anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

TV wersja v3.317 - lista błędów

profile.country.PL.title
djrychu
Expert

TV wersja v3.317 - lista błędów

Witam,

 

Zakładam wątek dotyczący listy błędów w wersji v3.317 (aktualnie dystrybucja jest zawieszona). Kto zainstalował i chciałby zgłosić jakiś błąd niech pisze jaki ma model TV o raz wypisze błędy. Niech to wygląda tak:

Model X8305C

- średnio raz dziennie TV przestaje reagować na pilota. Pomaga odłączenie TV od sieci.

 

Nie widzę sensu rozbijania wątków na modele TV.

Raz na jakiś czas listę błędów przekażemy do Sony.

 

Pozdrawiam

 

 

120 ODPOW. 120
profile.country.PL.title
pavel_pl1
Użytkownik

Bo pewnie z ich punktu widzenia wygląda to tak:

"Chciałeś nagrywanie? Masz nagrywanie i przestań narzekać".

A że działa jak działa to inny temat.

Wstyd.

Gonzo30
Poszukiwacz

TV 50w755c. Ja nie zrobiłem aktualizacji automatycznej do 3.317 bo żałowałem, że zrobiłem wcześniejszą. Zaraz po zakupie zrobiłem pierwszą 1 lutego. I wtedy po aktualizacji całkowicie rozjechały się kolory (tryb standardowy tylko używam). Telewizor był nówka, nic w nim nie zmieniałem od zakupu. Obraz po aktualizacji miał wyraźną jasnpomarańczową dominantę. I tak jak mi poradzono w sony center kliknąłem "powrót do ustawień fabrycznych". Kolory nie wróciły do siebie.  Okazało się że powrót do ustawień fabrycznych nie jest taki w pełni fabryczny - pamiętał hasło do wifi, itd. W końcu zrobiłem "zerowanie" w opcjach obrazu i jakby jasnopomarańczowa naleciałość się zmniejszyła. Od tamtej pory mam traumę i nie wiem czy zerowanie pomogło czy też się przyzwyczaiłem do pomarańczu. CIekawe jakbym się czuł jakbym zapłacił za profesjonalną kalibrację - a to podobno kosztuje. Inna sprawa dlaczego aktualizacja ruszyła kolory?

 

Wnioski takie, że nawet jak kupujesz tv w sklepie i go oglądasz to po aktualizacji to możę być już inny tv 😞 dlatego PROSZĘ, ŻEBY BYŁA MOŻLIWOŚĆ DOWNGRADU - to może spodowodować że użytkownik wybierze sobie tą wersję oprogramowania, która mu pasuje, i finalnie może być zadowolony.

 

Ja np. stwierdziłem że nie zaryzykuję nagrywania przez usb, pip jest mi nie potrzebny. Wezmę nagrywarkę z kablówki (na pewno nie zrezyguję z dekodera na rzecz karty CI+ bo aż strach coś zmieniać) ewentualnie nagram sobie dekoderem dvbt który kosztował 100 zł i nagrywa świetnie na pendrive.

jak na razie odpukać tv z dekoderem kablówki przez hdmi współpracuje dobrze. Nie będę nic instalował nawet kodi (bo strach). Z pendriva sobie obejrzę przez blue ray.

Matryca piękna, prawie zero cloudingu- kolory były super po wyjęciu z pudełka - szkoda żeby to się zmarnowało.

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

Wiesz że z tymi kolorami to wbiłeś mi ćwieka, mi też coś od dluższego czasu nie pasuje ale jakoś nie połączyłem tego z aktualizacjami masz racje że coś jest nie tak. Pamiętam jak ja kupiłem tv zaraz na początku jak zostały wprowadzone do sprzedaży nawet czekałem aż bedzie dostępny w naszym media expert i z tego co pamiętam z tym pierwszym softem co miałem w którym nie było nawet przeglądarki internetowej to tv działął elegancko i bez problemów wydaje mi się że nawet menu ustawien cyfrowych działało w miare płynnie i nie było tam większych problemów i kolory kolory napewno były lepsze coś zmienili na gorsze

profile.country.PL.title
NameLessJ
Użytkownik

@konik123

 

1 Mam do ciebie pytanie korzystasz z tunera DVBS który jest wbudowany w tv?

zapewne nie wiec nie wiesz o jakich problemach mówie.

 

Korzystam z wbudowanego w tv tunera dvbs (i modułu CI+ Cyfrowego Polsatu). I nie mam żadnej pikselozy przy przełączaniu programów (zresztą w trakcie oglądania tv też nie mam tego efektu). Wcześniej korzystałem z Sagemcoma i również nie miałem pikselozy.

Najczęstszym powodem pikselozy jest albo słaby kabel (brak poprawnego styku itp) albo nie do końca poprawne ustawienie czaszy. Oczywiście może być również uszkodzony tuner.

A propos tego problemu technicznego w Holandii to z tego co gdzieś widziałem problem dotyczył DVB-T/DVB-C (zapewne kwestia częstotliwości).

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

Gdybyś czytał wszystkie posty to byś wiedział że wszystko wykluczone prócz tv, ale widze że co niektórzy właśnie nie czytaja tylko byle by się wymądrzać.

profile.country.PL.title
Darcus_KDL43W756C
Poszukiwacz


MichalAD napisali:

Ja mam taki problem  z KDL-43W755C:

 

Po wyłączeniu, po pewnym czasie zapala się białą dolna dioda. Jeśly wtedy spróbuje włączyć TV terewizor włącza się, nie ma dzwięku i nie reaguje na żadne polecenia pilota. Pomaga tylko odłączenie do sieci.

Ktoś ma podobny problem ?


Miałem identyczny problem, pomogła dopiero wymiana płyty głównej:smileydevil:

 

Bogusz-59_rek.
Użytkownik

Miałem tak samo, od dziesięciu dni problem ustąpił po przywróceniu ustawień fabrycznych. Diodę podświetlenia ustawiłem na "prosta reakcja"                                                                                                                                                                              Pozdrawiam :slight_smile:

bogdan_1
Poszukiwacz

witam,

 

u mnie to samo, ale prosze spróbowac zainstalować aplikację na smartfona do sterowaniem TV sony.

Poprzez smartfona można nim sterować. Po wyłączeniu TV w ten sposób - działa już normalnie.

Wydaje mi się, ze problem jest związany z siecią domowa (WiFi).

Może cos sie zmieni w nowej wersji .

 

Pozdrawiam,

bogdan_1
Poszukiwacz

Witam,

 

mam identyczy problem - działa wtedy sterowanie ze smartfona z zainstalowanym video &tv sideview.

profile.country.PL.title
NameLessJ
Użytkownik

@konik123

Och, przepraszam, że nie analizuję dogłębnie wszystkich Twoich postów. Mam przeważnie nieco ciekawsze zajęcia :slight_smile: poza tym... gdybyś czytał wszystkie posty to doczytałbyś że już dawno sugerowałem żebyś wezwał serwis.

Ale widać wolisz się wymądrzać i wyzłośliwiać wobec innych.

Trochę mniej złości bo to naprawdę nie moja wina, że masz kłopoty ze swoim TV (i nie moja wina, że nie mam problemów ze swoim).