anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KD55XF9005 Android 9

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
jaogieg66
Poszukiwacz

Sony KD55XF9005 Android 9

Problem z pilotem od TV. Zmiana kanału  przyciskiem "+" powoduje b.szybką zmianę kanałów do góry, aby to zatrzymać muszę skontrować przyciskiem "-". Wina TV czy pilota?

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

Mój tv jest z połowy 2020 roku. Android 9 zainstalowany już od jakiegoś czasu. I od czasu do czasu mam podobne zacinki pilota przy zmianie głośności czy kanałów. Rzadko ale jednak... Nowa bolączka, to system nie wstaje po zaniku prądu. Muszę wyjąć pendriva z nagraniami i uruchamiać tv przyciskiem z tyłu na obudowie. Nie wiem może coś się na nim zainstalowało i tv przez to głupieje. Ja będę miał czas i chęci to zarejestruję go od nowa do nagrywania i zobaczę,czy coś się zmieni. Przyznam, że zwykły zjadacz chleba, który nie siedzi na forach tego typu mógłby się trochę zdenerwować i oprzeć aż na serwisie...

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
RafalKL
Użytkownik

od kilku dni mam to samo, też XF9005 tylko 65", przez ponad rok użytkowania taki problem nie występował, soft mam stary, z sierpnia 2018 (jeszcze android 7.0)

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, zgłoszone do supportu technicznego. Damy znać, jak tylko pojawi się odpowiedź. 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Oto odpowiedź supportu:


Spróbuj na początku zresetować pilot:

-wyjmij baterie

-wciśnij przycisk włączania na pilocie przez 3 s

- włóż baterie

Problem powinien być rozwiązany.


Pozdrawiam

profile.country.PL.title
mark3k3
Użytkownik

To dość ciekawe.

W Sony nawet piloty się zawieszają. Jakiś obłęd. W swojej 30-letniej karierze serwisanta sprzętu TV i Video nie spotkałem się w żadnym sprzęcie, aby pilot się zawiesił. Mistrzostwo świata w wykonaniu SONY 😞

profile.country.PL.title
jaogieg66
Poszukiwacz

Niestety, po zresetowaniu pilota ( wyjęcie bateri i naciskaniu przycisku zasilania ), pilot "zachowywał się normalnie przez dwa dni. Teraz mam błyskawiczne zmiany kanałów już nie tylko na "+" ale i w dół czyli na "-"

Czy pilot podlega wymianie?

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

To raczej sprawa softu. Też czasami mi się to zdarza, na 8-mce tego nie było. Nie sądzę, że przez pół roku mój pilot się już tak wyeksploatował...

profile.country.PL.title
jaogieg66
Poszukiwacz

Soft mojego pilota to 8.1.71.071

TV  to najnowsze dostępne: ver.jądra 4.9.125       opr.ver.671401

profile.country.PL.title
Frustrat
Użytkownik

U mnie te same softy i objawy, szczególnie jeżeli ciut dłużej przytrzymam przycisk głośności lub ostatnio zmiany kanału. Szczególnie w słuchawkach efekt jest piorunujący...

profile.country.PL.title
jaogieg66
Poszukiwacz

Zgłosiłem objawy działania pilota do serwisu. Dzisiaj otrzymałem nowego pilota, jak na razie działa bez zarzutów, 

Wrócę do tematu po kilku dniach. Jak na razie zauważyłem , że po zmianie kanału nie ma chwilowego "śnieżenia" obrazu ( tak działo się na poprzedniku ). Muszę przyznać, że SERWIS zadziałał błyskawicznie!!! BRAWO!!!