anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

X90J uruchamia się na czuwaniu ,w tle.

profile.country.PL.title
MillerekTA
Poszukiwacz

X90J uruchamia się na czuwaniu ,w tle.

Witam, mój nowo kupiony Sony Bravia 55X90J, w trybie czuwania włącza się samoczynnie. Włączanie objawia się uruchomieniem wszystkich gniazd USB, gniazda podczerwieni (świeci się na czerwono) i chyba uruchamia gniazda HDMI.

To nie jest tak że TV włącza się sam i wyświetla obraz czy wydaje jakieś dźwięki czy programy. 

On uaktywnia się w tle, na czuwaniu i tak pozostaje. 

Próbowałem wszystkich ustawień, TV jest ustawiony tak że nie ma na nic zgody, wszystkie aplikacje które nie są mi potrzebne są wyłączone. Apki które pozostały w ilości kilku sztuk, mają wyłączone wszelkie akceptacje, powiadomienia dostęp itp. 

Wszelkie ustawienia jak aktualizacje oprogramowania TV, zegarka, czy mikrofon są wyłączone. Jakiekolwiek wysyłanie danych diagnostycznych z do Sony czy z pozostałych aplikacji są wyłączone. TV ma wyłączone WiFi, podłączony jest po Ethernet kabelkiem do UPC Compal. 

Próbowałem nawet odłączenie całkowite wszelkich przewodów HDMI i połączeń WiFi czy ethernet, zostawiając tylko przewód zasilania, nie pomaga. 

TV ma konfigurację jako Google TV, nie próbowałem uruchomienia go jako zwykły odbiornik TV bez konta Google, ponieważ wtedy nie działa Netflix. 

Samoczynne włączanie objawia się konsumpcją Energi z sieci w ilości około 35W. 

Gdy uruchamia się sam w tle, pobiera energię z sieci 230V na którą niechętnie się godzę, ponieważ tv jak złodziej pobiera energię elektryczną w ilości przekraczającej tryb Standby. 

Nie godziłem się i nie zostałem poinformowany że pobieranie Energi w momencie nieużywania TV będzie na tak wysokim poziomie. 

Uruchomienie w tle trwa różnie. Od 5 minut do kilku godzin łącznie na dobę. Włączanie się pojawia się o każdej porze dnia, w nocy również. 

Przewertowałem wszystkie ustawienia, wyłączyłem co się da bądź co mogłoby mieć związek z włączaniem się automatycznym w tle, przypomnę że wyświetlacz niczego nie wyświetla, nic nie wskazuje na to aby w jakikolwiek sposób było widoczne to włączenie się w tle (poza miernikiem emergi i uruchomienie się gniazd USB czy gniazda światłowodowego połączenia dźwięku)

Wpięty mam miernik Energi, widzę dokładnie na ile czasu i o której godzinie włącza się i pobiera 35W Energi z sieci. 

Tygodniowo wychodzi około 190Wh, to sporo jak na pobór prądu wtedy gdy TV nikt nie włącza aby coś obejrzeć. 

Dodam jeszcze, że TV kupiłem około dwa tygodnie temu, dostał już dwie aktualizacje, i ten ów problem jest od początku posiadania tego TV. 

 

Proszę o pomoc jak temu zaradzić. 

 

 

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Gregory58
Użytkownik

Mam model 65XH9505 , instrukcja obsługi informuje iż pobór energii na wyłączonym telewizorze to 5W a to nie jest prawdą.

Podłączony miernik mocy wskazuje 33,5 WATA i nie ma sposobu aby wyłączyć go permanentnie tak aby było tylko 5W.

To wygląda na wyłączenie ekranu i uśpienie uruchomionych wcześniej aplikacji i usług w Androidzie. podobnie jak w telefonie . T tak aby po włączeniu urządzenia natychmiast była dostępność aplikacji o pełnej funkcjonalności. Podejrzewam iż wszyscy producenci TV instalujący Androida tak je konfigurują .

Rozwiązanie jakie zastosowałem to zdalnie sterowane i programowane gniazdko WiFi dostępne na allegro lub czasem w dyskoncie na B.

