anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

sterowanie 4K Ultrabox od canalplus

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

sterowanie 4K Ultrabox od canalplus

Witam wszystkich, widziałem już wpis, że po aktualizacji androida ktoś nie mógł sterować dekoderem stb od canal plus, dekoder jak w temacie. Mam obecnie dekoder media box +, i po aktualizacji do 9-tki , jest możliwość sterowania nim za pomocą pilota od tv. Mam zamiar wymienić dekoder na 4K stąd moje pytanie czy ten dekoder jest sterowalny z poziomu pilota od tv. Post, o którym napisałem na wstępie jest sprzed miesiąca, jak to wygląda obecnie?

Jeśli ktoś ma info w tej kwestii to proszę o szybką odpowiedź, jestem już umówiony na wymianę, pozdrawiam, Marek

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Rozumiem że na dekoderze 4K ultrabox w ustawieniach masz włączone sterowanie telewizorem ? U mnie wszystko działa. 

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
Bobrow
Użytkownik

Cześć

u mnie z pilotem jest ok-oto co zrobiłem :

-konfiguracja ręczna dekodera adb model ncp-4740sf (ale mam model 3670...)

-oglądanie tv/zewnętrzne wej/konf dekodera/konfig sterowania dekoderem/ust zaawansowane/interwał klawiszy,ustawiłem na 100ms i na 250ms i jest ok.

jest tam jeszcze parametr uzupełniaj zerami- mam min 2/5301,zazn opcja wyslij polecenie wprowadź

Nie wiem co dokładnie pomogło , ale nie mam już problemu z brakiem sterowania pilotem.

Powodzenia

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Marek.2019,

 

Jeśli dekoder jest zgodny z Bravia Sync będzie to możliwe. Upewnij się proszę z dostawcą dekodera. Informacje dotyczące korzystania znajdziesz tutaj: https://www.sony.pl/electronics/support/articles/00126149

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Od tygodnia próbuje zmusić pilota tv do sterowania tym dekoderem i działa tylko wyłączanie. 

profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

Do  Piotr Kummer:

obecnie posiadany prze zemnie dekoder canal plus mediabox+ firmy ABD jest na liście /ustawienia-oglądanie telewizji-zewnętrzne wejścia-konfiguracja dekodera telewizji kablowej lub satelitarnej/, można go skonfigurować i obsługiwać pilotem TV Sony. Należy wybrać producenta stb jako ABD, u mnie na XG9505 działają wszystkie funkcje,

pozdrawiam

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Niestety mojego 4K Ultrabox nie da się wybrać w ustawieniach 

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Udało mi się ustawić sterowanie dekoderem. Musiałem zamiast 

4K ULTRABOX +

USW4001NCP 

wybrać ADB NCP-4740SF. Czyli WiFi Premiumbox  i dopiero załapał. Ale wszystkie funkcje działają z pilota Sony Tv. Mój model to sony bravia 85xg8596

profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

Dzięki za upór i za informację. Wobec rozwiązania problemu, jutro
wymienię mój dekoder na 4k, pozdrawiam
profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

Witam, dekoder wymieniony. Po skonfigurowaniu jak w odpowiedzi na moje pytanie działa przełączanie kanałów i głośność. Reszta nie działa, np.przycisk reclist czy guide na pilocie.

Dekoder nie wyłącza się razem z soundbarem i TV, w sumie kicha.

W mediabox wszystko działało, również menu dekodera, nc+go i cała reszta funkcjonalności dekodera.

Poprzednio w Braviasync dekoder był widoczny jako mediabox+, nowy nie jest wyświetlany na liście urządzeń i w żaden sposób nie mogę zmusić systemu aby go zainicjował.

Jeśli ktoś ma obecnie dużo wolnego czasu może sprawdzi inne ustawienia, może jest jakaś specyfikacja zgodnych zamienników dekodera w systemie android tv.

W związku z epidemią, ja mam urwanie głowy, nawet do 150 pacjentów dziennie i zupełnie nie mam czasu nawet poszukać czegoś w sieci.

Mój tv to seria z 2019r xg9505, soundbar ht-zf9, może ktoś ma jeszcze jakiś pomysł,

pozdrawiam wszystkich

profile.country.PL.title
Piotr.Kummer
Użytkownik

Trzeba na tv wejść w ustawienia> oglądanie telewizji > zewnętrzne wejścia > konfiguracja telewizji kablowej lub satelitarnej > skonfiguruj według numeru modelu. I tam wpisać producenta ADB i model NCP-4740SF czyli mediabox. I dopiero wtedy pilot uzyska pełną funkcjonalność. Powodzenia. 

profile.country.PL.title
Marek.2019
Użytkownik

Witam,

właśnie przy takiej konfiguracji działa mi tak jak to opisałem, pozdrawiam