anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

Wyłączanie Wi-Fi w trybie uśpienia KD-65SD8505

profile.country.PL.title
HattoriHanzo1509
Poszukiwacz

Wyłączanie Wi-Fi w trybie uśpienia KD-65SD8505

Witam 

Na początku chciałem się przywitać i przeprosić jeśli temat jest zle sformułowany ale nie wiem za bardzo jak nazwać :slight_smile: Ogolnie przechodząc szybko do sedna od jakichś dwóch lat mam problem z tym modelem po aktualizacjach , pomijając fakt że tv strasznie zwolniło to bardziej przeszkadza mi brak możliwości wybudzenia tv przez chromecast np w aplikacji YouTube czy innych (oficjalny pilot od Sony na telefonie tez nie dziala) . 
Ogolnie jeśli wyłącze TV w tryb uśpienia przez kilka minut jeszcze chromecast (wifi) jest wykrywalne przez apki ale po dłuższym czasie czy na drugi dzień gdy chce włączyć sobie casta z YouTube na tv wgl nie wyszukuje go na liście . Próbowałem już dosłownie wszystkiego od prostego restartu (pilotem, z gniazdka na kilkadziesiąt sekund na koniec reset do ustawień fabrycznych) nic nie dziala . W opcjach wifi zaznaczone jest żeby wyszukiwalo urządzenie czy jakoś tak. Przy konfiguracji po resecie do ustawień fabrycznych była opcja żeby można było wybudzać to urządzenie przez aplikacje w telefonie czy coś w ten deseń uradowany zaznaczyłem to bo myślałem ze jak robiłem konfiguracje wcześniej to być może to przeoczyłem . Niestety nada nic . Zrobiłem tez update dawno temu, który miał rozwiązać ten problem i nadal nic . Pomijając już fakt ze nadal ten model nie otrzymał i chyba już nie otrzyma aktualizacji do wyższego androida jak Nougat 😕 Pozdrawiam i z góry dziękuje za jakakolwiek pomoc ! 

3 ODPOW. 3
profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Pomocy Ci nie udzielę ale mogę napisać tyle że mój nowy XH9096 też po wyłączeniu staje się martwy dla innych urządzeń czy aplikacji z telefonu, nawet nie da się włączyć apką smart tv android z fona. Jak tv włączony to wszystko działa, włącza/wyłącza się i cała reszta z apki. Nawet jak ustawie nagrywanie na dysk o ustalonej godzinie to telewizor śpi jak zarżnięty i nic nie nagra.

profile.country.PL.title
HattoriHanzo1509
Poszukiwacz

Dzieki za odpowiedz . Wiem ze to nie jest tylko mój problem i tylko mojego modelu bo Sony coś namieszalo w sofcie . Czytałem ze sporo osób ma z tym problem i chyba po prawie dwóch latach znalazłem rozwiązanie tego problemu na Reeditt . Ktoś napisał żeby wejść w Ustawienia / Sieć / Konfiguracja sieci domowej / Kontrola IP / Prosta kontrola IP ustawić na włączona :)) Potem restart tv z pilota czyli przytrzymanie zielonego przycisku około 5 sekund i działa . Tv wyłączone w tryb czuwania przyciskiem z pilota już około 4h i w aplikacji YouTube w Cast wyświetla się tv i mogę wysyłać na niego filmy z telefonu :slight_smile: Sam tv tez szybciej działa bo nie zabija uslug w tle przez to :slight_smile: Podobno to powinno działać do momentu kiedy Sony uraczy nas poprawką do softu bądź Androidem Oreo bo z tego co wiem po włączeniu tej opcji konsumpcja prądu wzrasta do 20W przez tv z uwagi na to ze już nie wchodzi w tzw Deep Sleep Mode :slight_smile: daj znać czy u ciebie działa również ten myk . Pozdrawiam . Trzeba mieć dużo cierpliwości do tych urządzeń ! 

profile.country.PL.title
stanley50
Użytkownik

Ten myk akurat nie działa bo miałem włączony od początku. Ale idąc tym tropem wypatrzyłem w tych ustawieniach sieciowych coś takiego jak zdalne włączanie czy przesyłanie z aplikacji czy urządzeń, miałem to wyłączone i na ten moment włączyłem i oczywiście zostałem poinformowany odpowiednim komunikatem o możliwym wzroście energii w porównaniu do ustawień standardowych. Poczekam, po testuję i napisze co i jak.

edit: No więc tak, u mnie jeżeli mam zdalne uruchamianie na "wyłącz" to telewizor jest niewidoczny dla zewnętrznych urządzeń i aplikacji, natomiast nie ma znaczenia czy jest wł/wył Prosta kontrola IP i Control4. Jak zdalne uruchamianie włączę to telewizor jest widoczny pomimo wyłączonej prostej kontroli IP i control4. Wtedy wyłączony telewizor mogę uruchomić aplikacją pilota z telefonu czy wybudzić chromecastem zrzucając treści na tv.