anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Ustawienia HDR

profile.country.PL.title
ukpipaa
Użytkownik

Ustawienia HDR

Witam 

Czy jest jakaś instrukcja ustawienia tv pod HDR. Canal+ 4k nadaje z HDR ale u mnie przy HDR10 kolory tak jaskrawe że nie idzie oglądać a orzy hlg ciemny obraz mimo jasności na full. Tv sony bravia 55xe8599. 

286 ODPOW. 286
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Mnie od 3 miesięcy zbywają ,ze problem będzie naprawiony z kolejną aktualizacją, że technicy pracują na nim. Wyszło nowe oprogramowanie i problem pozostał. Technicy informatycy biorą za to kasę, a nie potrafią sobie poradzić z problemami.

profile.country.PL.title
czenio6
Poszukiwacz

Tak jak pisze Daro99, jeżeli nie potrafią przez rok poradzić sobie z prawidłowym wyświetlaniem HDR to niech przynajmniej umożliwią wyłączenie tej funkcji. 

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

Jeszcze odnośnie hdr. To mój trzeci telewizor Sony, wcześniej miałem 55x8509c i 55xe5599 teraz 55xf9005 i cały czas ten sam problem z hdr w Netflixie. Czytając teksty i opinie byłem przekonany, że najnowsza seria 9 pozbawiona jest tych problemów. Czytałem o wysokiej jasności i efektach "wow" przy oglądaniu hdr na tym telewizorze. Postanowiłem wczoraj wieczorem doznać tej uczty dla oczu i... w efekcie pozbierać szczęki z podłogi.  Zapuściłem więc wieczorem film na Netfixie w hdr i...szczęki opadły. Wszystko blade, nie wyrażne, napisy rozjaśniają cały ekran, masakra. Myślę, że słabo nagrana kaseta VHS ma dużo lepszą jakość. Tymczasem w prawym górnym rogu widnieje dumnie napis Dolby Vison, oczywiście nie ma możliwości wyłączenia tego rewolucyjnego formatu, który cofa nas o kilkadziesiąt lat  w jakości wyświetlanego obrazu. O co chodzi, wiele osób zgłasza ten problem, to nie jest jakiś wymysł, tylko potworna niedoróbka. Mój telewizor w testach rekomendowany jest do HDR (jasność powyżej 1000 nitów), mam byc oszołomiony efektem HDR, w rzeczywistości jestem w epoce kamienia łupanego.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Jeżeli chodzi o Dolby Vision to uważam, że to Netflix powinien dać możliwość wyłączenia tego usprawnienia.

Niestety aktualnie nie jest to możliwe.

profile.country.PL.title
Paul_1971
Użytkownik

@wlod1968 jeśli mogę zapytać, to na jakim tytule filmowym testowałeś HDR W Netflix'e?

profile.country.PL.title
wlod1968
Użytkownik

Serial "Nawiedzony dom" w HDR Dolby Vision. Kapitalny serial ale nie można oglądać ...przez HDR. Serial polecam, choć gdyby udało się go obejrzeć chociażby w średniej jakości byłoby świetnie.

profile.country.PL.title
Paul_1971
Użytkownik

@wlod1968 masz absolutną rację, kolory mdłe i bardzo "trupie" a rozpiętość tonalna prawie żadna :frowning2: gdybym nie wiedział, że to ma być HDR to bym pomyślał, że to film z innej epoki a szkoda bo technologia ma potencjał. Pozdrawiam :wink:

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Dla mnie ten HDR na Sony to jakiś paradoks a dlaczego ? Odpowiadam mniemanie miałem takie jak wszyscy tutaj ,że HDR dodaje kolory jaskrawość w ogóle ach i och a rzeczywistość na TV Sony z trybem HDR jak każdy pisze mdło ,szaro i do kitu jak się komuś taki obraz HDR podoba z Sony gratuluję ! Najgorzej ,że tego badziewia nie da się wyłączyć a firma raczy takim *****em na siłę to jak z kanałami w paltformach nie mogę sobie ułożyć jak chcę bo co ? A teraz najlepsze zapraszam do włączenia zwykłego obrazu ale dobrej jakości jakieś 4k z Youtuba i w opcjach obrazu wybrać tryb HDR i zobaczyć co robi z obrazem ten tryb gdy go nie ma rozpala ekran na maxa kontrast na maxa kolory na maxa tak widać ,że to trochę przejaskrawione ale to jest właśnie potencjał trybu HDR ogień ma bić z ekranu ! A co jest każdy tu o tym pisze.

profile.country.PL.title
jajko6
Użytkownik

Ale przecież to samo (rozpala ekran na maxa kontrast na maxa kolory na maxa) jest jak się włączy canal+4k, HDR  pięknie świeci.

To wyświetlanie w Dolby Vision "przytępia" to świecenie. Aczkolwiek przynajmniej u mnie tylko przy scenach w pomieszczeniach, przy plenerach jest ok.

XE9305

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

 
 
 
 
Ja nie mam wykupionej opcji UHD na Netflix i oglądam wszystko w HD i bez problemów. Pozdrawiam