anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

tv sony xr 65x90j HDMI ARC

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

tv sony xr 65x90j HDMI ARC

witam

posiadam tv tak jak w tytule i mam pytanko , czy u kogoś występuje konkretnie w tym modelu problem z wyjściem zwrotnym HDMI ARC ?  dokładnie chodzi o dźwięk ,dekoduje np z netflix  lub z zewnętrznego źródła materiał ale tylko w dolby digital  lub DTS  a po przestawieniu na dolby digital plus w tv niestety nie jest tylko jakiś pisk . dodam tylko że ze starym tv samsung + xiaomi mi box 4k + amplituner Denon  tego problemu nie było.Dzwoniłem na infolinię powiedziano mi że to aktualizacja ostatnia coś popsuła a dzwoniąc na serwis nic nie wiedzą (ale czekam na odp.)

1 ZAAKCEPTOWANE ROZWIĄZANIE

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Definicja Dolby Digital Plus jest prosta, zawsze kompatybilny z Dolby Digital i tu jest odpowiedź. Ma w sobie już instrukcje dla DD (tak jak odwrotnie DD 2.0 ma instrukcje dla ProLogic). Ten Denon nie ma dekodera DD+ (prosta oszczędność, po co pchać DD+ do 5.1 skoro DD i tak odczyta to jako 5.1) Na wyświetlaczu informuje tylko, że taki sygnał dostał ale automatycznie wyciąga z niego tylko 5.1 żadna wielka matematyka.
Jak będziesz szukał nowego kina, popaczaj jeszcze na Onkyo, najlepszy dźwięk jakościowo oczywiście znajdziesz tylko w audiofilskich NAD, Rotel czy Cambridge Audio (ale tu ok 10k), ja bym szukał czegoś z MQA żeby mieć też możliwość posłuchania MasterAudio z Tidala, albo AirPlay2 AppleMusic ma teraz HiFi i nie potrzebuje kontrowersyjnego MQA. Minium to 7.1 lub 7.2 (dwa suby) i wincej nie trzeba :slight_smile: chyba że salon 100 m2 to może 9.1 :))) zwróć też uwagę czy amp ma wyjście PreOut (na tym oszczędzają najczęściej) a ważne to jak będziesz chciał w przyszłości samą końcówkę stereo podpiąć dla lepszego słuchania muzy, właśnie z MQA lub AppleMusic (wtedy AVR robi tylko za przedwzmacniacz i DAC) najlepiej jak zintegrowany DAC będzie Sabre albo AKM.
https://audio.com.pl/testy/kino-domowe/amplitunery-av

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

29 ODPOW. 29
profile.country.PL.title
DARc69
Użytkownik

Nie wiem czy coś Ci pomogę, bo mam model xr75x95, ale mogą być podobne firmware.

zainstalowanem najnowszy Soft i u mnie nic nie zmienił.

TV obsługuje zarówno ARC jak i eARC. Na ARC jest ograniczenie przepustowości i max co tam może wrócić z TV to DD Plus. Oczywiście i DD wielokanałowy czy DTS bazowy tez p, oraz PCM ale tylko stereo.

Na eARC jest wszystko łącznie z bezstratnym DTrueHD czy DTS Master czy DTS X.

Netflix daje max DD+ i wtedy przekazuje max.7.1 i Atmos, ale to jest kompresowany Atmos w ramach DD+ (bo Atmos może tez być w ramach Dolby TrueHD i 7.1 czy wiecej). Jeszcze mieści się w standardzie ARC taki tryb.

