anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony xf9005 - problem z jakoscia obrazu.

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Sony xf9005 - problem z jakoscia obrazu.

Zakupilem 55xf9005 i byc moze przez swoje laicostwo mam mala zagwostke. Mam dekoder upc mediabox i obraz na tv w upc jest gorszy niz w moim poprzednim tv hx800, natomiast gdy odpalam showmax lub netflix to obraz juz jest calkiem niezly, naromiast nie jest to poziom jakosci jaki widzialem w sklepach (wiem tam kolory, jasnosc rtc sa podrasowane do maxa) i powaznie zastanwiam sie nad zwrotem tv.

bede wdzieczny za wszelkie sugestie jak mozna ten obraz poprawic (ustawienie kinopro nie pomaga, natomiast chcialem ustawic w opcjach - zewnetrzne wejscia - hdmi - obraz 4k ale w wtedy trace dzwiek i obraz sie zmniejsza - taki efekt wystepuje tylko przy ogladaniu przez dekoder upc.

26 ODPOW. 26
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@Houdini01 Pominięcie tego kroku na pewno nie jest przyczyną. Programowanie cyfrowe kablowe z poziomu telewizora jest możliwe tylko po podłączeniu kabla antenowego do telewizora. Jeżeli odbiór tych około 30 kanałów bez dekodera jest lepszy niż poprzez dekoder , to oznacza ,że przyczyny raczej trzeba szukać w ustawieniach dekodera. Jeżeli Twój dekoder posiada gniazdo RF out , to warto  dodatkowo do tego gniazda podłączyć  telewizor. Umożliwi to korzystanie np. z funkcji PAP/PIP.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

@leczech

dalbys rade mi jakos przetkumaczyc druga czesc swojej wypowiedzi jak dla laika?:)

odbior kanalow na dekoderze jest slaby i gorszy od tego na aplikacjach takich jak showmax czy netflix dlatego zrodla problemu upatruje w dekoderze.

 

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Faktycznie rozdzielczosc byla ustawiona na 720 i pozmianie na 1080 jest lepiej.

pozostala kwestia ustawien weiscia zewnetrznego HDMI gdzie gdy chce zmienic ze standardowego na ulepszony format (4k) to znika mi glos (przed zmiana rozdzielczosci zmniejszal mi sie rowniez obraz, ale teraz juz tylko glos) - to sie dzieje tyko przy ogladaniu kanalow na dekoderze, netlifz i inne aplikacje odtwarzaja bez problemu. Macie jakis pomysl?

Druga sprawa to kwestia optymalnych ustawien (ekran, ruch, czystosc, motion flow etc,) do ogladania sportu i oddzielnych do ogladania filmow - cxy macie jakies wskazowki lub jest gdzies informacja na ten temat bo do tej pory nie udalo mi sie znalezc.

 

profile.country.PL.title
zyga00
Poszukiwacz

Tryb zwykły i ulepszony nie ma większego znaczenia w sprawie jakości obrazu jeśli dostarczasz do niego sygnał HD. Możesz pokombinować na innym kablu HDMI, ale może również dekoder nie do końca być zgodny, stąd brak głosu.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

 

Tak jak kolega zyga00 napisał włączenie ulepszonego formatu nic nie poprawi,chyba że masz dekoder 4K,playstation 4 pro i podobne.Jeśli chodzi o ustawienia obrazu,to nie ma ustawień uniwersalnych dla danego tv,każdy telewizor się różni,jeżeli chodzi o obraz,każdy ma inny gust,musisz sam się pobawić ustawieniami,albo zaproś gościa,który ci skalibruje obraz w tv.
Kosecki
profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Wielkie dzieki za rady. W takim razie ustawienia zewn wejschdmi nie ruszam przy ogladaniu z dekodera.

co do optymalnych ustawien do sportu i filmu to szukam info o rzeczach typu must-have, np. Dla sportu czy lagodna gradacja powinna byc duza czy mala, klisze czy mala czy duza, ustawienia ruchu etc. chcialbym uniknac jakis podstaowwych bledow w ustawieniach poniewaz jestem laikiem i byc noze ustawilem cos co zupelnie nie ma sensu, a mam wrazenie ze obecne ustawienia nie Wydaja sie optymalne.

profile.country.PL.title
kosa16051971
Użytkownik

profile.country.PL.title
Houdini01
Poszukiwacz

Dzieki, czytalem juz wczesniej, nie zawracalbym Wam glowy przed przeczytaniem tego artykuku :slight_smile:

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

Ja mam ten sam problem. Wywróciłem internet do góry nogami, eksperymentowałem z ustawieniami ale nadal nie jest dobrze. Może po prostu ten typ taka ma. Nawet zadzwoniłem do wsparcia Sony ale oczywiście nie otrzymałem żadnej porady. Nie potrafię znależć sensownego ustawienia obrazu. Po pierwsze już na etapie jasności jest problem, ostatnio eksperymentuję na niskich poziomach - podświetlenie ok 4 to daje czasami dobre efekty ale bywa zbyt ciemno ale też zbyt jasno (oglądam tylko wieczorami, gdy pokój jest ciemny). Po drugie czasami jest taka dziwna ekspozycja - twarze moim zdaniem są nie naturalne. Po trzecie we wszystkich testach napisane jest, że tryby fabryczne są bardzo dobre a mnie wydaje się że są kiepskie. Po czwarte, czy to możliwe że kąty widzenia są tak kiepskie, w zasadzie tylko oglądanie bezpośrednio na wprost jest akceptowalne. W żadnym innym telewizorze VA, z którymi miałem do czynienia nie zauważyłem tak daleko idącej degradacji obrazu wraz ze zmianą kątów widzenia. Po piąte mam takie odczucie, że obraz w ruchu na początku jest mnie wyraźny ciut zniekształcony, lekko zamazany, tak sam elementy w głębi obrazu. Pierwszy raz mam telewizor z tylnym podświetleniem i być może to są wady tego typu podświetlenia. Ale jeżeli tak to gdzie są zalety? Jeszcze łudzę się nadzieją że to są błędy oprogramowania i w przyszłości może obraz będzie znośny.

profile.country.PL.title
Qulfon
Użytkownik

Witam, mój problem polega na jakości obrazu z telewizji kablowej poprzez moduł CI. Obraz rozmazany , gruboziarnisty, brak w nim czystosci i płynności. Tv xf9005, pokazuje w info że jakość obrazu to 1080i /25HZ, właśnie dlaczego 25Hz? Nie znalazłem nigdzie ustawień zmiany rozdzielczości, zmiana motionflow i kliszy nie wnosi poprawy, uptade zrobione, reset zrobiłem, bez zmian. Model wymieniłem po problemach z poprzednim xg8096, i z deszczu pod rynnę. U sąsiada obraz płynny, ładny 1080i /50Hz tv LG. W czym problem?