anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Uwagi do Android 6 - firmware 3.865 i 3.885

Witam wszystkich na forum :slight_smile: Udało mi się zaktualizować mój Sony 55W807C do najnowszej wersji oprogramowania 3.865. Wszystko działa zdecydowanie lepiej, ale niedoskonale. Zdarzają się co jakiś czas niekontrolowane zamknięcia TV, ale nie o tym chciałem napisać. Mam drobną uwagę do parametryzowania poszczególnych wejść HDMI. W moim przypadku wybrałem sobie gniazdo HDMI 2 do którego podłączyłem dekoder Horizon z UPC. Zmieniłem nazwę tego złączą poprzez funkcję Home/Ustawienia/Zewnętrzne wejścia/Zarządzaj wejściami. Wybrałem Telewizja kablowa. Po naciśnięciu Home i potem wyborze wejścia Telewizja kablowa na górze ekranu po lewej stronie wyświetla się "HDMI 2 Dodatkowe wejście". Jak w kroku z akapitu 4 wybiorę np. Blu-ray po naciśnięciu wejścia z ekranu Home wyświetla się prawidłowo HDMI 2 Blu-ray. Mam wrażenie, że tylko dla opisu Telewizja kablowa nie został zrobiony skrót w ekranie po wyborze wejścia. W poprzednim oprogramowaniu również był ten błąd i teraz w aktualizacji został on powielony. Proszę przedstawiciela Sony o przekazanie tej informacji do działu lokalizacji. Dziękuję :slight_smile:

107 ODPOW. 107
profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Co do obrazu to wyłącz funkcję resetowania obrazu w opcjach można to chyba zrobić też z Action Menu Obraz i jest opcja resetowanie obrazu tam ją wyłącz.W opcjach jest wyłączenie polecanych tylko nie pamiętam gdzie :slight_smile: po południu jeżeli nikt nie napisze odpowiem :slight_smile:

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Zwykły dysk HDD nie działa już na 3 metrowej przedłużce :slight_smile:

profile.country.PL.title
bruk79
Poszukiwacz

Fakt, u mnie dysk HDD wykrywany jest tylko na krótkim oryginalnym kablu. Kwestia zasilania.

 

Może Was zaskoczę, ale od jakiegoś miesiąca nie przydarzył mi się żaden reset ani zwiecha. Mało tego, dokupiłem osobny dysk HDD 1TB z myślą o nagrywaniu programu nadawanego w niedogodnej do oglądania porze i... wszystko działa jak należy! Wylałem już tyle żalu po zakupie tego tv i nagle jak ręką odjął. Nie wiem jak to wytłumaczyć. Dotarł się czy jak? :wink:

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Brawo Ty! :slight_smile:

 

Z innej beczki czy udało Wam się rozwiązać dziwną przypadłość na belkach Wyszukaj? np. w plaikacji YT lub Google play. Po uruchomieniu YT i najechaniu kursorem na ? lub Szukaj pojawia się sygnał akustyczny do wybierania głosowego, którego nasz telewizor nie obsługuje za pomocą dostarczonego pilota. W tym czasie nie da się wprowadzić tekstu ani klawiaturą ani przez pilota. Po jakimś czasie to się udaje.

 

Moje pytanie brzmi jak wyłączyć funkcję rozpoznawania mowy przy wyszukiwaniu, żeby od razu pojawiał się znak zachęty w polu szukaj i była możliwość wprowadzenia tekstu.

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

To zależy jaki tv, bo np mój obsługuje - XD8599
profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Ja mam KDL-55W807C

profile.country.PL.title
Darek_A
Użytkownik

W tej chwili jestem w pracy i nie sprawdzę, ale jest sposób na wpisywanie
ręczne w wyszukiwarkę, bo czasami mi wskakuje.
Jakoś to trzeba kursorem przeskoczyć.
Ja natomiast korzystam z funkcji głosowych, ponieważ mam taką
funkcjonalność i w ten sposób mi wygodniej.
profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

@Bruno79, mam też tą irytującą przypadłość w moim 756 ale gdzieś (nie pamiętam już gdzie) doczytałem że nie da się jej usunąc (w niektórych modelach?). Może andek 7 to zmieni...

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Od 28 czerwca 2017 r. jest dostępny update firmwareu 3.885 do Android TV z 2015 r.

 

Firmware do KDL-55W807C

 

Dotyczy następujących modeli:

Spoiler
  • KDL-43W755C
  • KDL-43W756C
  • KDL-43W805C
  • KDL-43W807C
  • KDL-43W808C
  • KDL-43W809C
  • KDL-50W755C
  • KDL-50W756C
  • KDL-50W805C
  • KDL-50W807C
  • KDL-50W808C
  • KDL-50W809C
  • KDL-55W755C
  • KDL-55W756C
  • KDL-55W805C
  • KDL-55W807C
  • KDL-55W808C
  • KDL-55W809C
  • KDL-65W855C
  • KDL-65W857C
  • KDL-65W858C
  • KDL-65W859C
  • KDL-75W855C

 

Proponuję, aby nie tworzyć kolejnych wątków. Proszę zgłaszać swoje opinie i spostrzeżenia w ninijeszym temacie. Tak będzie wygodniej.

 

p.s. Właśnie instaluje update. Ciekawe czy moje sugestie, które zgłosiłem do suportu Sony uwzględnili :slight_smile:

profile.country.PL.title
Bruno79
Poszukiwacz

Po kilku godzinach testów nowego firmwaru zaobserwowałem:

1) szybsze działanie TV, w szczególności podczas przełączania funkcji, poruszaniu się po menu czy ustawieniach;

2) jeżeli chodzi o obraz Dolby Digital z UPC jest niewielka poprawa;

3) rozwiazano problem terkotu wystepujacego po nacisnieciu przycisku ACTION MENU lub VOL+/–.

 

CO NIE NAPRAWILI

1) zgłaszany przeze mnie problem ze złym nazewnictwem źródła hdmi 2 tj. Telewizja kablowa nie został naprawiony :slight_smile:

 

Support Sony zobowiązał się do przesłania mojego problemu, ale jak widać nie zrobili tego lub Sony uznało to za błahostkę :slight_smile:

 

Czy ktoś ma jakieś bezpośrednii adres do działu oprogramowania? Sam do nich napiszę :wink: