anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XE9005 Problem z Dolby digital 5.1 na DENON

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

XE9005 Problem z Dolby digital 5.1 na DENON

Czy ktoś może mi powiedzieć jak mam zrobić dźwięk 5.1, który oryginalnie idzie z tunera NC+,  mam podłączony amplituner Denon 2200w do wyjścia HDMI  ARC w TV to dźwięk idzie tylko 2.1 na aplituner z tunera NC+

Dziwne, bo ARC jest po to by dźwięk z telewizora leciał poprzez HDMI do Amplitunera.

A teraz jest tak dziwnie, że dźwięk leci z tunera NC+ do tv sony i dopiero do amplitunera Denon

 

2 ZAAKCEPTOWANYCH ROZWIĄZAŃ ()

Zaakceptowane rozwiązania
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Podłącz tuner NC+ do amplitunera przez HMDI. Zmień źródło obrazu w amplitunerze na stowarzyszone z NC+. Będziesz miał dźwięk przestrzenny.

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

trzeba ustawić w menu telewizora /zewnętrzne wyjścia/ format sygnału HDMI/ standardowy format. Wtedy działa dźwięk 5.1 z Tunera Nbox recordera. Pozdrawiam

Wyświetl rozwiązanie w oryginalnym poście

8 ODPOW. 8
profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Czy Sony coś na to zaradzi ?

profile.country.PL.title
gariwaldi
Użytkownik

Spróbuj w tym samym czasie spiąć tuner nc+ i amplituner optykiem czy coaxialem(nie wiem jakie masz wyjście w tunerze). Zobaczysz czy wtedy idzie 5.1. Też mam nc+ i z nimi jest różnie. Tuner pokazuje Dolby Digital a film idzie w DD ale 2 kanałowym. Głównie HBO to praktykuje zwłaszcza w wersji z lektorem. 

A tak na marginesie to mam nadzieję że nie dostaniesz z Sony takiej odpowiedzi jak ja, że mam przy słuchaniu muzyki z odtwarzacza multimedialnego wypinac kabel z TV.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

Dostałem info od sony, że mam sobie podłączyć kabel optyczny, to po co jest ARC ? Jak podłączę do wyjścia HDMI bez ARC, to dźwięk z tunera NC+ jest 5.1 na pmplitunerze, ale znów nie mam dźwięku z TV , a zależy mi na minimalizacji ustawień, przełączeń i jednym kablu HDMI.

Sony , to jakaś lipa, z Panasonikiem nie miałem tego problemu.

Pozostaje mi sprzedać Telewizor

profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Podłącz tuner NC+ do amplitunera przez HMDI. Zmień źródło obrazu w amplitunerze na stowarzyszone z NC+. Będziesz miał dźwięk przestrzenny.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

 
 
 
  Próbowałem wszystkiego od wczoraj i na koniec zmieniłem źródło na NC+ ale nie działało,dzwoniłem do supportu sony i też już miałem tak ustawione, a teraz sprawdziłem nie zmieniając niczego, po Twojej wiadomości i jednak działa :slight_smile: Dzieki wielkie.
profile.country.PL.title
TomTheMenace
Użytkownik

Pamiętaj, że nie wszystkie programy nadają z dźwiękiem przestrzennym. Wtedy ampli przełączy się zapewne w inny tryb dźwięku.

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

To akurat ja wiem, znam sięna tym, ale dziwne są ustawienia w TV Sony

profile.country.PL.title
marcinor
Doradca

trzeba ustawić w menu telewizora /zewnętrzne wyjścia/ format sygnału HDMI/ standardowy format. Wtedy działa dźwięk 5.1 z Tunera Nbox recordera. Pozdrawiam