anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia ekranu

profile.country.PL.title
bonifacz
Poszukiwacz

Ustawienia ekranu

Witam, ten temat już był ale bez odpowiedzi. Więc zapytam być może ktoś udzieli mi zadowalającej odpowiedzi.

Mam tv sonyxg95 i podłączony do niego dekoder 4k ultrabox od nc+ i nie mogę zmienić ustawień ekranu. Wszystko jest zaciemnione. Czy jest jakiś sposób?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witam,

 

dołącz proszę zdjęcia obrazu i ustawień obrazu. Bez tego ciężko będzie cokolwiek doradzić.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
bonifacz
Poszukiwacz

IMG_20200330_140855.jpg

profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

   

Gdzie są ci magicy z Sony ? Chcieli zdjęcie forumowicz je umieścił. Zero reakcji.

Sam posiadam model 55XG9505 i jest ten sam problem.Chciałem przełączyć

na wszystkie piksele ale plansza ustawień jest martwa. Osobiści jeszcze z tym 

tematem nie występowałem bo pomimo, że jestem na tym forum już dość długo

to nigdy mi nie pomogli.Ostatni mój post "przeglądarka internetowa" też pozostał

nie rozwiązany przez tych pseudo fachowców, sam znalazłem rozwiązanie. 

Nadal twierdzę, że aktualizacja do 9 więcej popsuła niż poprawiła.

 

           misiek1955

 

 

profile.country.PL.title
bonifacz
Poszukiwacz

No cóż na odpowiedź chyba bym się nie doczekał. Więc sam się męczyłem ale w końcu udało mi się  zmienić na wszystkie piksele. Ja to zrobiłem tak:

1. wszedłem  w ustawienia w dekoderze nc+ - ustawienia telewizora - ustawienia HD i zmieniłem Rozdzielczość telewizora na 1080 ( okna dialogowego nie wyłączyłem!),

2. wszedłem w ustawienia w TV w ustawienia ekranu i zmieniłem na wszystkie piksele (ale żeby to zapamiętał to włączyłem suwakiem automatyczne pole wyświetlania),

3. w nie wyłączonym oknie dialogowym nc+ zmieniłem z powrotem rozdzielczość na 2160 i  tyle.

Czyli trzeba było zmienić rozdzielczość na niższą, żeby mogło być aktywne okno dialogowe "ustawienia ekranu".

Poniżej przedstawie wady mojego TV może ktoś coś dorzadzi

- "mrowienie"-"śnieżenie" niektórych filmów

- jakość filmów 4K na nc+ to nieporozumienie (brak czystości, ostrości ) chociaż z VOD "Mały zgon" był ok.

- jakość filmów podróżniczych w HDR jest w miarę ok ale jak w ujęciu jest błękitne niebo to pojawiają się krechy i skoki obrazu i trzeba wtedy HDR wyłączać

- jakość filmów DV na Netfliksie - to co wyżej łącznie,

- podczas oglądani bajek przez syna prze 1 dzień na drugi dzień bajki już nie idzie uruchomić - konieczny jest co drugi dzień reset,

- no i  notoryczne zanikanie obrazu na kilka sekund(obraz czarny) - kilka razy dziennie

Jak za odbiornik za prawie 7 tys. to chyba coś nie tak ale może za dużo wymagam

Jeszcze jedno: czy jak przywrócę ustawienia fabryczne to pozbędę się tej aktualizacji 9 ? bo mam wrażenie jak kolega misiek1955, że wcześniej było lepiej

Przepraszam za długi tekst

pozdrawiam

 

profile.country.PL.title
misiek1955
Użytkownik

 

 

@bonifacz

 

                           witaj

Skorzystałem z Twojego sposobu i ustawiłem wszystkie piksele.

Uczciwie muszę napisać ,że problemy o których piszesz u mnie nie występują.Jedyny jaki mam to zanikanie

dźwięku w netfliksie i znikająca przeglądarka internetowa. Ja po aktualizacji do 9 (nie można jej odinstalować)

kilkakrotnie przywracałem ustawienia fabryczne zarówno z menu telewizora jak i przy użyciu vol- i przycisku

power (jak patrzysz na telewizor to przyciski są po lewej stronie z tyłu telewizora) Jeżeli zdecydujesz się na 

przywrócenie ustawień fabrycznych, najpierw wyczyść pamięć podręczną.

 

 

        pozdrawiam 

        misiek1955