anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

U mnie ten serial wyświetla się bardzo dobrze.

Na telewizorze XE9305.

profile.country.PL.title
KrissKEJ
Użytkownik

Sprawdze i dam znać

profile.country.PL.title
Chrispe
Użytkownik

Witam czytam o problemie z HDR i widze ze nie jestem w tym osamotniony mam Sony 55 cali 85Xe0505 i mam problem z hdr 4k na programie canal plus - mecze programy wygladaja fatalnie wszystko ciemno szaro i ponuro nie wiem juz co mam robić jesli chodzi netflix wyglada w miare ok jak i na youtube ale place za canal plus duze pieniadze i nie wiem jak mam sobie poradzic z tym problemem a wnerwia mnie to na maksa ktos cos poradzi ???
profile.country.PL.title
Kaza80
Użytkownik

Witam, u mnie nadal filmy hdr z netflix są dużo gorszej jakości niz na amazon poprostu nie da się tego oglądać są jak za mgłą mało wyraźne i ciemne prosze o porade czy sony coś z tym zrobi

profile.country.PL.title
czenio6
Poszukiwacz

Sony nie ma zamiaru albo nie potrafi nic z tym zrobić. Ja od czerwca 2018 r. koresponduje w tej sprawie z nimi i odpowiadają, że przepraszają za problemy i że nasi technicy pracują nad problemem. Ja już się pogodziłem ,że nie mogę oglądać programów z HDR ale jest mi głupio że dałem się zrobić "w konia" przez Sony. Podjąłem już decyzje o zmianie telewizora ale na pewno nie Sony.

profile.country.PL.title
Kaza80
Użytkownik

Wczoraj włączyłem film Grzechotnik w Dolby Vision i obraz jest gorszy niż na Panasonicu w  hd a jak u was wygląda ten film? 

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik


@Kaza80  napisał(a):

Witam, u mnie nadal filmy hdr z netflix są dużo gorszej jakości niz na amazon poprostu nie da się tego oglądać są jak za mgłą mało wyraźne i ciemne prosze o porade czy sony coś z tym zrobi


Przecież to co napisałeś jest nielogiczne: jeżeli na tym samym telewizorze masz jakość HDR od jednego nadawcy ok a od drugiego kiepską, to ewidentnie nie jest to wina telewizora.

profile.country.PL.title
Kaza80
Użytkownik

Netflix odpowiedział że po ich stronie jest ok ale czytając posty innych użytkowników to ten problem z jakością występuje

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

Polecam przeczytać ten wątek, szczególnie drugi post Macieja Kopra, w którym potwierdza, że treści DV od Netflixa są po prostu ciemniejsze, bo tak mapują tony.

 

https://hdtvpolska.com/forum/topic/48264-nasza-kalibracja-telewizorów-dla-netflix-skalibrujtvpl/

profile.country.PL.title
Piter1948
Poszukiwacz

Boże masakra. Ludzie może złóżmy jakiś pozew zbiorowy. Mam to samo kupę kasy na tv Sony na dekoder 4 K plus abonament a obraz jeden szajs. Brąz i beż. Co dalej. Tylko na Canal Plus 4k tak jest. HDR załącza się sam. Kiedyś tego nie było. Może nadawali 4 k bez HDR. Nie da się nic zrobić