Zaprogramowałem godziny w jakich chcę aby tv był zasilany i dzięki temu zaoszczędzam to co w godzinach nocnych pobierałby nie potrzebnie. W skali roku to są już odczuwalne ilości energii.

profile.country.PL.title
MillerekTA
Poszukiwacz

Na samym początku mój X90J uruchamiał się w takim stanie częściej niż opisałem w pierwszym poście.

Bez wgłębiania się w metodykę, można założyć że pobór prądu o którym wspominasz jest był niemalże non stop. Moja interwencja we wszelakie ustawienia pozwoliły na redukcję częstości tego uruchamiania się w tle do kilku godzin na dobę.

Gdybym tego nie uczynił, byłoby ciągłe żarcie Energi w trybie Standby w okolicy 35W.

To są duże koszty za które przyszłoby mi płacić, i jak opisujesz nie tylko mnie. 

W czasach ECO, gdzie każą nam płacić byciem ECO, można dojść do wniosku że egzystencja bycia ECO polegać musi na opłacaniu dodatkowych kosztów w imię utrzymania podstawowego sprzętu jak TV, przykładowo... 

 

Wracając do tematu. 

Oczywiście mogę założyć programator na zasilaniu, ustawiając czas załączenia i wyłączenia zasilania do TV.

Jednakże to nie załatwi problemu, wolę założyć włącznik na przewodzie zasilania, tak jak odbywało się wielkim włącznikiem u mnie w domu 40 lat temu u rodziców jak mieli starego Rubina.

 

Poniekąd, liczę na gest jakiegoś przedstawiciela od Sony, niech swoją prezencją i przedstawicielstwem marki Sony, napisałaby co i jak bądź dlaczego tak się dzieje i co w tej kwestii uczynić jako użytkownik.

Tak nie powinno być, że TV który jest wpięty tylko do gniazdka, pobiera takie ilości Energi.

 

Dodam że w momencie faktycznego Standby, pobór Energi, jest w okolicy 0.5W, ale 35W to już przesada! 

profile.country.PL.title
Barbara_K
Moderator

Cześć, zgłosiłam zapytanie do wsparcia technicznego Sony. Jak pojawi się odpowiedź to dam znać. 

profile.country.PL.title
MillerekTA
Poszukiwacz

Dzięki. 

TV tej nocy, włączył się w tle około godziny piątej, i tak ciągnął z sieci 35W do godziny dziesiątej.... W tym czasie nic nie wyświetlał, matryca czarna, żadnego obrazu, żadnego dźwięku.

Takie złodziejskie pobieranie Energi z sieci jest niezgodne z przedstawionymi mi faktami, w instrukcji obsługi również nie napisano o tym, tryb stnadby to pobór około 0.5W zgadza się, ale 35W?!

Po co mi urządzenie które zżera mi prąd za który muszę dodatkowo płacić? Przecież to nie jest moja konsumpcja, ja go nie używam w tym momencie a przychodzi mi za to płacić i to nie mało w skali roku.

Etykieta zużycia Energi tego TV z literką G, widać ma uzasadnione znaczenie.

 

Dodam jeszcze. 

Zrobiłem reset TV, uruchomiłem TV bez trybu Google TV. 

Netflix jest się okazuje. Zmieniłem kilka ustawień których wcześniej nie zmieniałem. 

Mianowicie, pierwsze co zmieniłem (wyłączyłem) to "Aktualizuj program telewizyjny w trybie oczekiwania / sieciowego oczekiwania".

Drugie to "Sterowanie Bravia Sync", i tu ciekawostka, bo niby jest jako włączone ale opcja wyłączenia jest niedostępna, oraz, pozostałe dwa pola poniżej do wyboru są bez możliwości wyboru....

 

No i, od kilku godzin nie zauważyłem wzbudzania się TV w tle. Nie wiem o co chodzi, może tylko to że TV nie jest uruchomiony jako Google TV, a może wyłączenie tego Aktualizuj program telewizyjny w trybie oczekiwania....

