anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Sterowanie innymi urządzeniem

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Sterowanie innymi urządzeniem

Witam. Czy jest możliwość sterowania pilotem od tv innymi urządzeniami, chodzi dokładnie o dekoder ncplus. W bravia sync widzi dekoder ale nie bardzo wiem o co tam chodzi. Tv sony bravia 55xe8599. 

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@ukpipaa Twój dekoder nie posiada funkcji bravia sync i na 99% nie ma możliwości sterowania pilotem tv. Po podłączeniu i wykryciu urządzenia zgodnego z bravia sync należy wybrać przycisk sync menu. W lewej górnej częci pojawią się dodatkowe funkcje typu wybierz podłączone urządzenie, steruj podłączonym urządzeniem i inne. Tak jest u mnie po podłączeniu starej dziesięcioletnej nagrywarki AT-100 ,która jest zgodna z bravia sync. 

pozdrawiam

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Tak wiem bo mam podlaczone głośnik sony tylko jak tam daje wybierz podlaczone urządzenia to nic mi nie pokazuje 

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@ukpipaa U mnie w nagrywarce jest funkcja sterowanie przez hdmi i musi być ona włączona. Inaczej nic nie będzie działać. W instrukcji ponadto wyrażnie pisze, że urządzenie zgodne z bravia sync musi być podłączone poprzez hdmi.Przy korzystaniu z bravia sync również pilotem od nagrywarki można w ograniczonym zakresie sterować telewizorem. 

pozdrawiam

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Podstawowe sterowanie z pilota telewizora możliwe jest dzięki standardowi HDMI CEC. Jeśli urządzenie podłączone do TV jest zgodne z wyżej wymienionym standardem, wszystko powinno zadziałać (o ile w TV włączona jest Bravia Sync, czyli właśnie HDMI CEC)

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@TomTheMenaceTeoretycznie to tak powinno być . W praktyce niestety jest inaczej. Chodzi mi o pełne sterowanie , czyli dostęp do wszystkich funkcji podłączonego urządzenia z poziomu pilota tv.

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

W takim razie pozostaje ci zakup uniwersalnego (najlepiej programowalnego) pilota... HDMI CEC zapewnia tylko podstawową funkcjonalność.

profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@TomTheMenaceJa polecam jednak moduł cam. Prawie wszyscy operatorzy obecnie posiadają je w swojej ofercie. Tylko Orange i Netia tego nie maja , bo to IPTV. Ale w takiej np. Hiszpanii i IPTV nie jest problemem. Instalujesz w telewizorach Sony android tv odpowiednią aplikację orange tv i spokojnie oglądasz bez dekodera. Można ją zainstalować "tylko" na pięciu telewizorach.

 

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

@leczech - zdecydowanie. Sam używam cama i jestem z niego bardzo zadowolony.