anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

W756c ma "wstępnie migotanie" ekranu podczas uruchamiania naziemnej.

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

W756c ma "wstępnie migotanie" ekranu podczas uruchamiania naziemnej.

Od kilku dni obserwuję albo od razu po włączeniu kanału naziemnego albo najpóźniej po kilkunastu sekundach jedno lub kilka (2-3) mignięc ekranu. Ekran staje się w tym czasie na 1-3 sek czarny...Akcja ta nie jest jeszcze każdorazowa ale bardzo częsta.

Co może być powodem? Zrobiłem miękki reset ale nie pomogło.

A może to oznaka rozpoczynającego się finiszu życia telewizora?

5 ODPOW. 5
profile.country.PL.title
Ekspert_Sony
Community Team

Witaj wolfmar,

 

nie przesądzałabym od razu "finiszu życia telewizora" :slight_smile: 

Sugeruję skontaktować się z autoryzowanym serwisem, gdzie przeprowadzą kompleksową analizę problemu i zaproponują rozwiązanie. Najbliższy serwis możesz znaleźć tu: https://locator.sony/pl_PL/servicecenters/?zoom=5&latitude=52.16045&longitude=19.33594

 

Pozdrawiam

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dzięki za odp. Nie przesądzam. Mam nadzieję że dolegliwośc jednak będzie chwilowa bo najbliższy serwis mam "pod nosem" czyli w odległości 320 km :slight_smile:
Pzdr.
profile.country.PL.title
leczech
Użytkownik

@wolfmar  Od jesieni zeszłego roku trwają intensywne prace na nadajnikach związane z uwolnieniem wyższych częstotliwości. Wczoraj u mnie przeniesiono kanał 46 na 29. Wyszukiwanie ręczne i brak dwóch kanałów z nowej częstotliwości. Pomogło nowe pełne wyszukiwanie. Przez prawie 5 lat mój W755 wyszukiwał najpierw polskie , a następnie czeskie po kolei od najniższych częstotliwości. Obecnie czeskie wyszukuje według własnego widzimisię. Prawdopodobnie nastąpiły jakieś zmiany parametrów nadawania i starsze telewizory zaczynają mieć problemy. Trzeba chyba zaczekać do całkowitego zakończenia prac na nadajnikach. Wczoraj na kilkadziesiąt zmian w czterech przypadkach stwierdzono problemy z odbiorem. Nie przywracaj ustawień fabrycznych, gdyż aplikacji zegar w rogu ekranu już nie zainstalujesz.

pozdrawiam

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dzięki za info. jako że obecnie rzadko korzystamy z TV naziemnej a jeszcze rzadziej (prawie wcale) korzystamy z czeskiej więc nie zauważyłem żadnych problemów. Polskie naziemne odbiera póki co bezproblemowo bo te sprawdziłem (a nuż wrócimy do ich oglądania) 😉

profile.country.PL.title
wolfmar
Użytkownik

Dopiszę bo a nuż ktoś ma podobnie :wink:

Migotanie jest rzadsze (samoistnie) - znaczy telewizor zrozumiał że jak go zlekceważę to sam siebie musi uleczyc :wink: