anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

profile.country.PL.title
Tomasz_Bielski
Poszukiwacz

Sony KD55X9005 i problem z połączeniem sieciowym (Ethernet)

Otóż od pewnego czasu mam pewien problem z automatycznym nawiązywaniem połączenia z siecią ethernet z moim routerem. Zaczęło się to dziać gdzieś mniej-więcej pół roku temu? Nie wiem czy to się stało po jakimś updejcie systemowym nie pamiętam..

 

Ale hm sytuacja wygląda następująco. Jak włączę tv (przeważnie wieczorami po pracy) to nie chce mi się połączyć z Routerem i jest taki wykrzyknik. Dopiero działa internet na TV jak zresetuje router lub ponownie przeprowadzę ręczną konfigurację sieci .. Dziwna sprawa. Router mam dobry i go resetowałem nawet do domyślnych ustawień.

 

Nie chce resetować TV do fabrycznych bo kurcze mam już sporo poinstalowanych aplikacji i ustawionych .. Za dużo roboty miałbym 😞 a sam nie wiem czy to też by zadziałało. 

 

Po WiFi nie ma problemów zawsze łączy jak włączę sam TV, gorzej własnie  z Ethernet. Kabel ethernet mam dobrej klasy i nawet zmieniałem na dwa inne - efekt ten sam. 


Czy ktoś z was spotkał się z podobnym problemem? Ogólnie jak raz dziennie ręcznie zresetuje ruter to jest ok i mogę z tym żyć.. Ale wiadomo wolałbym by działało tak jak powinno. 

33 ODPOW. 33
profile.country.PL.title
Kafiozo
Poszukiwacz

U mnie połączenie jest ale strasznie wolne, nic nie da się odtworzyć .

pumpkin_head
Poszukiwacz

Zarejestrowałem się specjalnie żeby tu coś napisać, a może komuś się to przyda i oszczędzi problemów:

 

Zanim zaczniesz wymieniać kable i routery, albo zanim oddasz tv do serwisu, spróbuj jeszcze jednego - sprawdź ustawienia daty/godziny

Serio - zwłaszcza jeśli masz komunikat o braku internetu (nieważne czy przewodowy czy wifi) a mimo to możesz np używać sparowanego wcześniej pilota na telefonie.

Podejrzewam że jeśli z jakiegoś powodu (jeszcze nie wiem czemu) zmieni się data (u mnie wskoczył czerwiec 2019) siadają certyfikaty bezpieczeństwa.

Po ustawieniu daty i godziny na aktualną powinno zadziałać - ja to robiłem przez "Konfiguracja początkowa" (NIE "przywróć do ustawień fabrycznych") ale myślę że zwykłe ustawienie daty/godziny da ten sam efekt. 

Szwabo
Nowicjusz

A ja odświeżyłem konto tylko po to, żeby Ci podziękować, bo zmiana ustawień daty w TV na takie pobrane z sieci podziałało i problem z brakiem połączenia Ethernet zniknął. A telewizor był już bliski wylecenia przez okno razem z routerem itd. :slight_smile:

profile.country.PL.title
malin_pl
Nowicjusz

Witam, może odświeżę trochę watek ale mam identyczną sytuację a mianowicie mam tv podłączony przez Ethernet i działało wszystko w porządku ale od dwóch dni mam problem z połączeniem dopiero po restarcie routera połączenie się ustawia jak nie zrestartuje routera wtedy sieć jest w stanie sprawdzania. ;/ Po Wifi wszystko działa a po kablu niestety nie, zresetowałem tv do ustawień fabrycznych i nadal to samo, przestawiłem żeby datę pobierał z sieci i dalej to samo 😕 Macie może jakieś sugestie co można by jeszcze zrobić ?

 

pozdrawiam