesz się pobawić, zarezerwuj sobie adres na podstawie maca tv  w routerze (pamiętaj, że są różne adresy MAC dla wi-fi i ethernetu), w tv zrób najprostsze ustawienia z automatycznym przyznawaniem adresu przez DHCP. Jaki masz router? 

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Mam pociagniety kabel do tv wiec szkoda by nie użuywać go do ethernetu :). No własnie też mysle o przypisaniu tv na stałe do maca ale nie umiem.. szukałem po opcjach w ruterze i za nic nie czaje 😞

 

Ja mam router Huawei B525 a dokładniej B525s-23a i używam go do internetu mobilnego bo stacjonarny u mnie za wolny.  Jeśli chodzi o zasieg wifi do mojego TV to jest gdzieś 3-4 metry wiec blisko i moze wifi mi styka ale jednak lepiej czułbym sie gdyby wszystko po kablu działło :slight_smile:

 

 

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Kolego 

Kosecki
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

@kosa16051971 Hmm tylko gdzie się te pasma ustawia.. Chodzi o tryb 3G, 4G?