anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony KDL-55W809C + soundbar Samsung HW K360

PiotrekT1983
Nowicjusz

Sony KDL-55W809C + soundbar Samsung HW K360

Witam,
mam telewizor Sony KDL-55W809C i ostatnio dokupiłem sobie soundbar Samsung HW-K360 ale mam problem z odpowiednim podłączeniem całego zestawu.
 
Chciałem podłączyć głośnik przez Bluetooth, ale telewizor nie wykrywa mi nic (oczywiście głośnik jest w trybie BT ready - inne urządzenia, np telefon widzą go w tym trybie i parują się). Udało mi się połączyć zestaw z TV po opto i głośniki działają, ale może coś źle skonfigurowałem, ale czy jest możliwość aby przez pilot od TV sterować głośnością zestawu?
 
Przy obecnych ustawieniach pilot od TV steruje głosością głośników w tv a pilot od zestawu, czy i jak mogę ustawić aby móc korzystać z 1 pilota (tego od TV) i sterować głością zestawu?
2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Nikt jeszcze nic mądrego Tobie nie napisał, więc zadam pytanie.
Dlaczego do Sony kupiłeś Samsunga?
Przez BT może nie udać się podłączyć ze względu na brak zgodności protokołów - czy jak to się nazywa.
Trzeba było sprawdzić najpierw, czy da się to sparować.
Żeby sterować jednym pilotem - czy wszedłeś w ustawienia dźwięku w TV?
Mam inny model tv, ale właśnie w tych ustawieniach są opcje do wyboru, jak np ustawienia subwoofera, czy też wybór głośników zewnętrznych.
Sprawdź, może tu o to tylko chodzi.

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

Połączenie poprzez BT nie możliwe jest do zrealizowania, ze względu na to, że KDL-55W809C tak jak wspomniał @Darek_A nie ma protokołu H2DP do komunikacji po BT z urzadzeniąmi audio.

Jeśli soundbar Samsunga nie posiada gniazda HDMI ARC wówczas w Twoim przypadku tylko połączenie TV z soundbarem za pomocą kabla audio (nie optycznego) możesz regulować dźwięk soundbara z pilota TV.

http://helpguide.sony.net/tv/caep1/v1/pl/04-04_02.html

Stracisz niestety dźwięk wielokanałowy jeśli audcja/program w takim formacie jest nadawany gdyż złącze audio przesyła tylko dźwięk stereo.

 

Pozdrawiam