anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

xd 55xe9005 no DTS / DD HD passthrough

profile.country.PL.title
nico378nico
Użytkownik

xd 55xe9005 no DTS / DD HD passthrough

witam. od niedawna posiadam tv xe90 i jestem bardzo rozczarowany tym ze telewizor nie umie przepuscić sygnału dts hd i dd true hd do amplitunera...w odtwarzaczu zainstalowanym z tym TV "video" sygnał jest przerobiony na DTS zwykłe ale jest dzwięk i to już jest cos za to KODI filmów z jakośćią dzięku DTS hd i dd true hd nie puszcze wcale..prubowałem jużmilion ustawień i i nic.. na moim starym TV z andoid boxem MINIX wszystko smigało jak trzeba a tu android TV i tego nie potrafi 😕 proszęo pomoc

32 ODPOW. 32
osaczony
Poszukiwacz

Czy DTS przechodzi to nie pamietam ale chyba tak, tzn był w wersji 5.1, wiekszośc filmów mam w 7.1 ale mogę sprawdzić.

A co do TV Boxa to mam Xiaomi mi Box z Androidem 6.0.1 z polskim językiem. Odtwarza 4k z 7.1 bez problemu. DTS HD i DD HD :slight_smile: Interfejs Boxa taki sam jak w TV.

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Jak byś mógł sprawdzić, będę bardzo wdzięczny. Mój amplituner Pioneer VSX820 niestety nie ma wejścia HDMI ARC i sygnał z TV przesyłam za pmocą kabla SPDIF i dźwięk Dolby Digital jest przesyłany z KODI 17.1 prawidłowo natomiast filmy z dźwiękiem DTS nie. Jak mam włączone w Kodi "Obsługuję format DTS" (system - system ustawienia - dźwiek -przekazywanie dźwieku) film się nie odtwarza i pojawia się czarny ekran, natomiast jak wyłączę opcję "Obsługuję format DTS" to film się odtwarza z dźwiękiem ale amplituner nie rozpoznaje jaki to format.

A jaki masz TV?

osaczony
Poszukiwacz

Nie wiem czy Ci pomogę bo nie mam optyka, dźwięk z TV leci po HDMI ARC. Coś mi świta że DTS po optyku może nie iść bo cos chodziło o sprawy licencyjne DTS ale nie jestem tego pewny, tak mi coś sie przewineło kiedys przed oczami w internecie.
Zawsze możesz włączyć w KODI transkodowania do Dolby Digital tez bedziesz miał 5.1

Ja mam X8509C

profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Obsługa DTS i Dolby Digital została usunięta z oficjalnej wersji ze względu na wymagane licencje.

 

Kodi nie obsługuje tych formatow ponieważ też nie posiada wymaganych licencji. Niestety nie możemy pomóc

 

Pozdrawiamy,

Zespół Sony

profile.country.PL.title
hctomi
Użytkownik

Czyli bida

profile.country.PL.title
kamil_d
Użytkownik

Została usunięta z oficjalnej wersji czego?

Jak nie obsługuje formatu DD i DTS skoro u nie których działa ten format, u mnie przecież jest obsługiwany format Dolby Digital w Kodi i w odtwarzaczu od sony a nie działa DTS.

Czy Sony_Poland_Team ma świadomość o czym pisze?

 

To jakieś chińskiego android boxy mogą obsługiwać wszystkie formaty dźwięku i obrazu a wielka korporacja SONY nie jest w stanie zdobyć wymaganej licencji. 

Szkoda, że przed zakupem telewizora nie czytałem tego forum, bo wżyciu bym nie kupił telewizora sony.

NIe mogę zrozumieć jednej rzeczy, po co sony bierze się za robienie Smart TV na platformie Android, która w przypadku smartfonów daje niesamowite możliwości w postaci tworzenia nakładek na oprogramowanie czy tworzenie mnóstwa aplikacji a z każdą aktualizacją okraja możliwości androida usuwając funkcje DTS, DD, pogorszenie jakości obrazu czy chćby nawet wyłączeni opcji 3D (jak poczytamy na forum)

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

@kamil_dja z SONY jestem już długo i dokładnie pamiętam jak to było wszystkie TV miały USB Sony nie,wszystkie TV  czytały mp3 z USB Sony miało USB ale nie czytało mp3,wszytkie tv czytały avi Sony nie,wszystkie tv czytały mkv Sony czytało avi dopiero teraz jakoś to się wyrównało choć nie jest do końca tak różówo zawsze mogło by być lepiej wiadomo alicencje dla duzych firm to rzecz święta takie chińskie firmy mają zapewne dowolność :).Co do DD5.1 i DTS5.1 to używam połączenia z TV przez optical do amplitunera i po USB te formaty są przesyłane prawidłowo oraz jednak wbudowanego Video playera jest prosty i wygodny po co odpalać Kodi (Kodi służy do czego innego :P) ? Reszta formatów działa już z BD po HDMI.

profile.country.PL.title
nico378nico
Użytkownik

witam. chodzi mi o DTS HD i DD TRUE HD...  dzwiek DTS i DD (zwykłe) są przenoszone o urządzenai odbiorczego.

profile.country.PL.title
nico378nico
Użytkownik

zapomiałem dodać że po OPTYKU też próbowałem.. TV poprostu nie umie wysłać sygnału DTS HD i DD true HD do amplitunera co jest w 2017 roku jak dla mnie żenada! (TV za 7000 zł..) oprocz tego bardzo mało ustawień (rozbrajajające jest działanie priorytetu głośnika TV) bardzo mało aplikacji w sklepie GOOGLE PLAY.. nie można nawet zainstalować CHROME.. masz opere i to ma wystarczeć..a na youTUBE nie mozesz nawet dodać filmu do swojej biblioteki.. mam nadzieje na jakieś uaktualnienia w przyszłości bo narazie to SONY android TV jest taki ze musze i tak mieć do niego podłączone chńskie pudełko za 400 zł zwane dalej android boxem zeby coś wiecej zrobić z poziomu TV. model XE90 na rok 2017 .. no comment

osaczony
Poszukiwacz

@nico378nico

Czy Potrafisz czytać ze zrozumieniem?? Wysyłanie dzwięku  HD po HDMI (ARC) nie jest mozliwe ze wzgledu na limity technologi HDMI . Nie jest to wina SONY. Na każdym innym sprzęcie również nie bedzie to działać. To samo z kablem optycznym, nie ma on mozliwości wysyłania dzwięku wiekszego niż 5.1. 

No comment to jest raczej do twojego posta. Najlepiej narzekać i czekać na rozwiązanie problemu przez kogoś zamiast samemu poczytać forum.