anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

A próbowałeś robić resety/ustawienia fabryczne?
U mnie jest kiepsko z reakcją, ale nie aż tak.
Najbardziej wkurza mnie połaczenie smartfon ->tv przez wifi oraz zmiana kanałów sat. Pilot z telefonu czasem działa, czasem nie. Jak nie dział, to otrzymiję komunikta, że mam się połączyć z tą samą siecią domową mimo, iż jestem połaczony, bo oglądam np fim z netflix. Czasem, gdy tv jest wyłączony, to nie można go włączyć za pomocą aplikacji.
Dotyczy to Video&TV SideView:Remote, Google zdjęć, YouTube, Screen Mirroring.
Czasami wyłączam tv, wychodzę z pokoju, a po powrocie okazuje się, że samoczynnie się włączył.
Takich cyrków nie było z Androidem 5.
Jeszcze raznapiszę, że mogłem, bo przymierzałem się do kupna Samsunga 4k, który był tańszy, ale stwierdziłem, że dołożę kasy i kupię dobry SONY - i co - ***** balada !!!!

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Znalezione na anglojęzycznej stronie tego serwisu - czyli problem globalny!

When the new FW becomes available in the Uk. The question for everybody to ask themselves is ..do I need to update ? & what will I gain ?

If you do can i suggest that :-

 

1) Disconnect everything

2) Factory reset before you start

3) Update via USB

4) Factory reset again

5) Keep your fingers crossed & pray

 

Regards Winking Face

profile.country.PL.title
Sebo80
Użytkownik

Reset nic nie pomogl jest tak samo jak i przed. W zasadzie to tv izywam tylko do ogladanie kablowki z dekodera upc. Reszte robi box na androidzie Himedia wiec nic innego nie sprawdzalem i nawet nie mam ochoty sprawdzac. Ogolnie nie dziala mi tez za dobrze sterowanie amplitunerem po hdmi arc. Mam denona avrx2000 i przed aktualizacja sterowanie glosnosci i przelaczanie zrodel bylo ok. Teraz zawsze jak wlaczam amplituner tv wymusza przelaczenie tv w ustawienie kanalu zwrotnego a wczesniej normalnie pozostawal w trybie wskazanym przez amplituner np. Upc. No i zwiekszanie glosnosci na amplitunerze nie pokazuje sie na ekranie tv a wczesniej bylo hdmi cec mam wlaczone. Same dziwy....
profile.country.PL.title
Sebo80
Użytkownik

Aaa i jeszcze jedno. W dzisiejszych czasach okazuje sie ze chinskie produkty oparte na androidzie sa lepsze niz japonskie WIELKIE "G" i support jest rzetelny i pewny. Wystarczy znajomosc jezyka i wszystko da sie z nimi zalatwic na forach. Tego wlasnie brakuje firmie SONY. Oni bynajmniej potrafia przyznac sie do bledu i go naprawic jak dla mnie w miare szybko. 
profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

To nie masz co czekać. Dzwoń do serwisu, niech go naprawiają.
Ja (i pewnie rzesza innych użytkowników, którzy zaktualizowali pierwszym wydaniem 6-stki) zadzwoniłem do serwisu i na drugi dzień już był gość i wymienił płytę główną.
Nie musiałm nawet odsyłaś tv do serwisu.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Kolejny restart telewizora zaliczylęm wczoraj. Na wszelki wypadek kończąc oglądanie wieczorem muszę ściszać głos bo telewizor wyłącza się, przez kilkanaście sekund wydaje się że jest OK po czym dioda rozbłyskuje na nowo i jest restart - no i telewizor włącza się z ostatnio ustawioną głośnością co może powodować niemiłą pobudkę innych, śpiących już o tej porze domowników.  Ciekawe czy i na kiedy Sony przygotuje jakąś poprawkę...

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Jeżeli Was to pocieszy to Sony bada problemy jakie spływają do nich. Moje sugestie zostały przesłane do działu, który się zajmuje oprogamowaniem. Support Sony nie był w stanie udzielić mi informacji kiedy można się spodziewać poprawki oprogramowania. Podejrzewam, że czekają na więcej zgłoszeń i naprawią wszystko hurtem. Jak znam życie przy okazji psując coś innego :slight_smile:

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Gdzie takie różne uwagi można zgłaszać?
Mailem? Czy jest jakiś formularz na www ?

Wczoraj włączyłem tv...
Zgadnijcie, jak długo czekałem, ąż kanał z załączonego zdjęcia wskoczy?
- 5 minut i się poddałem. Trzeba było przełączyć na inny kanał i wrócić.
Takie coś mam często.
Obraz
Często też, gdy oglądam (właściwie dziecko) seriale Netflix, po zakończeniu jednego odcinka zawiesza się i nie wskakuje kolejny - ekran czarny. Samo nie zaskoczy! Trzeba ręcznie nacisnąć back i włączyć ponownie kolejny odcinek.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@Darek_Ana początek przywróć TV do ustawień fabrycznych z tego co widzę korzystasz z modułu CI+ Polsatu wyłącz blokadę rodzicielską w opcjach modułu.Albo tylko wyłacz blokadę rodzicielską jeżeli nie chcesz się bawić w ustawienia fabryczne.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Dzieki wielkie za poradę :slight_smile:
Ustawienia fabryczne robiłem zaraz po aktualizacji, ale nie wyłączyłem ochrony w opcjach CI+ - nawet nigdy nie zaglądałem do ustawień tego modułu :slight_smile:
W tej chwili opcja wyłączona i przełączanie programów znakomicie się poprawiło :slight_smile:
Jeszcze raz dzięki za poradę!