anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XE9005 - problem z włączeniem po aktualizacji do OREO

profile.country.PL.title
ajtee91
Użytkownik

Sony XE9005 - problem z włączeniem po aktualizacji do OREO

Witam,

 

Zaktualizowałem mojego Sony XE9005 do Android 8.0 OREO.

 

Teraz często mam problem z jego włączeniem i muszę go restartować, żeby wystartował.

 

Jak to naprawić?

11 ODPOW. 11
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

  Spróbuj odłączyć od prądu , a jeśli się po tym nie naprawi, to zrób reset do ustawieć fabrycznych.

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Zgłaszano już podobny problem. Niedługo powinno pojawić się rozwiązanie tego problemu

piotr_ps
Nowicjusz

Czy wiadomo coś odnośnie tej aktualizacji? Ponieważ używanie podstawowych funkcji TV jakim jest włączanie i wyłączanie to udręka po tej aktualizacji Oreo. Jest to bardzo irytujące, że w wcale nie najtańszym sprzęcie jakim był w chwili zakupy SONY xe9005 49cali nie da się normalnie używać przycisku power. Mimo mojej wielkiej sympatii do firmy SONY po okresie ostatnich miesięcy mogę z pewnością stwierdzić, że jest to mój ostatni produkt tej firmy.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Nowicjusz  
 
Ewidentnie  , jest coś  nie tak z  Twoim  telewizorem , mam ten sam model  tv i  u mnie  problemów odpukać nie ma .
profile.country.PL.title
mirek-t
Poszukiwacz

Od tygodnia również mam podobny problem z uruchomieniem telewizora. Nie można włączyć odbiornika pilotem jak również przyciskiem na tylnej ściance. Dopiero wyjęcie wtyczki z gniazdka elektrycznego i ponowne włączenie (czyli reset) powoduję odblokowanie i możliwości włączenia telewizora pilotem. Sytuacja powtarza się dosyć regularnie co kilka dni. 

profile.country.PL.title
PiotrekWoj
Użytkownik

Hej!

Ja mam 75" XF 9005 od około miesiąca i jest to samo- raz na jakiś czas TV nie chce się włączyć z pilota, ale po kilkunastu sek "zaskakuje" i się włącza. Problem z tym, że nie włącza się normalnie, ale jakby resrartuje (odpala się z 30 sek, wyskakuje logo androida itd- dokładnie tak samo jak przy miękkim resecie. Dzieje się tak tylko po co najmniej kilkugodzinnym nieoglądaniu telewicji (pierwsze odpalenie po nocy). Podejrzewam, że chodzi tu o ten tryb "czuwania" gdzie TV przez kilka godzin po wyłączeniu (zależy ile ustawisz) jest jeszcze w trybie uśpienia, dopiero później całkowicie się wyłącza.

Dodatkowo przez ten miesiąc miałem 2 razy sytuację, że TV nie chciał się włączyć zupełnie i musiałem wyciągać wtyczkę.

SONY, czy jest na to jakieś rozwiązanie? TV za 5-cio cyfrową sumę i problemy których chyba nawet w Mancie się nie znajdzie...

Acha, TV był juz resetowany do ustawień fabrycznych i to nie pomogło.

profile.country.PL.title
jarrojpl
Użytkownik

Cześć, może to coś pomoże w batalii z serwisem:

https://www.sony.pl/electronics/support/televisions-projectors-lcd-tvs-android-/kd-65xd9305/articles...

Poprzednik serii XE, seria XD jest objęta akcją serwisową z powodu działania identycznego jak Twój TV.

profile.country.PL.title
raddek1
Użytkownik

Mam podobny problem z 55XF9005, wyłącza się w najmniej oczekiwanym momencie + brak reakcji na próby włączenia pilotem i przyciskiem zasilania na tv. Pomaga tylko odłączenie wtyczki.

TV 2x w serwisie, ostatnio wrócił z informacją, że nie potwierdzają zgłaszanych usterek. TV oczywiście w już następnego dnia nie chciał się włączyć!

 

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

Witam,

 

@raddek1 na początek zrób miękki reset TV. Napisz też czy do TV masz podłączone jakieś inne urządzenia pod HDMI. Jeśli tak odłącz je sprawdź czy problem nadal występuje.

 

Pozdrawiam