anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XD8005 - Aktualizacja v6.2671 Android Nougat

profile.country.PL.title
grzechus
Poszukiwacz

Sony XD8005 - Aktualizacja v6.2671 Android Nougat

Cześć

Od blisko roku jestem posiadaczem TV Sony 43XD8005. Aktualizacje systemu wykonałem tylko raz, na samym początu. Obecnie jest to wersja to 6.0.1.

Chciałbym zapytać czy warto aktualizować ten TV - jakie są plusy i minusy?

Jakość obrazu jest wg mnie bardzo dobra (treści 4K HDR) - wolałbym żeby się to nie popsuło, bo jak wiadomo cofnąć aktualizacji się nie da (co brzmi jak wyrok w razie gdyby coś jednak uległo pogorszeniu).

Kusi mnie obsługa HDR HLG i funkcji wielozadaniowości.

 

I jeszcze sprawa dźwięku - bardzo dla mnie istotna. Amplituner czy zewnętrzny DAC podpinam przewodem optycznym - TV przesyła mi sygnał DTS i DD bez jakichkolwiek problemów - czy nowa wersja Androida też na to pozwala?

 

Dzięki za pomoc

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Naszym zdaniem oczywiście warto, natomiast zachęcamy Cię do prześledzenia poprzednich wątków dot. Androida na naszym forum. Podobne tematy przewijają się w zasadzie każdego dnia :slight_smile: 

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

..."Jakość obrazu jest wg mnie bardzo dobra (treści 4K HDR)"...
Ten HDR to jakaś pomyłka przecież! Mój model, to XD85 - nie jestem zadowolony.
To jakaś imitacja, pseudo HDR. Obraz robi się mdły, a przewcież powinno być na odwrót. Ciemne sceny robią się szare - czerń pływa jaśniej, ciemniej...

Osobiście jeżeli chodzi o aktualizację, to poczekam jeszcze kilka tygodnie, aż wyjdą na jaw wszystkie boble, lub nie i wtedy zainstaluję. Zbyt dużo nerwów mnie kosztowało kupno wymarzonego tv i póżniejszych problemów z nim poprzez właśnie nieudane aktualizacje, przez co dwa razy już wymieniali mi płytę.  

profile.country.PL.title
grzechus
Poszukiwacz


@Sony_Poland_Teamnapisał(a):

Naszym zdaniem oczywiście warto, natomiast zachęcamy Cię do prześledzenia poprzednich wątków dot. Androida na naszym forum. Podobne tematy przewijają się w zasadzie każdego dnia :slight_smile: 


Owszem - wątków jest mnóstwo - ślędzę od blisko roku. Znacząca większość potwierdza moje obawy co do kolejnych aktualizacji.

W niektórych seriach TV pogarsza się bardzo widocznie obraz (W809C), w innych nie ma dźwięku passthrough po podłączeniu przewodem optycznym (od aktualizacji, która miała miejsce w okolicach lata zeszłego roku). Jeszcze w innych rutuałem już jest przywracanie systemu do ustawień fabrycznych - bo innego wyjścia nie ma. A w innych jeszcze co innego. Ogólnie strach aktualizować.

 

Generalnie moje odczucia są takie, że posiadacz TV Sony z androidem, u którego nie ma problemów i wszystko znośnie działa jest prawdziwym farciarzem. Widzocznie i ja się do tej niewielkiej grupy zaliczam, ponieważ poza paroma w zasadzie drobnymi rzeczami, jestem zadowolony z TV z Androidem od Sony.

 

Sęk w tym, że chciałbym aby dalej TV działał jak należy mając nowe funkce, które oferuje aktualizacja do Android Nougat.

 

Dlatego jeśli już odpowiada mi Sony Poland Team to proszę o odpowiedź - czy po aktualizacji mój TV (przypominam model XD8005) dalej będzie w stanie przesłać dźwięk DTS i DD (ze źródeł ze ścieżkami DTS-HD i Dolby TrueHD) po kablu optycznym do amplitunera?

 

Darek_A - mamy różne modele (XD80 i XD85) - różne metody podświetlenia. U mnie nie ma podświetlenia strefowego przez co nie ma pływania czerni. U mnie jest na tym samym poziomie zarówno przy treściach HDR jak i SDR. Dodatkowo posiadam matrycę VA więc czerń jak na telewizorek za 3k jest bardzo ok. Dodam, że miałem okazje widzieć dwukrotnie droższe TV z matrycą IPS i dla mnie obraz był nieakceptowalny. Również ze względu na sposób podświetlenia. Oczywiście mój TV to nie OLED, ale z tym się liczyłem płacąc 1/3 ceny (rok temu) w porównaniu z OLED TV 4K. 

Ale dosyć o tym.

 

Bardzo prosze o pomoc użytkowników modeli XD80, którzy dokonali aktualizacji - co się zmieniło? Jakie są plusy i jakie minusy? Co z tym dźwiękiem w trybie passthrough po optyku?