anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

Otóż od pewnego czasu mam pewien problem z automatycznym nawiązywaniem połączenia z siecią ethernet z moim routerem. Zaczęło się to dziać gdzieś mniej-więcej pół roku temu? Nie wiem czy to się stało po jakimś updejcie systemowym nie pamiętam..

 

Ale hm sytuacja wygląda następująco. Jak włączę tv (przeważnie wieczorami po pracy) to nie chce mi się połączyć z Routerem i jest taki wykrzyknik. Dopiero działa internet na TV jak zresetuje router lub ponownie przeprowadzę ręczną konfigurację sieci .. Dziwna sprawa. Router mam dobry i go resetowałem nawet do domyślnych ustawień.

 

Nie chce resetować TV do fabrycznych bo kurcze mam już sporo poinstalowanych aplikacji i ustawionych .. Za dużo roboty miałbym 😞 a sam nie wiem czy to też by zadziałało. 

 

Po WiFi nie ma problemów zawsze łączy jak włączę sam TV, gorzej własnie  z Ethernet. Kabel ethernet mam dobrej klasy i nawet zmieniałem na dwa inne - efekt ten sam. 


Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Ogólnie jak raz dziennie ręcznie zresetuje ruter to jest ok i mogę z tym żyć.. Ale wiadomo wolałbym by działało tak jak powinno. 

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Jeżeli twój router pracuje na nowszej częstotliwości,to 5GHz,jak na starszej,to 2,4GHz.Oczywiście lepsza jest 5GHz.

Kosecki
profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

Przeczytałem,że masz do wyboru oba warianty,5GHz i 2,4GHz,ale to się tyczy połączenia bezprzewodowego,a po kablu to nie ma znaczenia,podpinasz pod router i pod tv i to wszystko.

Kosecki
profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Oki dzięki bardzo.. sobie dzisiaj potestuje po kablu i po wifi ale chyba po kablu będzie najlepiej. 

profile.country.PL.title
fineria-22.06
Poszukiwacz

Kable Ethernet które używałeś (3) sprawdź 》 przyrządem do sprawdzania sparowania kabli TJ.

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Dobra chyba po kłopocie.. Przywróciłem android do domyślnych ustawień. I po ponad tygodniu sieć jest prawidłowo wykrywana po włączeniu TV. Odpukać. oby tak było cały czas :wink:

 

 

profile.country.PL.title
Ziba-1966.
Poszukiwacz

Mam podobny kłopot z moim nowo nabytym tv KD65X9005. Po włączeniu telewizora nie mogę połączyć się z internetem przez ethernet, choć jestem całkowicie pewien, że kabel i sygnał są OK. Pomaga odłączenie tv z sieci na 2 min. lub w ustawienia/informacje/włącz ponownie.

Mam szybki internet ponad 200mb/s po kablu a tv łączy mi się do rutera który jest dość daleko i ma za słaby sygnał.

Czy mógłby Pan napisać w którym miejscu ustawił Pan androida do ustawień domyślnych?

Domyślam się,że ścieżka: ustawienia/aplikacje/ i teraz android tv home czy coś innego?

Wszędzie mam brak ustawień domyślnych.

Bardzo proszę o pomoc, będę wdzięczny.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@Ziba-1966. TV przywrócisz do ustawień fabrycznych zgodnie z linkiem poniżej?

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-55xf9005/articles...

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Ziba-1966.
Poszukiwacz

Dziękuję ale rozwiązałem problem bez resetowania Tv.

Home / Ustawienia / Sieć / Konfiguracja sieci domowej / Kontrola IP/ Prosta kontrola IP

Aktywowałem prostą kontrolę IP i od tego czasu już 3 dzień mam stałe połączenie przez Ethernet.

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Galooper
Poszukiwacz

Miałem podobny problem, po dłuższym wyłączeniu. Okazuje się, że TV gubi aktualny czas i trzeba wejść w ustawienia daty i godziny, a następnie przestawić na automatyczne aktualizowanie z sieci. Bez aktualnej daty i godziny pojawia się komunikat o braku połączenia Ethernet. W konsekwencji część aplikacji działa (np. Netflix), a inne nie (np. YouTube). O tym rozwiązaniu pisze też SONY: https://helpguide.sony.net/tv/gaep1/v1/pl/08-06_09.html

 

Tagi (1)
profile.country.PL.title
Murzyn82
Poszukiwacz

Witam ja dopiero teraz kupiłem telewizor Sony i miałem ten sam problem po tym jak zmieniałem gniazdka i wyłączyłem prąd a rozwiązanie jest dość banalne dlaczego nie ma internetu wystarczy przestawić datę z automatycznego z sieci na transmisję tv lub odwrotnie żeby się zaktualizowała bo sama tego nie zrobi i odrazu będzie ok internet powróci i na kablu i na wifi pozdrawiam 🙃