anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV wersja v3.317 - lista błędów

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

TV wersja v3.317 - lista błędów

Witam,

 

Zakładam wątek dotyczący listy błędów w wersji v3.317 (aktualnie dystrybucja jest zawieszona). Kto zainstalował i chciałby zgłosić jakiś błąd niech pisze jaki ma model TV o raz wypisze błędy. Niech to wygląda tak:

Model X8305C

- średnio raz dziennie TV przestaje reagować na pilota. Pomaga odłączenie TV od sieci.

 

Nie widzę sensu rozbijania wątków na modele TV.

Raz na jakiś czas listę błędów przekażemy do Sony.

 

Pozdrawiam

 

 

120 ODPOW. 120
naku83
Poszukiwacz

U mnie na w855c średnio 2 do 4x w tygodniu tv sam się restartuje podczas przełączania kanałów. Czesto obsługa za pomoca pilota bardzo spowalnia czyasami potrzeba czekac 1-2min na odpowiedz ze strony tv.

Kilka razy zdarzyło się że zniknęły kanaly z modułu cam trzeba było poniżenie ręcznie wyszukać 

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Wczesniej tego nie obserwowalem, ale teraz co chwile przestaje reagowac pilot. System wisi sobie kilkanascie sekund i wszystko wraca do normy. 

 

Sony, przeciez wiecie, ze soft, ktory wypusciliscie 17.02 jest do dupy. Mamy 7.03 a poprawek jeszcze nie ma. Czy dzial od oprogramowania nie powinien robic z nadgodzinami, zeby ludzie mogli normalnie korzystac ze swoich telewizorow? 

 

Dwa: dostaniemy cos za bycie testerami / krolikami doswiadczalnymi? Na Anglie soft nie zostal wypuszczony, zapewne po tym, jak my sie na nim przejechalismy. 

hancer3002
Użytkownik

No wlasnie dlaczego nie da sie cofnoc do dobrego softu, w telefonach to zaden problem nie raz to robilem. Mozna zapodac nowy ale jak nie dziala to wrzucamy poprzedni i po sprawie, prosba do serwisu niech to zalatwia.

luki2786
Użytkownik

czlowiek wydaje ciezko zarobione ponad 5 tys i dostaje jeden wielki bubel. Programisci zacznijcie cos z tym robic bo naprawde konczy nam sie cierpliwosc i zaufanie do marki sony. 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

U mnie chyba ten soft wgral się z błędem...bo wszystko w miarę działa. Ostatnio miałem problem z YT na Tv i po wybraniu apk, a następnie jakiegoś filmu telewizor się wieszal i reset zaliczył. Tak parę razy. Myślę sobie że nareszcie będę mógł narzekać jak inni. Ale coś mnie skusilo, a raczej chciałem obejrzeć w końcu ciekawy materiał na YT i włączyłem na smarcie. Jakie moje zdziwienie jak smart się zawiesił podobnie jak tv, tylko mając lepszy procek i ram dość szybko wyszedł z tego ale z kontuzją (brak dźwięku w smarcie), sam zrobiłem reset po kilku próbach. Konto YT obecnie prawidłowo działa na każdym urządzeniu. Więc to nie była usterka sprzętowa,a apk. Co do cofnięcia softu na telefonach to jakoś nie przypominam sobie takiej opcji bez roota.

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

matrbis, mam wrażenie, że w wielu wypowiedziach bronisz sony i ich słabego TV / softu  - jesteś z nimi związany? Masz za zadanie szerzyć tu dobry feedback? Piszesz, że jest ok, bo "w miarę działa". Ja (podejrzewam, że inni również) oczekuję, żeby działało dobrze, nawet bardzo dobrze a nie w miarę / jakoś / średnio. W miarę to mi może działać telefon z Chin za 500zł (swoją drogą co tydzień są aktualizacje softu, wszystko działa jak marzenie). 

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Taaaa.... Przepraszam że u mnie działa,bardzo przepraszam. Założę osobny temat byście mogli wieszać psy na zadowolonego użytkownika. Nie balaganmy tematu istotnego.

profile.country.pl_PL.title
arik92
Użytkownik

Model KDL-50W809C soft v3.317EUA, lista błędów:

 

1) bardzo powolne działanie TV po wejściu w opcje ustawień cyfrowych, po wejściu ma się wrażenie jakby z szybkiego androida przeszło się na jakiś inny spowalniający system, powoduje to problemy przy ustawieniach satelity lub sortowaniu kanałów satelitarnych, działa to jeszcze gorzej od aktualizacji z 2 lutego, w sofcie v3.317EUA poprawy nie zauważono

2) rozsypująca się lista kanałów satelitarnych po wcześniejszym jej posortowanu w opcjach sortowania w TV, lub przez program do edycji listy z pliku

3) zmiana formatu obrazu, powoduje wyłączanie opcji auto formatowania obrazu, trzeba wchodzić w HOME>Ustawienia>Ekran>Ustawienia Ekranu i opcje włączyć

4) krótkotrwałe pikselowanie kanałów naziemnych DVB-T po przełączeniu, problem ten nie jest spowodowany jakością sygnału antenowego dostarczanego na wejście głowicy antenowej odbiornika, pojawił się od ostatniej aktualizacji, na wcześniejczych wersjach oprogramowania problem nie występował

5) potwierdzam również problemy o których wspominali pozostali użytkownicy forum z zawieszaniem się i nie reagowaniem na polecenia klasycznego pilota, trzeba odczekać 20-30 sekund by TV zaczął reagować na polecenia

 

 

Dodam, że modele z serii W75C i W80/85C posiadają wersje softu v3.317EUA, natomiast modele z serii X wersje v3.317EUB, więc wydaje mi się, że  problemy w modelach FULL HD i 4K mogą występować takie same, ale też mogą być pewne różnice w błędach, które w FULL HD będą występować, żaś w 4K nie będą się objawiać lub odwrotnie.

tniezgoda
Poszukiwacz

KDL-55W808C. Generalnie jestem zadowolony. Mam tylko kilka uwag:

1. Przy użyciu przewodnika przełącza podgląd na inny kanał. Trochę irytujące ale da się przeżyć - jeśli jest nadzieja, że poprawki to skorygują (ktoś już wcześniej zgłaszał ten problem)

2. Kilka razy się zresetował przy przełączaniu kanałów (też już ktoś zgłaszał)

3. No mogłoby byc jednak z tym nagrywaniem tak, że jeśli mam dysk 1TB to niech pozwoli ustalić wielkość partycji na której będzie nagrywanie, a zostawi w spokoju partycję na której mam swoje zdjęcia i np. zrzut dysku z komputera.

 

Nie wiem czy ktoś z SONY obserwuje te nasze wypociny, ale jeśli tak to proszę o info kiedy można się spodziewać jakichś poprawek.

 

No i albo zacznijcie płacić programistom, albo zacznijcie od nich trochę wymagać :wink: To tak z przymrużeniem oka.

Niestety programiści są też ludźmi i popełniają błędy. Różnica jest taka, że przeciętnego pracownika można wywalić z roboty, a programistów na rynku jest stosunkowo mało, są drogimi pracownikami więc z konsekwencjami też bywa różnie.

A może to promocja zdrowego stylu życia? Jak się zawiesi TV to pora na spacer??? :slight_smile:

profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Anglicy dostali nowy soft 8.03: http://www.sony.co.uk/support/en/content/cnt-hn/prd-tvhc/android-tv-features-UK-08-march-2016/KDL-65...

 

Ciekawy jestem czy będą mieli takie kabarety jak my, biorąc pod uwagę fakt, że tam klienta traktuje się inaczej niż w Polsce.