anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV 65xh9096 po aktualizacji v6.0414

profile.country.PL.title
Lasek123
Nowicjusz

TV 65xh9096 po aktualizacji v6.0414

witam

Przed aktualizacją tv się restartował, a teraz mam problem z jakością obrazu. Obraz się rozmazuje, przy ciemnych scenach czasem trudno cokolwiek dostrzec (na tych mocno podświetlonych jest w miarę ok) Bez znaczenia czy sygnał przez wifi, z dekodera czy dvd. Oczywiście przywracalem ustawienia fabryczne, resetowałem i bez efektu. Przed aktualizacją obraz był super

Czy taki problem tylko u mnie w tv?

6 ODPOW. 6
profile.country.PL.title
Juzeg76
Użytkownik

Nie wiem czy to problem oprogramowania czy po prostu oczy się przyzwyczaiły... Mi też przez pierwsze 2 tyg obraz wydawał się extra a teraz jakiś taki już normalny.. Akurat też mi się to zeszło z data aktualizacji.. Z tym że mam model xh9005.... 

profile.country.PL.title
Kater74
Poszukiwacz

A może to kwestia tego, że po aktualizacji wszystkie ustawienia wróciły do fabrycznych? Może miałeś wcześniej pod siebie wyregulowaną jasność / kontrast? Może też być kwestia źródła tzn. obraz z TV będzie słabszej jakości niż ten z nowego filmu na Netflixie.

U siebie po aktualizacji nic takiego nie zauważyłem. U mnie zresztą aktualizacja do 6.0414 ani nic nie poprawiła, ani nic nie popsuła. Nie poprawiła w sensie tego, że TV z soundbarem przez HDMI 3 ARC nie może się dobrze dogadać i zapominam ustawienia - no ale to sprawa na osobny temat :wink:

profile.country.PL.title
Lasek123
Nowicjusz

No niestety ale nie. Wcześniej obraz ekstra a teraz przy scenach ciemnych jest fatalnie. Np. płynąca ławica ryb, ale ryb nie widać, równie dobrze mogą być to śmieci. Rozmycie i piksele, ale co mnie dziwi jak z youtube obraz w 8k albo 12k to jest idealnie, tylko tam takie same sceny prezentacyjne.

profile.country.PL.title
Lasek123
Nowicjusz

A może jest opcja wgrania poprzedniego oprogramowania. Tv działał super i teraz przez zmianę oprogramowania te problemy, nie chcę żeby mi zabrali tv do naprawy. Może następna aktualizacja coś u mnie zmieni lub właśnie wgranie poprzedniej. Z 2 złego wolę już żeby się restartował co jakiś czas

profile.country.PL.title
Kater74
Poszukiwacz

Wcześniejszej nie wgrasz, nie da rady, wiele osób pytało i Sony tak odpowiada.

Z topiców na innych forach (avsforums, r/Bravia) wiem, że jest kolejna na początek grudnia planowana, więc też trzymam kciuki.

Mi osobiście współpraca z konsolami lata kalafiorem (gram na PC), ale drażni mnie to, że TV za tyle kasy, takiej niby marki, ma tyle inne problemów. A zastanawiałem się nad Q80T, jednak Dolby Vision w Sony przeważył...

profile.country.PL.title
SpawNiaK82
Użytkownik

Obraz jest dużo lepszy po aktualizacji przetestowałem porównałem na takim dużym białym ekranie z takim malutkim pixelartowym elementem z logiem, określa to jakość czystość ekranu 1 do :1 i czy jest tak naprawdę 4K60/120 i jest znacznie lepiej nie jest to to co było, i nie jest to jeszcze tak jak powinno być, ale liczę że jeszcze nad tym popracują.