anuluj
Pokazywanie wyników dla 
Zamiast tego wyszukaj 
Czy miało to oznaczać: 

Dołącz teraz - stań się częścią naszej społeczności!

XE9005, QNAP i filmy 4K

ROZWIĄZANE
profile.country.PL.title
Fifo_1
Poszukiwacz

XE9005, QNAP i filmy 4K

Cześć,

Mój sprzęt to Sony 49XE9005, Qnap TS-231P z dwoma dyskami Seagate BarraCuda, 3TB, SATA/600, telewizor podłączony pod amplituner Yamaha RX V775, internet 600Mb/s. Qnap spięty kablem z routerem, TV po WiFi. (speed test na TV: kabel - ~80Mb/s, WiFi ~200Mb/s)

 

Chciałbym uzyskać dostęp do filmów 4K z dzwiękiem 5.1 na TV prosto z mojego serwera NAS. Problem w tym, że filmy te po prostu się zacinają. Próbowałem otwierać je przez rózne programy - Kodi, Plex, VLC, MX Player, Archos itd... ale zawsze coś nie tak - a to się nie da dograć napisów, a to program nie wykrywa dźwięku 5.1, puszcza stereo, a to widzi tylko DLNA, albo najzwyczajniej w świecie film się zacina.

 

Zaznaczę, że jeśli podłączę dysk SSD prosto do TV to wszystko śmiga aż miło.

 

Ostatnio zaktualizowałem telewizor do Oreo i jest jeszcze śmieszniej bo często jest tak, że TV nie przepuszcza dzwięku do amplitunera i wtedy nic nie słychać... Pomaga jedynie twardy restart urządzeń. Na poprzedniej wersji Android nie było z tym problemu.

 

Mam nadzieję, że na forum znajdzie się osoba, która ma u siebie skonfigurowane podobne połączenie i wszystko działa, ewentualnie na odpowiedź Sony :wink:

 

Pozdrawiam,

Filip

17 ODPOW. 17
profile.country.PL.title
Fifo_1
Poszukiwacz

Tutaj instrukcja 

Pamietaj żeby dodać uprawnienia po IP, oczywiście dodajesz IP z Kodi

Znajdziesz je w Settings -> System information -> Network

 

Jak coś to pisz, pomogę :wink:

profile.country.PL.title
pszynka
Nowicjusz

Dzieki . Jakie parametry bufora w kodim ustawiles?Bede wdzieczny za screna
profile.country.PL.title
Fifo_1
Poszukiwacz

IMG_20191216_232815.jpg

profile.country.PL.title
pszynka
Nowicjusz

Dziękuję.Mam zrobione tak jak pisałeś ,udostępniam po nfs i jest lepiej ale jeszcze tnie .

Przypuszczam ze Router Stacjonarny HUAWEI B525s-23a B525 LTE moze byc problemem .

Przetestuje w tym tyg jeszcze inny router.

Ostatecznie dokupię nividia shield pro jak sobie nie poradze

profile.country.PL.title
pszynka
Nowicjusz

moje ustawieniamoje ustawienia

profile.country.PL.title
Fifo_1
Poszukiwacz

Mój router to Archer C7 wiec Twój też powinien dawać radę - mam rozumieć, że telewizor łączy się przez WiFi do routera, a NAS po kablu?

profile.country.PL.title
Kenobig
Użytkownik

U mnie wystarczyło, że podłączyłem Amazon Firestick 4K i wszystko ładnie śmiga.

Jeżeli używam Kodiego zainstalowanego na TV wyświetla mi wszystkie filmy (nawet 4K) w 1080p , a następnie TV skaluje je do 4K. Dziwne, bo Kodi na Firesticku wyświetla filmy w 4K bez problemu.

profile.country.PL.title
Fifo_1
Poszukiwacz

Podłączenie zewnętrznego samart boxa to pójście na łatwiznę :grin:

Sprawdź ustawienia. Kodi normalnie pracuję w 1080p - w sensie interfejs, dopiero przy włączeniu filmu w 4K, taka rozdzielczość jest wyświetlana bez żadnego skalowania. HDR też u mnie działa jakby co.