anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Coś mi nie zadziałało. 

Dwa razy pobierałem zip, żeby być pewnym, że plik się nie uszkodził. 

Mój model to 55XD8599 

Rozpakowany plik wrzucam na pena i do tv. 

Czekam, czekam i nic się nie uruchamia. 

Zmieniłem pamięć na inną i też nic. 

O co come on? 

Przecież już dwa razy robiłem aktualizację. 

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Wrzuć bez katalogu rozpakowany plik. Potem pendrive powinien się sam otworzyć i update wystartować. Spróbuj ręcznie otworzyć pendrive przez album, video lub pictures poprzez przycisk home. Ew. Zmień gniazdo USB poprzez wetknięcie do innego portu usb. 

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Wczoraj już pisałem przez email, ale tym razem chyba nie dotarły wiadomości:(
Otóż....
Plik był wrzucony na czystego pena bez żadnego katalogu.
Po powyższej poradzie, postanowiłem jeszcze raz spróbować go otworzyć przez album, czy video wsunąłem pen do usb i tym razem bez żadnego kombinowania poszła aktualizacja momentalnie - dziwny wcześniejszy brak reakcji.
Było to już późno, więc nie miałem czasu się przyjżeć zmianom, ale zdążyłem zrobić reset ustawień obrazu, jak zalecają i widoczna jest poprawa szybkości przełączania.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Oczywiście, że sam plik wrzuciłem. Poza tym nie ma tam nawet innych plików. 
Robiłem to już dwa razy w tym tv i nie było problemu. Teraz jest. 


Wysłane z telefonu Samsung.
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Dziwne rzeczy się dzieją. 
Wróciłem, żeby jeszcze raz spróbować I tym razem poszło momentalnie :slight_smile: 
No, to się instaluje. 


Wysłane z telefonu Samsung.
profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Dorzucam przetestowany przez innych użytkowników problem z brakiem możliwości nazwania źródła video Telewizja kablowa. Jak w poprzedniej wersji oprogramowania nie wyświetla się ta nazwa po naciśnięciu przycisku "i" z pilota lub zaraz po wyborze źródła w moim przypadku hdmi 2

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Czy warto instalować tą aktualizację. Jest jakaś poprawa w działaniu? Czy lepiej poczekać bo znowu trzeba będzie wymienić płytę.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

@kamil_d Co ty tą płytą główną. Takie rzeczy dzieją się tylko jak dojdzie do uszkodzenia mechanicznego TV np.  w wyniku przepięcia, nagłego zaniku zasilania podczas procedury aktualizacji. Z  mojego doświadczenia wiem, że to jest najczęściej wina użytkownika. Sam proces aktualizacji firmware robiłem kilkadziesiąt razy w TV i jeszcze częściej w smartphonach. Jedyny raz uwaliłem telefon z własnej winy, bo wgrałem firmware nie od tego modelu, a miałem zdjęte zabezpieczenia tzw. S-OFF.

Po aktualizacji TV wg mnie chodzi bardzo dobrze i szybko. Problemów z obrazem wcześniej nie zaobserwoałem, więc się nie wypowiadam.

 

Pozdrawiam i powodzenia.

profile.country.PL.title
Tomek-72.
Użytkownik


Bruno79 napisali:

@kamil_d Co ty tą płytą główną. Takie rzeczy dzieją się tylko jak dojdzie do uszkodzenia mechanicznego TV np.  w wyniku przepięcia, nagłego zaniku zasilania podczas procedury aktualizacji. Z  mojego doświadczenia wiem, że to jest najczęściej wina użytkownika. Sam proces aktualizacji firmware robiłem kilkadziesiąt razy w TV i jeszcze częściej w smartphonach. Jedyny raz uwaliłem telefon z własnej winy, bo wgrałem firmware nie od tego modelu, a miałem zdjęte zabezpieczenia tzw. S-OFF.

Po aktualizacji TV wg mnie chodzi bardzo dobrze i szybko. Problemów z obrazem wcześniej nie zaobserwoałem, więc się nie wypowiadam.

 

Pozdrawiam i powodzenia.


Mylisz się. Jedna z pierwszych aktualizacji ładnie "rozwalała" telewizor, naprawa serwisu Sony polegała właśnie na wymianie płyty głównej.

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Proszę zmień cytowaną czcionkę. Obecna i poprzednia aktualizacja nie powodowała takich skutków. Z tego co czytałem na naszym forum takie przypadki były incydentalne.