Tego nie ruszałem, bo telewizję mam z dekodera Horizon od UPC, i nie potrzebne mi funkcje szukania kanałów z anteny zewnętrznej... 

profile.country.PL.title
bimbalski
Poszukiwacz

Mam 55X94J - w instrukcji jest napisane: pobór mocy w trybie czuwania 0,50W (29W w trybie aktualizacji oprogramowania lub elektronicznego przewodnika po programach).
"Aktualizuj program telewizyjny w trybie oczekiwania / sieciowego oczekiwania" wyłączyłem - ale mimo to w trybie czuwania mam pobór równo 25W.

Ma ktoś pomysł co z tym fantem jeszcze można zrobić?

profile.country.PL.title
MillerekTA
Poszukiwacz

Możesz jeszcze, jak ja zrobiłem, Uruchomić TV bez profilu Google TV, to zmniejsza częstość samoczynnego włączania TV w trybie Standby.

 

Jeśli masz podświetlone gniazdo optyczne (świeci na czerwono) to wtedy masz też włączone gniazda USB oraz HDMI, całość pobiera u ciebie 25W a u mnie 35W.

 

Co robić dalej? Łaskawie czekać na wypowiedź że strony wsparcia technicznego Sony któremu podobno przekazano temat .... 

 

profile.country.PL.title
_Artek_
Użytkownik

Mam to samo u mnie zarówno mój poprzedni x8309c jak i nowy x95j w nocy samoczynnie uruchamia amplituner czyli prawdopodobnie daje jakąś moc na gniazdo hdmi następnie amplituner wyłącza się sam po około minucie lub dwóch, przez pół roku nie miałem tv i amplituner się sam nie włączał więc ewidentnie problem leży po stronie telewizora/ systemu operacyjnego  obstawiam coś w stylu sprawdzania dostępności aktualizacji wyłącz automatyczne sprawdzanie i zobacz czy to coś da ale szczerze nie sądzę Android tv/google tv ma wiele zalet ale także sporo wad,  niestety obstawiam że o połowie procesów działających w tle my zwykli użytkownicy nie wiemy a nawet jeśli wiemy to nie mamy na nie żadnego wpływu. 

profile.country.PL.title
MillerekTA
Poszukiwacz

Niech sobie aktualizuje co chce, niech sobie wysyła dane statystyczne, niech robi analizy...,etc...

 

Pytanie,dlaczego nie robi tego w momencie włączenia odbiornika przez użytkownika? Użytkownik włączając telewizor, świadomy jest konsumpcji Energi elektrycznej w momencie użytkowania urządzenia. 

Ale dlaczego telewizor robi to sam bez wiedzy i bez zgody użytkownika? Po to by pokazać jacy jesteśmy nieodpowiedzialni i spożywamy niepotrzebnie energię elektryczną? 

Nie po to kupuję telewizor żeby mi w nocy kradł prąd i nabijał mi cyferki w liczniku za które przychodzi mi płacić! 

profile.country.PL.title
bimbalski
Poszukiwacz

Wyłączyłem wszystkie aktualizacje automatyczne, włączony został Bravia sync. Amplituner mam Yamaha i nie zauważyłem samoczynnego włączania (podłączony pod HDMI3 ARC). Teraz jest tak że po wyłączeniu TV z pilota przez jakiś czas pokazuje użycie około 25W po czym przechodzi w 0,5W tak jak być powinno. Ale czy w nocy co chwila się włącza na 25W tego nie wiem, mam dość prosty miernik bez możliwości logowania zachowania odbiornika. Na forum w UK mocno rozkminiali ten temat i w sumie nic nie wymyślili, ale też wątek z przed 4 lat.

https://community.sony.co.uk/t5/android-tv/standby-power-consumption/td-p/2366025

Z konta Google na razie nie chcę wylogowywać bo też na w/w wątku nie zauważyli aby to było całkowite rozwiązanie problemu. Chyba na razie trzeba z tym żyć, ale faktem jest że producent oszukuje podając 0,5W w trybie stand by.