anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wady w Nowym TV Sony Android - jak dla mnie to poważne

profile.country.PL.title
didotom
Poszukiwacz

Wady w Nowym TV Sony Android - jak dla mnie to poważne

Moje doświadczenia z KD-65XD8505 Android TV po miesiącu użytkowania nie są da ciekawe, co doprowadza do tego, że chętnie pozbędę się nowego TV bo nie sposób mi jest w stanie nikt pomóc.

A mimo zgłoszenia tydzień temu przez www sprawy na serwis nikt się nie odezwał, choć wątpie aby serwis coś pomógł mi.

Problem z obsługą Zwrotnego kanału audio ARC przez HDMI, mimo długiej walki z pomocą działu technicznego na razie nie udało się rozwiązać, czasami działa, czasami przerywa



Czyli jak na razie problemy następujące:

  1. Z obsługą ARC

    (jak działa to jest super https://www.youtube.com/watch?v=XC2oPXnMFas)
    (ale większości nie działa samo przestaje działać: https://www.youtube.com/watch?v=uSrsu6wxJ-Q nie zmieniając nic w ustawieniach kable hdmi wysokiej jakości wymieniane na różne)

    2. Wieszanie się pilota czasami TV

    https://www.youtube.com/watch?v=9szqm-DbDGY



  1. błysk matrycy co ok 15min, po wyłączeniu TV przez co jak się ma TV podłączony pod amplituner z strefami to przygasają podczas oglądania pozostałe TV

    (tu ie nagrałem jeszcze filmiku ale nagram)



  1. Na smart fonie samsung galaxy S7 i galaxy s7 edge  często rozłącza połączenie jak wyświetla się obraz na TV podłączony TV w sieci do swatcha po kablu, problem sieci odpada, obok na TV samsunga nic nie rozłącza, czasami działa stabilnie, często np.: laptop czy smartfon nie wyszukuje wogole TV, nie jest to problem sieci, bo internet działa, wskazuje to moim zdaniem na jakiś problem z softem tego TV.


    (też nagram filmik aby to zobrazować)

     



na domiar złego czasami tak się zawiesza, że nie da się nic zrobić i trzeba fizyczny restart z zasilania robić, pomijam fakt wyłączenia sterowania urządzeniami prze HDMI, które mimo wyłączenia i tak czasami się włączają, jak zresetuje TV po zawieszeniu i włączę go to on włącza mi amplituner, mimo że opcja HDMI CEC jest wyłączona w TV.



Dodam, że w miejscu KD-65XD8505 wisiał 55 cali Smart TV Samsunga i to wszystko działało poprawnie co nie działa teraz z Sony KD-65XD8505.



Amplituner mam Amplituner ONKYO HT-RC660 nie wina amplitunera, bo z innymi TV działa doskonale. Wystarczy jak odłączę SONY od amplitunera to wszystko zaczyna działać prawidłowo.



2 ODPOW. 2
profile.country.pl_PL.title
emarti1
Poszukiwacz

Nie pomogę Ci za wiele ale ja też miałem problem po zakupie TV z jego zawieszaniem się. Sam doszedłem że winowajcą jest funkcja Bravia Sync która to współpracuje dobrze tylko gdy podłączamy inny sprzęt Sony. Ja chciałem aby z chwilą włączenia TV włączał się także dekoder nc+ i to było problemem. Wyłączyłem Bravia Sync i problem zniknął. Niestety muszę włączać dwoma pilotami TV + dekoder.

 

Widzę że masz WiFi Boxa z nc+. Dekoder ten generuje słabą jakość obrazu co przekłada się na nie wykorzystanie pełnej jakości obrazu którą może stworzyć sam telewizor. Ja mam Mediaboxa od nc+. Podłączyłem na chwilę dekoder który mam w innym mieszkaniu, dekoder nie dedykowany, zakupiony w sklepie i obraz jest zdecydowanie ostrzejszy i wyraźniejszy. Widać różnicę. Mocno zastanawiam się nad podmianą na stałe na swój dekoder i wywalenie do szafy sprzętu nc+. To tak na marginesie. 

profile.country.PL.title
didotom
Poszukiwacz

Tak, mam wifiboxa jakiegos najnowszego +  multiroomy, to HDMI CEC to już dawno odpuściłem sobie bo się działy takie rzeczy że w głowie się nie mieściło za dużó urządzeń PSX Amplituner NCplus wifibox, i to wszystko szalało, nawet jak wyłączyłem opcję na jednym z urządzeń aby się nie włączało przez HDMI to często i tak właczało się,

 

 

jednak pilota od NCPLUS możesz usatwic tak, że programujesz przycisk TV na pilocie od NCPLUS i właczyć TV Sony możesz pilotem NCPLUS i wyłączyć to działa mam tak ustawione, tyle dobrze,  ze głośność i wyłączenie/ właczenie mogę zrobić z poziomu jednego pilota.