anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sony XR-65X95J - Konfiguracja Pilota - brak bluetooth??

profile.country.PL.title
Lichu_PL
Poszukiwacz

Sony XR-65X95J - Konfiguracja Pilota - brak bluetooth??

Witam, 

Chce przedstawić swoje spostrzeżenia i ogarnąć ten temat raz a dobrze, bo nigdzie nie ma konkretów. 

 

A mianowicie, kupiłem telewizor jak w temacie zainstalowałem wszystko co trzeba podłączyłem dekoder Netii EvoBox 4K (model: D63DZ - InterPhone Service),  no i nie mogę zmieniać kanałów w nastepujących przypadkach. 

 

Dekoder schowałem do zamkniętej szafy i kanały po bluetooth mogę zmieniać bez problemu pilotem od dekodera Netii, natomiast nie mogę zmieniać kanałów po zamknięciu szafki pilotem od telewizora Sony, ale w momencie kiedy otworze szafkę działa pilot sony wygląda to jakby komunikował się za pomocą Irdy, przecież to jakieś wolne żarty żeby taki telewizor nie ogarniał tego za pomocą bluetooth.

 

Analogicznie mam telewizor w sypialni Frame TV od Samsunga, rownież modem od Netii po konfiguracji działa wszystko bez zarzutu zamknięta szafa ukryty dekoder i operuje pilotem od Samsunga. 

 

Ma ktoś jakiś pomysł jak to ogarnąć - kabel irda zewnętrzny po usb od dekodera przyklejony na plecy tv? Jakaś inna konfiguracja? Przypisanie w jakiś sposób pilota do dekodera Netii aby działał po bluetooth?

 

 

 

 

13 ODPOW. 13
profile.country.PL.title
Agnieszka_J
Moderator

Witaj Lichu_PL,
zanim zgłosi się z odpowiedzią ktoś z forumowiczów, podaję namiary na Sony Support, gdzie można zasięgnąć porady w kwestiach technicznych: 
tel. +48 223060694
E-mail: customersupport.pl@eu.sony.com
albo formularz online:
https://bit.ly/2t8AqP9
Pozdrawiam, Agnieszka_J

profile.country.PL.title
Lichu_PL
Poszukiwacz

Oczywiście a czy jest jakiś produkt sony który pozwala na podłączenie po porcie USB kabla zakończonego czytnikiem Irda - żeby wpiąć to dekodera i cieszyć się z obsługi jednym pilotem?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Jak miałem jeszcze dekoder UPC to udało mi się tak zrobić, żeby pilotem przez Bluetooth przestawiać kanały, ale to działa tylko jeśli chcesz żeby to TV sterował tymi kanałami i pokazywał na swoim menu kanały program i opisy. To jest w Kanały>Zewnętrzne wejścia>Konfiguracja dekodera. Z UPC to się udało, nie wiem jak z twoim dekoderem.

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

chociaż teraz nie jestem pewny czy to faktycznie było przez Bluetooth , bo ja nie miałem w zamkniętej szafce dekodera :slight_smile: Hmm ciekawostka. 100% obsługi jednym pilotem daje moduł CI ale obecnie są kłopoty z tą kartą w UPC, pojawiają się artefakty co jakiś czas.

profile.country.PL.title
kotlet1
Poszukiwacz

Mam to samo z dekoderem vectry. Widocznie pilot z dekoderami komunikuje się przed irde, a z samym tv przez bluetooth. 

profile.country.PL.title
Lichu_PL
Poszukiwacz

kotlet1: będziesz próbował podłączyć kabel pod usb z wyjściem irda za tv?

profile.country.PL.title
kotlet1
Poszukiwacz

Nie. Mam dekoder na zewnątrz, więc mi to nie przeszkadza. 

profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Wiem, że poniższe rozwiązanie to nie jest prawdziwe rozwiązanie, ale jakiś tam kompromis (sam taki musiałem zastosować bo mi centralna kolumna przysłania dolną krawędź Bravi i pewne funkcje pilota (używające IrDA) nie chciały działać przy komfortowym miejscu na kanapie :wink:
To jest IRDA Extender czyli taki mały odbiorniczek IRDA, który gdzieś "na widoku dla pilota" montujesz a na drugim kabelku masz mały nadajnik (albo kilka nadajników bo są i takie odmiany), który retransmituje sygnał IRDA.
Wtedy możesz gdzieś w szafce gdzie masz dekoder zamontować ten mały nadajnik IRDA i będzie on retransmitował sygnały IRDA jakie pojawiają się "na zewnątrz szafki".
Zgniły kompromis ale to jakieś tam obejście może być jak nie uda Ci się inaczej tego skonfigurować.
Przykładowa oferta (ale wiele sklepów to ma w ofercie) ->https://www.zgemma.eu/sklep/ir-extender-przekaznik-pilota-szafkowy-sp-ir03/
Na marginesie jeszcze jedna uwaga - przy dobrej konfiguracji TV<->Dekoder (okolice CEC), TV potrafi podstawowe akcje z pilota TV niejako transmitować po HDMI do urządzenia, z którego aktualnie odbiera sygnał (np. dekodera).
O ile pamiętam, to przykładowe zmiany kanałów też są typowo obsługiwane (TV wysyła sygnał zmiany kanału do Dekodera po HDMI i dekoder nie musi bezpośrednio obierać poleceń z pilota TV ani przez IRDA ani jakieś radiowe kanały).
W Bravia TV poprawna konfiguracja CEC z dekoderami zewnętrznymi bywa humorzasta (raz się udaje a raz nie i trzeba zaczynać od jakiegoś resetu) gdyż nie ma wyraźnej akcji w Menu TV by to skonfigurować = dzieje się to podczas podłączania źródła do danego wejścia i wydaje się, że jak się wtedy nie skonfiguruje poprawnie to nie za bardzo jest "akcja w menu" by to powtórzyć 😞

 

 

profile.country.PL.title
Lichu_PL
Poszukiwacz

DaRc69: ok ale wpinałeś przedłużkę irdy - do dekodera po usb? Nie jestem pewny czy to zgra ponieważ dekoder może nie mieć sterowników, bo mam jedyny port USB w dekoderze Neti evobox 4k.

 

Ja planuje tak to rozwiązać podpiąć kabel o którym nadmieniłeś do dekodera po usb, wyprowadzić czujnik irdy tunelem za tv i gdzieś bo przykleić za TV, ale czy to zadzaiała to jedna wielka niewiadoma.