I teraz moje dosciwiadczenia (negatywne) z podobnym modelem Sony Bravia XR:

- mój TV inaczej obsługuje dźwięki w kanale zwrotnym ARC/eARC zależnie czy pochodzą z zewnetrznego źródła (np BlueRay podłączony do TV przez HDMI) czy tez jest to dźwięk z aplikacji TV,

- gdy mam podłączenie do AVR po ARC to działa mi wszystko z kompresowanych źródeł zarówno z zewnątrz jak i z aplikacji Google TV aż do DD+ z Atmos (Netflix albo TIDAL albo Kodi),

- nie działają oczywiście bezstratne formaty audio bo ARC tego nie wspiera,

- ale gdy podłączę TV do AVR przez eARC Extractor który wspiera eARC i wyciąga go z eARC wracającego z TV i przekazuje na oddzielne HDMI do AVR to zaczynaja się problemy…

- przestaje działać DD+ z TV i wszelakich aplikacji TV, muszę w TV explicit zmieniać w konfiguracji audio by na wyjściu był tylko DD,

- źródła zewnętrzne podłączone do TV dalej dostarczają dźwięk przez eARC do AVR (tym razem TV działa z eARC a nie ARC bo eARC Extractor poprawnie zgłasza wsparcie dla eARC) i to wszystko, nawet DTrueHD i pełny DTS Master,

- podobne do Twoich piski z głośników mam gdy podłączam do TV takie zewnętrzne źródło z wymagającymi formatami jak DTrueHD, czego ani TV nie potrafi zdekodować anie nie potrafi tego przesłać do AVR po ARC (jeśli użyję ARC zamiast eARC); wtedy i TV i AVR emituje jakieś piski tylko,

Może twoje piski mają właśnie związek z ustawieniami TV, kablem (mała szansa) i wsparciem AVR tylko dla ARC a nie eARC? 
Twój opis ma istotną różnice bo u Ciebie zewnętrzne źródła tez nie działają a to coś innego niż ja obserwuje u siebie.
W każdym razie Bravia XR coś na razie niestabilnie działa z ARC i eARC, choć u mnie większe problemy są z aplikacjami TV i eARC niż zewnętrznymi źródłami. ARC wydaje się działać dobrze i eARC przy zewnętrznych źródłach tez działa poprawnie.

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Też się nad tym zastanawiam, chodzi o earc,ponieważ tv ma jedno i drugie to amplituner ma tylko arc.pomimo tego powinien dd+ odtwarzać .na starym samsungu z przystawką mi box działa a tu tylko na amplitunerze zapali się na wyświetlaczu info o dźwięku dd+ i na tym koniec.najlepsze jest to że nawet przystawkę chce podłączyć i też nie chce zadziałać 

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

A może jest ktoś kto ma ten model tv lub podobny i wszystko działa ok ?

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

miałem XR 50 X94J (bo odstąpiłem od umowy ze względu na badziewne brudy na jasnych gładkich kolorach) ale testowałem na moim Ampli Pioneer VSX920 i DD+ działał. Kabel HDMI musi być Ethernet. eARC włączone. 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

Błąd :slight_smile: Pioneer VSX930 a nie 920, dodam tylko że to stary Ampli chyba jeden z pierwszych z Atmos od Pionka. nie pamietam już dobrze ale z dekodera Horizon też chyba było DD+. Natomiast miałem problemy z PCM tzn pokazywał Stereo 

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Zgłosiłem problem do serwisu, zobaczymy co z tego wyjdzie ,amplituner na pewno działa ok ,poczekamy i zobaczymy

 

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

No zobaczyłem jak to wygląda w Denon i chyba wejście TV Audio w nich działa tylko przez wejście optyczne. Przez HDMI z włączonym ARC nie. Sprawdź to w swojej instrukcji. W moim Pionku jest inaczej idzie przez HDMI lub optyczne i tylko w trybie TV amp rozpoznaje właściwe DD+

profile.country.PL.title
mirecore
Użytkownik

E970996A-C23F-4351-83F1-DE79893951DD.pngNie wiem jaki masz model , znalazłem jakiś z nowych 7.1 dla przykładu 

profile.country.PL.title
qset1975
Użytkownik

Witaj ,powiem tak,z innym tv Samsung tylko że z mi box ten amplituner czyta dd+ ,a z sonego pojawia się napis na amplitunerze dd+ i dźwięk to jakieś piski , po optyku nie będzie dd+ tylko HDMI