anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wybór kabla HDMI, a jakość wyświetlanego obrazu.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Wybór kabla HDMI, a jakość wyświetlanego obrazu.

Chciałem podzielić się , tym co mnie spotkało wczoraj.

Mam różne kable hdmi droższe i tańsze, zwykłe i niby lepsze, ale napiszę o tych lepszych. Mam amplituner denon 2200w ze skalowaniem 4k , do niego podłączone, są tuner satelitarny Nbox recorder NC+ i telewizor Sony 4K kabla mi ART i BLU-RAY LG kablem bandridge.

Kabel hdmi firmy Bandridge v 1.3, ma 9 lat kosztował około 160 zł

2 Kable hdmi firmy ART v 1.4 , mają 2 lata kosztowały oba 50 zł ze sklepu ME

 

Wczoraj zakupiłem  w sklepie ME  za kwotę 99 zł kabel HDMI ARKAS 3.2 m v 2.0 Prędkość transferu  18 Gbps, chcąc wymienić stary kabel Bandrige w blu ray na kabel ART, a ten nowy ARKAS podłączyć do TV jako główny.

Gdy zobaczyłem obraz, ku mojemu zdziwieniu pojawiły się na obrazie, jakby wyprane kolory i tzw piasek, więc niezwłocznie oddałem go do sklepu. Przy podłączeniu kablem ART za 25 zł , mam obraz gładki bez zakłóceń, bardzie naturalny i ostry. Czytałem wczoraj teksty w internecie pisane przez fachowców, inżynierów itp, nawet na stronie kalibruj tv, iż kabel HDMI nie ma wpływu na jakość obrazu, tylko, może nie mieć kompatybilności ze standardem i nie będzie wyświetlać poprawnie obrazu.

Więc podsumowując stwierdzami, iż kupując kabel HDMI najlepiej sprawdzić w praktyce jak działa, bo ten tańszy porządnie wykonany, może okazać się dużo lepszy.

 

Opis ze strony ME kabla Zwróconego do sklepu : Przewody z miedzi beztlenowej (OFC) minimalizujące straty w transferowanych danych, poczwórne ekranowanie chroniące przed zakłóceniami, pozłacane wtyki zapewniające najlepszą jakość dźwięku. Dodatkowa otulina chroniąca przed szkodzeniami mechanicznymi. Prawo i lewo skrętne adaptery (nachylone pod kątem 90°) ułatwiające zarządzanie okablowaniem. Posiada kanał zwrotny audio (ARC). Prędkość transferu nawet do 27 Gbps (błędnie na stronie podana wartość), w sprzedaży mają 18 Gbps ,wieczysta gwarancja producenta. Długość 3.2 m. cena 99 zł w promocji.

 

2 ODPOW. 2
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Cześć i dzięki za Twój post :slight_smile: Z pewnością przyda sie osobom szukającym na naszym forum informacji dot. wyboru tego akcesorium!

profile.country.PL.title
micihol
Użytkownik

Też się naciąłem na te przewody.

 

Ogólnie kupowanie przewodu HDMI bez certyfikacji standardu 2.0 i o długościach powyżej 1m możeby być bardzo ryzykowne, oczywiście mowa o obsłudze 4k i HDR (szczególnie Dolby Vision).

 

Oczywiście w pełni popieram teorię, że przewód HDMI nie jest w stanie wpłynąć na parametry obrazu (ostrość, paleta kolorów, itd... tak samo jak przewód cyfrowy nie jest w stanie wpłynąć na jakość dźwięku - lepszy/gorszy bas, itd...). Te dłuższe, niecertyfikowane przewody HDMI nie są w stanie przenosić sygnału bez błędów przy maksymalnych przepływnościach.  Do pewnego poziomu błedów przejawia się to wspomniamym przez kolegę zaszumieniem (prawie jak śnieg w TV analogwej, tylko bardziej regularny i bez wpływu na sychnronizacje ramki) i okazjonalną utratą połączenia (bo HDCP), aż do całkowitej utraty obrazu, bo dwa końce nie są w stanie się dogadać. Niestety przy obecnych przepływnościach wymaganych przez 4K z HDR, wraca do łask stara dobra zasada, że im krócej tym lepiej. 😄