anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Wybrałem się do Sony Center porozmawiałem z dość kumatym człowiekiem (nie będe wymieniał w jakim mieście bo człowiek chce pozostać anonimowy) odnoście telewizorów i za bardzo się nie zdziwił, że są problemy z NF, że są robaki na matrycy itd. Sony wie o problemie z NF w EU i nic z tym nie robi, o robakach w modelach 9005 (podlega to bezwzględnej wymianie TV lub matrycy) również, o tym że OLEDY mają problem po aktualizacji z HDR'em. Co powiedział ciekawego to, to że pod żadnym pozorem nie zgadzać sie na refurby, bo jest straszna sieczka i można spaść z deszczu pod rynne. Macie ustawienia do TV serii XE9305 ale spokojnie można zastosować do modeli wyższych i niższych seri 9000. Można je również śmiało zastosować do Bluray 4K.

Ustawiłem u siebie i wygląda to już bardzo dobrze. Zdjęcia nie oddają tego co widać na ekranie. Wykonane Samsungiem Glaxy J5 (2016) przy oświetleniu LED co widac na ekranie (mała jakby ryska). 

Źródło: Netflix DV/HDR Daredevil

20190107_165543.jpg

 

20190107_165604.jpg

 

 

 

 

 

Ustawienia TV - Netflix DV/HDR, Bluray 4K 

 

Pict -1Pict -2Pict -3Pict -4Pict -5Pict -6Pict -7Pict -8Pict -9Pict -10Pict -11Pict -12Pict -13Pict -14Pict -16Pict -17Pict -18Pict -19

 

EDIT: Faktycznie nasycenie jest za duże. Można spokojnie zmniejszyć do min 50 i jest OK. W przypadku Motionflow ustawionego na ręczny, można jeszcze włączyć czystość na 1.  Słuszne uwagi.

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Tylko co ja mam teraz zrobić z tym wszystkim na wymianę na odnowiony się nie zgodziłem. A Sony twierdzi że to nie podlega gwarancji. Jeszcze raz zgłosiłem reklamację? 

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Jak najbardziej podlega gwarancji. W dobrze złożonym TV nie ma prawa nic się dostać do środka matrycy. Jest to wada powstała przy montażu. Ja bym ci sugerował napisanie pisma reklamacyjnego do sony przez jakąś ogarniętą kancelarię, która by się podjeła napisania takiego kwita (u mnie to zadziałało w przypadku samoistnego pęknięcia ekranu w xperi Z), lub po najmniejszej lini oporu wyczyszczenie matrycy przez serwis, bez wymiany, bo znając życie wstawią ci już mocno przelataną i spierdzielą coś innego w TV.

 

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

A co jak u mnie nie ma typu obrazu Dolby Vision? 

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

@KrissKEJ Brakuje pic 15?

Ustawiłem według Twoich ustawień, ale wybacz, nasycenie 80, to już za dużo :grin:

Czy jest lepiej, sam nie wiem, ale zostawię narazie te ustawienia, i jak już masz motion na własny warto ustawić "czystość" na 1 delikatnie ściemni obraz, który bez tego jest przejaskrawiony :).

 

IMG_20190107_190122.jpgIMG_20190107_190152.jpg

 

Zdjęcia oczywiście troszkę na niekorzyść oddają, oraz uwidaczniają więcej, niż moje oko widzi :wink:

 Zte Axon 7

 

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Na XE9005 te ustawienia nie wyglądają dobrze

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik


@wojtekmarchewka  napisał(a):

Ustawiłem według Twoich ustawień, ale wybacz, nasycenie 80, to już za dużo :grin: 

Faktycznie jest przejaskrawienie. Zmniejszyłem na 55-60 plus czystość na 1 i jest OK. 

 

Nie brakuje 15 tylko numerację spartoliłem 😕 Sorki ale zmęczenie materiału po całym dniu ślęczenia przed monitorem.

 

Co masz na myśli że dobrze to nie wygląda? Zapodaj jakieś screeny.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik


@ukpipaa  napisał(a):

A co jak u mnie nie ma typu obrazu Dolby Vision? 


Nic normalnie ustawiasz na materiale HDR. Możesz się nie sugerować tymi danymi z mojego TV. Każde oko widzi inaczej, ale w miarę teraz jest dobrze. Zmniejsz tylko nasycenie z 80 na 50-60.  I daj czystość na 1

profile.country.PL.title
wojtekmarchewka
Użytkownik

@KrissKEJ

Dałem Ci "Kudo" jako podziękowanie, do ustawień. Niestety, nie każdemu chce się dzielić tak obszerną wiedzą, masz rację, każdy widzi inaczej i ja ustawienia kalibracyjne, czy użytkowników traktuję jako bazę, pod własne preferencje. to jest tak z makijażystkami, co inna, to inaczej umaluje moją żone :grin: (na specjalne okoliczności). co do Twoich ustawień zmieniłbym opcje "tworzenie realizmu (ręcznie)"  "rozdzielczość" z 70 na maks 50. lub auto, to jest dobre, ale pod obraz upscalowany do 4k i nie ma potrzeby podbijania w obrazie podawanym UHD. To taka moja mała sugestia :slight_smile:

Nasycenie powyżej 60 powoduje zbyt pomarańczowe twarze, i ogólne przebarwienie (ja mam 55)

Czystość w motion przyciemnia nam naturalnie obraz

Żywe kolory, nie ważne co ustawisz, we wbudowanej aplikacji nic się nie zmienia. Działa to na źródłach obrazu z Hdmi.

Przestrzeń koloru zostawiłbym na "auto" wtedy dobiera takie jakie są w źródle video, na netflix i tak to jest BT.2020

Ustawienia są Twoje, czy gdzieś je znalazłeś?

 

 

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

@wojtekmarchewka

Dziękuję za kudosa :wink: Ustawienia są moje... po kalibracji, ale i tak je lekko zmieniłem bo było za dużo niebieskiego moim zdaniem. Dostałem również od gościa z Sony Center ale różniły się nieco od moich, właśnie tym nasyceniem i nie miały danych kalibracyjnych (skala 10 punktowa); w salonie jakoś to inaczej wyglądało. Postanowiłem się podzielić z wami ustawieniami sądząc, że może komuś się to przyda i wykorzysta to pod swój TV. Ustawienia można stosować w TV serii 9000 praktycznie chyba to ta sama matryca co w XE9305 - chociaż mogę się mylić; jednak już pojawiają się informacje, że jednak niekoniecznie się te ustaiwienia sprawdzają. 

Cóż, lepiej jest próbować coś zrobić niż nic nie robić, jak ma to w zwyczaju serwis Sony.