anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XD85 Netflix - jak wyłączyć HDR ?

profile.country.PL.title
Gr4ffy
Użytkownik

XD85 Netflix - jak wyłączyć HDR ?

Jako, że to mój pierwszy post.

Witam wszystkich serdecznie.

 

Mój problem dotyczy KD-55XD8599 (Android 6) oraz usługi Netflix.

W opcjach apki ani konta Netflix nie można wyłączyć HDR, próbowałem znaleźć taką opcję w ustawieniach TV ale bez skutku.

Netflix wykrywa, że TV obsługuje HDR i automatycznie zaczyna się strumieniowanie kontentu w tej technologii. TV przełącza się automatycznie na profil obrazu HDR i nie można go zmienić. Zmniejszyłem jasność na tym profilu ale niewiele to pomaga.

 

Nie wiem jak wygląda to na innych telewizorach ale w tym modelu to totalna porażka!

Oglądam właśnie nowy serial "Iron Fist" i ten obraz przez mgłę mnie dobija.

Nie wspomnę o ciemnych scenach, nie mogę na to patrzeć...

 

Jak wyłączyć HDR w tym modelu?

 

Tagi (2)
20 ODPOW. 20
profile.country.PL.title
Sony_Poland_Team
Community Team

Dziękujemy za zapytanie.

Wyłączenie HDR w Android 6.0

Action Menu/ Obraz/ Ustawienia zaawansowane/ Opcje obrazu/ HDR Automat, WŁ, Wył.

 W HDR można obniżyć jasność. NP. ustawić tryb Standard, Ustawić Motionflow na Wyraźny, w ustawieniach Eco włączyć oszczędzanie energii

 

Pozdrawiamy, zespół Sony

profile.country.PL.title
Gr4ffy
Użytkownik


Sony_Poland_Team napisali:
Action Menu/ Obraz/ Ustawienia zaawansowane/ Opcje obrazu/ HDR Automat, WŁ, Wył.

Nie mam takiej zakładki w menu jak "Opcje obrazu".

Poza tym wydaje mi się, że nawet jakbym miał to nie wyłącza ona HDR w telewizorze tylko wyłącza automatyczne załączanie profilu HDR z ustawieniami obrazu?

 


Sony_Poland_Team napisali:

 W HDR można obniżyć jasność. NP. ustawić tryb Standard, Ustawić Motionflow na Wyraźny, w ustawieniach Eco włączyć oszczędzanie energii


Profilu HDR nie można zmienić gdy oglądany jest kontent HDR, pole jest "wyszarzone".

W profilu HDR nie można wyłączyć czujnika światła.

 

Wczoraj powyłączałem wszystkie polepszacze w profilu "HDR" i jest lepiej, w ciemnych scenach czarny juź tak nie świeci ale ogólnie nie jestem zadowolony z efektów. Wolałbym oglądać kontent z Netflixa w 4k ale SDR.

 

Podtrzymuję pytanie czy można wyłączyć HDR w tym telewizorze lub zmusić apkę Netflixa do strumieniowania 4k SDR?

profile.country.PL.title
pepe-29
Użytkownik

Właśnie też to zauważyłem, że Sony service odpowiada na nasze pytania nie znając menu poszczególnych modeli telewizorów. Wygląda to jak odpowiedzi z automatu.

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

Piszecie co wiecie albo co wam się wydaje ? Gdzie jest pozycja Opcje obrazu tym bardziej w Androidzie 6. Czy to świadczy o profesjonalnym podejściu do użytkownika ?

profile.country.PL.title
matrbis
Użytkownik

Mam X85 i android 6, również nie znalazłem takiej opcji przy przeszukaniu menu z różnych stron. Ani z wejścia do menu głównego ani z akcion menu. Brawo Sony 🙂

profile.country.PL.title
Gr4ffy
Użytkownik

Niestety jestem zmuszony oglądać z HDR, w TV nie mam opcji do wyłączenia HDR.

Sony... coż nadeszły czasy kup i się bujaj, może z Androidem7 coś się zmieni ale w tym tempie wprowadzania szóstki...

Kontaktowałem się z Netflixem, jedyna opcja to zmniejszenie jakości w ustawieniach konta.

Apka serwuje wtedy kontent bez HDR ale w 720p 😞

profile.country.PL.title
Wilnowo
Poszukiwacz

Też mam ten problem z HDR . To jest GRANDA aby ten problem rozwiązać nie pomaga rozwiązać Sony !!!!!

profile.country.PL.title
zbygaaj
Doradca

no właśnie jak Wam się podoba ten HDR :tongue: zastanawiam się jak się tym można zachwycać ? Przynajmniej tym na Netflixie ani kontrastu ani koloru a napisy świecą jak gwiazda polarna przecież to jakaś porażka ostatnio nawet jakaś bajkę właczyłem z HDR to nawet kreskówka wygląda jak zdjęcie sprzed 50 lat a ten sam film z FullHD to po prostu bajka z kolorem ,kontrastem i wszystkimi walorami obrazu

profile.country.PL.title
kinekania
Poszukiwacz

jest jeszcze jedna mozliwosc.

Podczas odtwarzania klikacie action menu>obraz>ustawienia zaawansowane>zerowanie>zerownie (wideo HDR Żywy) i mamy zywe kolory i hdr