anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Telewizor XR65X90J-KARTA CI I CI+ PIKSELE

profile.country.PL.title
lechostyn
Poszukiwacz

Telewizor XR65X90J-KARTA CI I CI+ PIKSELE

WITAM. 

POSIADAM TELEWIZOR SONY XR65X90J OD MIESIACA LIPCA. JAKIŚ CZAS ODBIERAŁEM TELEWIZJĘ BEZPROBLEMOWO. OPERATOREM MOJEJ TELEWIZJI KABLOWEJ JEST MULTIMEDIA VEKTRA. TELEWIZJĘ ODBIERAŁEM NA KARTĘ CI I CI+. CO JAKIŚ CZAS, CZASAMI CZĘŚCIEJ NA OBRAZIE WIDZĘ PIKSELE, OBRAZ SIĘ ZACINA, LUB JEST PODWÓJNY OBRAZ ŚWIADCZĄCY O ZŁYM SYGNALE TELEWIZJI. SPRAWDZIŁEM SYGNAŁ JEST DOBRY. ZAMIENIAŁEM KARTY Z MUDUŁEM CI I CI+, PIKSELE NADAL WYSTĘPOWAŁY. ZAUWAŻYŁEM, ŻE GDY WYCIAGNĘ KARTĘ, TO KANAŁY NIEZAKODOWANE NAZIEMNE DZIAŁAJĄ PRAWIDŁOWO. RESETOWAŁEM JUŻ TELEWIZOR I PRZWRACAŁEM DO USTAWIEŃ FABRYCZBNYCH ZGODNIE Z INFORMACJA OD POMOCY SONY I NIC TO NIE DAŁO. SPRAWDZAŁEM CZY JEST NOWY SOFT DLA ZAINSTALOWANEGO MODUŁU-BRAK. OPROGRAMOWANIE TELEWIZORA  ANDROID MAM AKTUALNE. CZY TO JEST WINA OPROGRAMOWANIA, CZY USTERKA TELEWIZORA.

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
mycha1961
Poszukiwacz

nie zakładaj nowych postów o pikselach, poczytaj sobie tematy o pikselach i będziesz wiedział co jest grane 

profile.country.PL.title
lechostyn
Poszukiwacz

Gdzie można te tematy znaleźć.

Zależało mi na poradzie , a nie na ogólnikowych słowach

profile.country.PL.title
grzechj_23
Poszukiwacz

Zobacz tutaj:

https://community.sony.pl/t5/android-tv/xr-55x94j-i-karta-ci-od-upc/td-p/3830337

https://community.sony.pl/t5/android-tv/oled-xr-65a90j-pikselizacja-na-module-cam-upc/m-p/3799500

Podsumowując, problem dotyczy telewizorów Bravia XR (nie wiemy czy wszystkich, ale możliwe że tak). Serwis przez jakiś czas wymieniał płyty główne, ale prawdopodobnie nic to nie dawało. Teraz z tego co tu piszą to grają na zwłokę z nadzieją, że grudniowy soft rozwiąże problem. Rady:

1. Jeśli TV kupiony przez internet i nie minęło 15 dni to oddać bez podania przyczyny.

2. W przeciwnym wypadku próbować rękojmi w sklepie - chyba nikt tego nie przerabiał tutaj.

3. Support Sony - liczyć się z tym że może być różnie - z niepotrzebną wymianą płyty włącznie.

4. Czekać na nowy soft o ile faktycznie da się ten problem rozwiązać w oprogramowaniu...

profile.country.PL.title
Vanrobertos
Użytkownik

2. Ja zgłosiłem reklamacje z tego tytułu w ramach rękojmi w euro, wskazałem wymianę tv, zlecili jednak naprawę. Z tego co się orientuję, przy drugim zgłoszeniu rękojmi, jeśli wadą jest istotna muszą uwzględnić zadanie jak zwrot gotówki, czy wymiana itd. 

PS. Powiedziano mi, że w ramach rękojmi zawsze zabierają tv na serwis, w ramach gwarancji podejmują się serwisu również na miejscu.

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Vanrobertos

Ja zgłosiłem też w euro rękojmię we wrześniu  i przyjechał serwisant do domu wymienił płytę i wszystko jak na razie działa. Tak że nie wszystkie przypadki są jednakowe. Mój to XH9096. 

profile.country.PL.title
krkajko
Użytkownik

Ja też. Problem pojawil się po aktualizacji czerwcowej 2023.

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

Mój model telewizora to XR-50X90J. Ostatnia aktualizacja miała miejsce 31 sierpnia 2023. Od tamtego czasu cały czas pikselizacja. Mam moduł CAM kartę Conax z Multimedia. Prónbowałem zarówno na kanałąch kodowanych z kartą jak bezpłatnych / niekodowanych bez karty - i wszędzie to samo - pikseloza. Męczę się z pikselozą już 2 lata. W lutym 2022 Sony wypuściło aktualizację naprawiającą pikselizację i na jakiś  czas trochę pomogło, trochę było lepiej. ale od jakiegoś czasu znowu to samo. Czy Waszym zdaniem kanały niekodowane te bezpłatne lepiej z reguły odbierają obraz niż te płatne z modulu CAM?

profile.country.PL.title
M-P-M-
Użytkownik

tutaj opisałem szerzej o pozbyciu się pikselozy poprzez rezygnację i wyciągnięcie modułu CAM oraz karty abonenckiej z gniazda telewizora

https://community.sony.pl/t5/android-tv/xr-55x94j-i-karta-ci-od-upc/td-p/3830337/page/58