anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Telewizor Sony BRAVIA 65 cali XR-65A95L | QD-OLED | 4K Ultra HD

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Telewizor Sony BRAVIA 65 cali XR-65A95L | QD-OLED | 4K Ultra HD

Witam. Czy ktoś z Was miał już do czynienia z tym telewizorem? Jeśli tak, to jakie wrażenia?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Mój ojciec kupił ten telewizor. Kwota 15 tysięcy złotych. Premiera z 2023 roku. Produkcja marzec 2024. Dziś firma przywiozła do domu. Włożona została karta CAM i póki co obraz na razie nie pikseluje. Zobaczymy co się będzie działo jak trochę pochodzi. Została włożony ten sam moduł i ta sama karta, która powodowała, że moje Sony XR-50X90J zawsze pikselowało. Zobaczymy czy firma Sony już coś w nowych modelach poprawiła. 

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Drugi dzień użytkowania nowego Sony za 15 tysięcy. Oto co się zadziało:

- moduł z kartą CAM włożony, póki co - pikselozy brak

 

ale za to...

 

- pomimo wyłączonego w ustawieniach światła LED, samo się ono zapala w momencie, gdy wyłączam pilotem telewizor, po czym gdy go włączę światełko LED nadal się świeci i kanały kodowane nie działają, no i wyświetla się komunikat "moduł włożony"

 

- następnie, gdy zrobię "uruchom ponownie", telewizor włącza się bez LEDA i kanały kodowane działają

 

Czaicie to? Najnowszy na rynku egzemplarz SONY za 15 tysięcy. Nówka z Media Expert.

 

Morał z tego taki: że nieważne czy Sony za 6 tysięcy czy za 15 tysięcy... to Sony wali psikusy klientom...

 

Zobaczymy co dalej... będę dzielił się dalszymi wrażeniami...

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Technik z Vectry przyszedł i wymienił moduł CAM wraz z kartą na całkowicie nową. Na razie chodzi bez zarzutu. Poczekamy do najbliższej aktualizacji i zobaczymy. Technik znał problem niewspółdziałania CAM z telewizorami Sony i powiedział, że jeśli najbliższa aktualizacja oprogramowania znów nie spowoduje problemów z modułem CAM, to będzie jakiś cud. Był on przekonany, że się wszystko znów popsuje. Powiedział, że Sony zwala winę na dostawców telewizji i odwrotnie. Non stop klienci mają z tym problem.

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Witam, to prawda, że SONY ma różne problemy z modułami CAM, ale w 2024 roku po co używać telewizji kablowej co tam oglądać i w jakiej jakości? Po co kupować telewizor SONY A95L by oglądać Vectrę czy UPC? Wszystko jest w aplikacjach, nie męczcie się z modułami CAM, te czasy już minęły. Jakość obrazu i dźwięku znacznie lepsza w aplikacjach, szkoda pieniędzy na jakieś kablówki, które nadają 95% programów śmieciowych gdzie co 10 minut są reklamy.

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Czyli:

 

- aplikacja VOD TVP - dla kanałów TVP

- aplikacja Polsat Box Go - dla kanałów Polsatowych

- aplikacja Player - dla kanałów TVN-owych

 

I w każdej z tych aplikacji wykupić roczny dostęp i oglądać zarówno kanały bezpośrednie jak i całe archiwum, a nawet prapremierowe programy...

 

Ok, tylko szkoda, że nie ma jednej aplikacji wspólnej dla wszystkich stacji...

profile.country.PL.title
kurtion
Użytkownik

Jeśli chcemy oglądać kanały telewizyjne to w Vectra mamy aplikację TVSmartGo - nie testowałem.
W UPC jest UPC TV GO i 90% kanałów jest online.
A95L to chyba najlepszy telewizor 2023 pod względem jakości obrazu i szkoda go na HD.
Jest nowa aplikacja MAX łączy w sobie HBO, Discovery i TVN, dodatkowo Netflix, AppleTV, Prime, Disney, CanalPlus on line, YouTube - wszystkie mają treści w 4K i HDR. Viaplay i Skyshowtime - HD.
Szkoda się męczyć z modułami CAM, przerabiałem to kiedyś i skończyłem. Jakość na kablówkach słaba i nie ma co oglądać. Oczywiście platformy streamingowe wyciągają kasę i jest ich dużo, ale po co kupować telewizor A95L?
Mnie się wydaje że dla jakości obrazu, a na kablówce chyba tego nie doświadczymy.