anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Pierwsza rzecz jaką sprawdź to jaki masz dokładnie moduł bo polsat czasami daje stary moduł SCM 01 i 02. Najnowszy moduł to SCM 05. Jeśli masz stary moduł wymienią Ci go w dowolnym punkcie Polsat/Plus.

 

A tak naprawdę musisz się do tego przyzwyczaić. Nie jest to wina modułów tylko świetnie dopracowanego oprogramowania Sony.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Moduł barałem jakieś dwa miesiące temu (nie dalej), więc jest nadzieja, że nowy.
Sprawdzę po powrocie z pracy.
A wyłączenie kontroli rodzicielskiej naprawdę pomogło. Od razu szybciej się ładuje kanał i nie ma tych napisów, że program kodowany itd.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Wpadłem na pomysł, że być może sprawdzę to na moim koncie Posat - i oczywiście jest :slight_smile:
Przechwytywanie.PNG Tylko dlaczego mam dwa do jednego numeru?  - Pewnie nieważne...
Czyli wychodzi na to, że najnowszy mam :slight_smile:

profile.country.PL.title
dg7777
Poszukiwacz

Mam takie same problemy jak wy:
- Restartowanie ciągłe
- Spowolnienie, lagowanie
- Czasami nie uruchamia się TV z CAM+ twierdząc, że nie mam uprawnień.

 

Nie potrafię zrozumieć jak można przy tak globalnym problemie nie komunikować klientom co z tym zrobią. Chyba, że Sony zwija interes, ma problemy. 

profile.country.PL.title
konik123
Użytkownik

u mnie czasem pisze żę niemozna odkodowć stacji zaraz po włączeniu tv wtedy zazwyczaj pomaga zwykła zmiana kanału, a czasami pisze że problem z kartą wtedy wyciągam moduł i wkładam z powrotem na żywca i zaraz zaskakuje dodam że wczesnie się nic takiego niedziało dopiero na androidzie 6 mam moduł nc+ prawie od 2 lat

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

W ustawieniach modułu CI wyłącz  blokadę rodzicielską , to nie będzie się ten napis o kodowaniu  pojawiał i być może zacznie szybciej przełączać kanały. Jednak czasem i mi przytrafia się zawiecha  na jakimś kanale zaraz po włączeniu. Pomaga przełączenie o jeden w górę i z powrotem. 
A o tej blokadzie  dowiedziałem  się  z tego forum. 


Wysłane z telefonu Samsung.
profile.country.PL.title
zwrotnik
Poszukiwacz

Dokładnie tak samo jak piszecie zachowuje się mój Sony. Jestem już pewien, że to mój ostatni telewizor tej firmy...

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Czy ktoś ma włączone oszczędzanie energii?
U mnie notorycznie się wyłacza.
Co ustawię, to na drugi dzień mam już wyłączone.
Czy jest na to jakiś sposób?

I jeszcze jedno pytanie - polecane aplikacje.
Można w jakiś sposób to usunąć?
Może nie cały pasek, ale część aplikacji, których nie mam zamiaru używać, a cały czas mi się wyświetlają.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

Kolejne pytanie :slight_smile:
Czy ktoś próbował podłączyć dysk SDD? (padł laptop i jedynie pozostał nowy dysk)
Będzie działało?
Zanim kupię przewód do podłączenia, to wolę zapytać najpierw.

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Ja podłączyłem dysk sata z dwiema partycjami NTFS i fat32. U mnie wykrywa tv jedynie Usb1003 i nie otwiera. Pendrive 64 gb działa bez problemu. Być może to kwestia wielkość lub typu partycji. Dodatkowo dysk jest podłączony przez usb 5 m pod podłogą. Stad może być kłopot z zasilaniem